Szczotka do butelek – niezbędne akcesorium w codziennej higienie zestawu do karmienia dziecka

Autor: Piotr

Szczotka do butelek umożliwia dokładne mycie wnętrza naczynia. Odpowiednio wyprofilowane końcówki przywrócą i utrzymają czystość trudno dostępnych miejsc butelki. Tylko wysokiej jakości czyścik do butelek usunie wszelki osad, nie pozostawiając zarysowań. Zatem jaka szczotka będzie odpowiednia?

Dłonie kobiety myją butelkę do karmienia dziecka pod bierzącą wodą przy pomocy szczotki do butelek

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. jak prawidłowo dbać o higienę butelek i innych akcesoriów do karmienia dziecka;
  2. dlaczego ważna jest technika mycia i jakość szczotek myjących;
  3. jak przedłużyć żywotność szczotki do butelek, smoczków i słomek.

Szczotka do butelek w codziennej higienie zestawu do karmienia

Miska wypełniona mydlinami w której zanurzone są butelki i szczotki do mycia butelek

Szczotka do butelek to niewielkich rozmiarów akcesorium myjące wyposażone w odpowiednio wyprofilowany długi trzonek. Umożliwia on dokładne i komfortowe mycie wnętrza naczynia oraz dotarcie do trudno dostępnych miejsc. Jest zakończony miękkim włosiem lub gąbką. Aby odpowiednio zadbać o nie w pełni jeszcze rozwinięty układ immunologiczny dziecka, warto wyposażyć domowe AGD o zestaw czyścików do butelek, np. taki jak BabyOno 735/01. Pozwoli on ustrzec je przed szkodliwym wpływem kolonizujących się w resztkach pokarmu bakterii, pleśni czy grzybów. Komplet jest wyposażony w dwie wymienne końcówki do mycia butelek z elastyczną niekruszącą się gąbką lub miękkim włosiem, które można dowolnie zamieniać. Wygodne rączki zapewniają stabilny i pewny uchwyt narzędzia i sprawne manipulowanie nim. Wszystko to umożliwia dokładne wyczyszczenie powierzchni butelek z różnorodnych osadów.

Dodatkowo szczotki są wyposażone w otwory do zawieszenia po zakończonej pracy wykonane z trwałych i bezpiecznych dla zdrowia tworzyw, niezawierających m.in. bisfenolu A. Odpowiedni skład produktu wydłuża okres ich żywotności oraz nie stwarza ryzyka skażenia butelki niebezpiecznymi dla dziecka związkami chemicznymi. Akcesoria do butelek tego typu można również przeznaczyć do przywrócenia i utrzymania czystości innych elementów zestawu do karmienia, takich jak smoczki, słomki czy różnego rodzaju kubki.

  • 79,99 zł
  • 169,90 zł
  • 12,99 zł
  • 29,99 zł
  • 22,99 zł

Czym się wyróżnia szczoteczka do butelek antykolkowych?

Szklane butelki z niebieską szczotką do mycis butelek

Szczotka do butelek zaprojektowana z myślą wyłącznie do karmienia dziecka charakteryzuje się nietuzinkową konstrukcją. Może ona dotrzeć nie tylko do wnętrza naczynia i zakamarków gwintu smoczka i samego smoczka, ale również pozostawić tworzywo butelki bez zarysowań. Gładką powierzchnię zapewniają tylko produkty wysokiej jakości, takie jak BobyOno 735/02. Różnej wielkości czyściki do butelek nie naruszają ich spójności, co przedłuża żywotność naczyń. Zmniejsza się także ryzyko gromadzenia szkodliwych patogenów w rysach wewnątrz w odróżnieniu od butelek, do czyszczenia których stosowane są inne narzędzia. Zestaw poza klasycznej wielkości szczotkami do butelek zawiera też inne akcesoria. Nietypowa szczoteczka do butelek w komplecie BabyOne 735/02 wyróżnia się krótkim, cienkim i elastycznym trzonkiem. Przeznaczony jest on szczególnie do usuwania zanieczyszczeń z wąskich i małych elementów konstrukcji butelek, np. rurek w butelkach antykolkowych czy otworków odpowietrzających takie naczynia. Dodatkowo gąbeczka w kształcie smoczka do butelki z wygodnym uchwytem umożliwia wyczyszczenie od środka silikonowej nakładki jednym ruchem, bez konieczności odwracania jej wewnętrznej strony na zewnątrz.

Jak przedłużyć żywotność butelki dla dziecka?

Szczotkę i inne akcesoria do butelek poleca się do każdego rodzaju mleka i napojów, a szczególnie przydatne są w przypadku podawania dziecku mleka modyfikowanego w proszku. Pokarm tego typu ma tendencję do sklejania się w grudki lub odkładania osadu o konsystencji przypominającej kaszę mannę na dnie butelki lub innych miejscach. Zapycha tym samym często gwint butelki i otwory odpowietrzające. Nierzadko też pozostawia białą naleciałość na silikonowym czy gumowym smoczku, a nawet ich osłonce zewnętrznej. Nieocenioną pomocą czyścik do butelek służy również, kiedy resztki pokarmu w butelce przyschną i są trudne do usunięcia pod bieżącą wodą czy w urządzeniach wyparzających. Nie potrzeba wówczas długiego namaczania, a tym bardziej stosowania detergentów myjących. Specjalistyczna szczotka do butelek zaprojektowana przez inżynierów w tej dziedzinie, sprawnie i skutecznie usuwa wszelkie zabrudzenia i pozostawia po sobie gładką, nieuszkodzoną powierzchnię. Szczoteczkę do czyszczenia warto zakupić wraz z butelkami, aby już od początku zapewnić dziecku posiłki i napoje bez ryzyka podania mikroorganizmów rozwijających się w szczelinach butelki. Jednak aby szczotka do butelek służyła przez długi czas, należy o nią odpowiednio zadbać. Dla zachowania jej higieny i właściwości, po każdym myciu poleca się wyparzyć ją wrzątkiem i odstawić do wyschnięcia.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link