Tablet graficzny Wacom – który model wybrać?

Autor: Anna

Jeśli zastanawiasz się, jaki tablet graficzny kupić, jeden z modeli japońskiej marki Wacom będzie znakomitym wyborem. Tablety graficzne Wacom są wybierane zarówno przez osoby zaawansowane w cyfrowym rysunku, jak i poczatkujących, którzy chcą uniknąć wydawania potężnej kwoty na tablet do rysowania. Zobacz, który tablet Wacom ma funkcje odpowiadające Twoim potrzebom i jak oceniają poszczególne modele nasi klienci!

Tablet do rysowania dla grafika

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. jakie zalety ma tablet graficzny Wacom One By Medium
  2. czy warto kupić tablet do rysowania Wacom Bamboo Folio
  3. który tablet graficzny Wacom Intuous jest najlepszy
Tablet graficzny do projektowania

Dlaczego warto kupić tablet graficzny Wacom One By Medium?

Tablet graficzny Wacom One By Medium ma obszar roboczy o wymiarach 216 x 135 mm i 2540 dpi rozdzielczości.

Liczba nacisków, od których zależy czułość ekranu na dotyk bezprzewodowym piórkiem, wynosi 2048 i jest mniejsza niż w pozostałych, droższych tabletach Wacom. Niemniej jednak nasi klienci polecają ten model jako pierwszy tablet graficzny dla osób uczących się grafiki komputerowej.

Jako atuty w recenzjach nasi klienci wymieniają:

  • programowalne 2 przyciski na piórku,
  • dołączone oprogramowanie,
  • lekkość piórka bezprzewodowego,
  • przyjemną powierzchnię ekranu roboczego.

WSKAZÓWKA

Tablet graficzny Wacom One By Medium pozwala na tworzenie cyfrowego rysunku bez uprzedniego rysowania szkicu na papierze. Inne tablety graficzne Wacom pozwalają z kolei na tworzenie klasycznego rysunku, który następnie można przekonwertować na wersję elektroniczną.

Tablet do rysowania Wacom Bamboo Folio L

Jakie zalety ma tablet do rysowania Wacom Bamboo Folio?

Tablet graficzny Wacom Bamboo jest dostępny w 2 wersjach: Folio L oraz Slate S. Oba modele to cyfrowe notatniki, które pozwalają na notowanie i rysowanie na papierze.

Dowolna twórczość jest następnie przenoszona do pamięci tabletu multimedialnego lub smartfonu, a potem eksportowana do nawet 4 różnych plików cyfrowych. Specjalna aplikacja Wacom Inkspace pomaga w kolekcjonowaniu, edytowaniu i udostępnianiu różnorodnych szkiców i notatek. Stworzone materiały można przenosić również do wybranej chmury plików.

Tablet Wacom Bamboo Slate S w szarej obudowie ma mniejszy obszar roboczy niż Folio L, a co za tym idzie – nieco mniejszą wagę. Zakres funkcji jest identyczny – wybór zależy od Twoich preferencji co do wielkości obszaru roboczego.

WSKAZÓWKA

Przed wyborem notatnika cyfrowego sprawdź, z jakimi systemami tabletów i smartfonów jest kompatybilny. Tablet graficzny Wacom Bamboo Folio S współpracuje zarówno z urządzeniami z Androidem, jak i iOS-em.

Tablet graficzny Wacom Intuous – który z serii jest najpopularniejszy?

O tabletach Wacom Intuous pisaliśmy w poradniku Jaki tablet graficzny?, w którym znajdziesz wyjaśnienie różnic pomiędzy tabletami do rysowania. Według naszych klientów najlepiej spisuje się tablet Wacom Intuous S BT, który jest dostępny w różnych wersjach – odmiennych ze względu na kolory obudowy oraz wielkość ekranu roboczego.

Klient, który wystawił recenzję pod nickiem Dex2000, kupił ten model dla córki. W recenzji chwali doskonałą reakcję tabletu na dotyk i atrakcyjną cenę. Tani tablet graficzny Wacom uszczęśliwił nastolatkę – zadowolony z zakupu ojciec stwierdził, że niedrogi model jest bardzo dobrym wyborem na etapie rozwijania hobby. Według Pawła ten tablet do rysowania sprawdzi się jako prezent dla osoby, która stawia pierwsze kroki w grafice komputerowej.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link