Jakie szelki do kamery sportowej wybrać? Proponowane modele

Autor: Joanna

Każdy sportowiec, który decyduje się na zakup kamery sportowej, powinien od razu zaopatrzyć się w różne akcesoria. Wśród wartościowych gadżetów można wyróżnić szelki do kamery sportowej, które ułatwiają cały proces nagrywania.

Kamera sportowa skierowana na stadion

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. na jakie akcesoria do kamer sportowych warto zwrócić uwagę
 2. jakie są rodzaje mocowania do kamery sportowej
 3. jakie szelki do kamery sportowej kupić

Akcesoria do kamer sportowych: co warto kupić?

Mężczyzna i kobieta skaczą ze spadochronu z kamerą sportową i szelkami

Liczba akcesoriów rozszerzających do kamery sportowej jest naprawdę imponująca. Właśnie dlatego niektórzy decydują się na zakup tańszej kamery i do niej dobierają różnorodne gadżety, które sprawiają, że nagrane filmy są bardziej efektowne i ciekawsze. Można wyróżnić przynajmniej kilka dodatków, które powinny stanowić zestaw startowy dla posiadacza kamery sportowej. Wśród tych gadżetów są:

 • obudowa do kamery sportowej, która przede wszystkim pełni funkcję ochronną i zabezpiecza urządzenie przed kurzem, brudem i działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych;
 • statyw, dzięki któremu kamera zostanie umieszczona nad ziemią, a filmy będą ciekawsze;
 • sztywny monopod, czyli prosty uchwyt, dzięki któremu kamera jest stabilna. Wybierając takie akcesorium, warto sprawdzić, czy rączka monopodu jest pokryta materiałem antypoślizgowym. A ponadto, czy gadżet został wyposażony w blokadę, uniemożliwiającą samodzielny obrót kamery;
 • mocowanie do kamery sportowej, na przykład w formie opaski lub szelek.

Na rynku można także znaleźć specjalne, dedykowane akcesoria dla sportowców uprawiających konkretne aktywności. Przykładowo dla nurków jest dostępny pływak z wypustkami, który utrzymuje kamerę na powierzchni wody. Warto pamiętać o tym, że szczególne znaczenie mają te akcesoria, które zabezpieczają kamerę sportową, a więc obudowa oraz torba do przechowywania urządzenia. Dzięki nim będziemy mieć pewność, że nic złego nie stanie się z kamerą, nie zostanie ona zalana wodą lub zanieczyszczona przez kurz.

 • 99,99 zł
 • 49,99 zł
 • 339 zł
 • 84,99 zł
 • 199,99 zł

Rodzaje mocowania do kamery sportowej

mężczyzna na stoku z kamerą sportową

Jednym z ważniejszych akcesoriów do kamer sportowych są mocowania. Wyróżnić można trzy główne rodzaje takich gadżetów, czyli: uchwyty na kask, opaski na nadgarstek lub udo oraz szelki do kamery sportowej. Ten ostatni rodzaj jest proponowany przede wszystkim dla osób, które jeżdżą na rowerze, motorze lub na nartach. Korzystając z szelek, możemy stworzyć wyjątkowe nagrania, pełne emocji i ekspresji. Wybierając taki gadżet, powinniśmy zwrócić uwagę na jakość wykonania, a także dopasowanie do posiadanego modelu kamery. Niektóre szelki są przeznaczone dla konkretnych marek, a inne będą bardziej wielofunkcyjne. Fani szaleństw sportowych mogą też zdecydować się na opaskę na głowę lub uchwyt na kask (na przykład Hama 4359 Opaska na głowę). Kiedy wybrać szelki, a kiedy mocowanie na hełmie? Ten drugi gadżet poleca się osobom, które wykonują ekstremalne sporty, na przykład skoki na spadochronie, oraz tym, którym zależy na rejestrowaniu filmu blisko punktu widzenia. Z kolei szelki przydadzą się w przypadku bardziej statycznych sportów, na przykład jazdy na nartach lub na rowerze. W przypadku obu gadżetów szczególne znaczenie ma zadbanie o bezpieczeństwo swoje i innych, a więc bardzo dobre umocowanie kamery sportowej i sprawdzenie, czy materiały szelek lub uchwytu są dobre jakościowo, wytrzymałe i stabilne.

Szelki do kamery sportowej: propozycje modeli

Osoby, które chcą kupić szelki do kamery sportowej, powinny wybrać się przynajmniej raz do sklepu stacjonarnego i sprawdzić, które modele im odpowiadają. Na rynku jest dosyć duży wybór szelek, a także specjalnych zestawów, w których skład wchodzą różne gadżety dla fanów kamer sportowych. Wśród proponowanych produktów da się wyróżnić:

 • Powerbee szelki GCHM30 – to bardzo wygodne, regulowane szelki do mocowania kamery sportowej na klatce piersiowej. Pozwalają one na filmowanie z niższej perspektywy, co przydaje się w trakcie jazdy na rowerze, motocyklu lub na nartach. Dzięki temu ujęcia nabierają dynamizmu, a w kadrze pojawiają się krajobrazy oraz osoby towarzyszące w trakcie jazdy. Widzowie mogą poczuć się tak, jakby byli w samym środku akcji i jechali właśnie na rowerze lub szusowali po stoku narciarskim. Szelki zapewniają komfortowe mocowanie i przeznaczone są do następujących aktywności: jazda na motocyklu i rowerze, jazda na nartach i snowboardzie, wspinaczka wysokogórska, spacery.
 • PRO- mounts Szelki na klatkę piersiową – to regulowane szelki do kamery sportowej, które przeznaczone są do urządzeń z serii GoPro. Szelki świetnie sprawdzają się w trakcie uprawiania różnych sportów, gdy potrzebne są wolne ręce.
 • GoPro mocowanie Chest Mount – to szelki, które pozwalają na nagrywanie ciekawych materiałów filmowych z poziomu niższego niż w przypadku uchwytu na kasku. Wykonano je z trwałych materiałów, a w skład zestawu wchodzi również uchwyt do mocowania pionowego i śruba skrzydełkowa. Dodatkową zaletą jest dedykowana aplikacja GoPro, którą można zainstalować na swoim smartfonie.
 • Redleaf ZESTAW AKCESORIÓW DO KAMER SPORTOWYCH GO-L – to bardzo bogaty zestaw akcesoriów do kamer sportowych, który da się zakupić w rozmiarze S, M lub L. W jego skład wchodzą: komplet śrub i przegubów, mocowanie do kasku, szelki na klatkę piersiową, opaska na głowę, pasek na rękę, a także uchwyt i gąbka wypornościowa oraz adapter statywowy, klips montażowy i pokrowiec na akcesoria. Taki zestaw świetnie sprawdzi się u tych sportowców, którym zależy na bardzo dużych możliwościach i na posiadaniu wielu gadżetów.

Wybierając szelki do kamery sportowej, warto zwrócić uwagę na sposób mocowania, jakość materiałów oraz na możliwość regulowania pasków.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link