Tablet z klawiaturą – polecane modele

Autor: Joanna

Tablet z klawiaturą jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które lubią mieć zawsze przy sobie sprzęt większy niż smartfon, aby zaprezentować materiały, przygotować raport czy na bieżąco śledzić informacje ze świata, ale irytuje ich używanie klawiatury ekranowej w zwykłych tabletach. Urządzenie wyposażone w tradycyjną klawiaturę pozwala napisać wygodnie wiadomość e-mail lub dłuższy dokument tekstowy.

Tablet z klawiaturą podczas pracy

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- jakie są rodzaje tabletów z klawiaturą,

- na co zwrócić uwagę przy wyborze klawiatury,

- jaki tablet z klawiaturą wybrać?

Jakie są rodzaje tabletów z klawiaturą?

Tablet z klawiaturą Wybierając tablet, najczęściej spotkamy się z sytuacją, że producent sprzętu sugeruje zakup konkretnej klawiatury, która jest sprzedawana oddzielnie. Jest to wygodne rozwiązanie, ponieważ taką klawiaturę wystarczy tylko podłączyć do tabletu i na pewno będzie działać. Innym rozwiązaniem jest zakup klawiatury uniwersalnej, np. z modułem Bluetooth, która będzie działać ze sprzętem od innych producentów.
Same klawiatury mogą być bezprzewodowe lub przewodowe. Te pierwsze łączą się z tabletem za pomocą Wi-FI lub Bluetooth. Zaletą tego rozwiązania jest brak kabla, który ogranicza mobilność. Z kolei klawiatur przewodowych nie trzeba ładować, lecz pobierają one prąd z tabletu za pośrednictwem kabla USB.
Jeżeli decydujesz się na zakup klawiatury uniwersalnej, sprawdź, czy tablet i klawiatura mają ten sam sposób komunikacji np. poprzez Bluetooth, aby można je było połączyć. Obecnie wszystkie systemy wspierają fizyczną klawiaturę, więc nie ma znaczenia czy Twój tablet będzie miał system Windows czy Android. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj: Tablet z Windows czy Android – sprawdź, co wybrać.

PORADA EKSPERTA

Uważaj na tanie tablety marek, o których nigdy nie słyszałeś. Mogą one ładnie wyglądać, ale po zakupie rozczarujesz się kiepskiej jakości ekranem, słabą baterią i wolnym działaniem. Przed zakupem przeczytaj kilka recenzji na temat konkretnego urządzenia. Jeżeli ich nie ma, bezpieczniej zrezygnować z zakupu i zdecydować się na bardziej pewny sprzęt.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze klawiatury?

Jeżeli zdecydujesz się zakup klawiatury uniwersalnej do tabletu, sprawdź następujące parametry:

  • rozmiar – jest to jedna z najważniejszych właściwości. Rozmiar należy dopasować do wielkości tabletu,
  • jakość wykonania – klawiatura będzie używana ze sprzętem mobilnym, więc powinna być niewielkich rozmiarów oraz wytrzymała, aby zagwarantować trwałość przy częstym przenoszeniu. Nie bez znaczenia jest również wygoda pisania – warto zwrócić uwagę na modele, które cieszą się dobrymi opiniami,
  • waga – przy częstym przenoszeniu będzie ona miała ogromne znaczenie. Wybierając klawiaturę do tabletu, zwróć szczególną uwagę na ten parametr.

Warto również sprawdzić, czy klawiatura ma do dyspozycji touchpad czy też podświetlenie klawiszy, co jest ważne, gdy chcemy używać jej w nocy.

Jaki tablet z klawiaturą wybrać?

Samsung Galaxy Tab S2Przygotowaliśmy dla Ciebie 3 propozycje tabletów do pracy z klawiaturą, którą można kupić oddzielnie. Polecamy następujące modele:
Samsung Galaxy Tab S2 9.7 VE Wi-Fi SM-T813 z klawiaturą-etui EJ-CT810UB – po dopasowaniu klawiatury do tabletu otrzymujesz zestaw do pracy, dający komfort użytkowania podobny do laptopa. Etui zapewnia skuteczną ochronę przed uderzeniami, zadrapaniami i zalaniem. Klawiatura jest wygodna do pisania. Posiada wbudowany panel dotykowy i łączy się z tabletem bezprzewodowo za pomocą Bluetooth 4.0.
Huawei MediaPad M5 10 64GB LTE z klawiaturą-etui – podobnie jak poprzedni zestaw może on śmiało konkurować z laptopem pod względem wygody użytkowania. Klawiatura jest idealnie dopasowana do tabletu. Pełni rolę ochrony przed uszkodzeniami oraz podpórki pod ekran. Wykonana została z materiału miłego w dotyku i z wysokiej jakości.
Apple iPad Wi-Fi 32GB z klawiaturą Apple Magic Keyboard – ten zestaw zadowoli każdego fana marki Apple. Uniwersalna klawiatura, która pasuje do wszystkich modeli tej marki, zapewnia wysoki komfort użytkowania. Sprzęt łączy się z tabletem bezprzewodowo za pomocą Bluetooth 4.0.
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link