Data publikacji: 12 grudnia 2015
Autor: Ania
ARTYKUŁ - RECENZJA PRODUKTOWA

Czy warto zainwestować w szczoteczkę soniczną Remington Sonicfresh Total Clean?

Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest Dodaj do Google+
Poleć znajomemu Drukuj

Ostatnimi czasy szczoteczki elektryczne stały się modnym tematem. Coraz więcej osób rezygnuje ze zwykłych szczoteczek na rzecz tych bardziej zaawansowanych. Czy warto? Moim zdaniem tak. Różnica, jaką poczułam po pierwszym użyciu szczoteczki elektrycznej sprawiła, że już nigdy nie wrócę do manualnej.


Potencjał coraz większego zainteresowania szczoteczkami elektrycznymi wykorzystało kilka firm. Dzisiaj wybierając szczoteczkę mamy możliwość wyboru wśród wielu różnych modeli. Możemy podzielić je na dwie główne grupy - rotacyjne, czyli takie, których główki czyszczące zazwyczaj są okrągłe i wykonują ruch obrotowy, oraz soniczne, które czyszczą wykorzystując drgania fal dźwiękowych.

Szczoteczka elektryczna zawsze była dla mnie po prostu elektryczną. Nigdy nie zastanawiałam się nad tym, jaką technologię wykorzystuje i z jaką siłą czyści. Z tego powodu kupiłam najbardziej podstawowy model sądząc, że każdy droższy model ma bajery, które niczego poza ceną nie zmieniają. Po jakimś czasie postanowiłam zaryzykować i pójść o krok do przodu. Mój wybór padł na szczoteczkę Remington Sonicfresh Total Clean.

Soniczna, czyli jaka?

Remington Sonicfresh Total Clean jest szczoteczką soniczną. Różni się od rotacyjnej kształtem główki czyszczącej oraz sposobem poruszania się. Technologia soniczna wykorzystuje drgania fal dźwiękowych. Fala, która jest generowana przez szczoteczkę wprawia włókna włosia w ruch i sprawia, że drgają.

Szczoteczka wykonuje 31 000 takich ruchów na minutę, więc ludzkie oko nie jest w stanie zauważyć pojedynczego ruchu. Trzymając ją w ręku mamy wrażenie, że cała drży. Drgania z włókien szczoteczki przenoszą się także na wodę zmieszaną z pastą do zębów oraz śliną i tworzą bąbelki, które docierają do niedostępnych dla zwykłej szczoteczki miejsc między zębami.

Sprawia to, że płytka zęba jest wyczyszczona jeszcze dokładniej i jednocześnie usuwany jest z niej kamień nazębny. Dużą zaletą szczoteczek sonicznych w przeciwieństwie do szczoteczek rotacyjnych jest brak ryzyka powstania ortodontozy.

Przy złym użytkowaniu, tzn. za mocnym dociskaniu szczoteczki rotacyjnej do zębów możemy doprowadzić do uciskania dziąseł, co może być przyczyną odsłonięcia szyjki zęba.

Szczoteczka soniczna przypomina kształtem zwykłą szczoteczkę i nie sprawi, że nasze dziąsła ucierpią.

W pudełku poza samą szczoteczką znajdziemy także praktyczne etui, które może przydać się w trakcie podróży. Producent pomyślał też o wymiennych końcówkach, których jest 3. Dzięki temu ze szczoteczki może korzystać także druga osoba.Sama szczoteczka rozmiarem przypomina zwykłą, co też jest jej dużą zaletą. Niejednokrotnie zdarzało się, że mając w bagażu zaplanowany każdy centymetr brałam zwykłą szczoteczkę z uwagi na jej mniejszy rozmiar.

Materiał, z jakiego została wykonana wydaje się być solidny na pierwszy rzut oka, przy czym jednocześnie jest zgrabna i lekka.

Na rączce umieszczone są dwa przyciski. Jeden odpowiada za włączanie i wyłączanie, a drugim można przełączać tryby mycia zębów, których jest trzy: Clean - standardowe czyszczenie, Sensitive - delikatne czyszczenie wrażliwych miejsc i Massage – masaż, który polega na przerywanych drganiach.

Efektownym elementem szczoteczki jest 3 kolorowy wskaźnik LED, który sygnalizuje czy szczoteczka jest naładowana.

Odczucia w trakcie mycia

Dla osób, które nigdy nie używały szczoteczki elektrycznej odczucie w pierwszej chwili może być lekkim szokiem.

Drgająca główka powoduje, że czujemy jakby ktoś czyścił nasze zęby miniaturową myjką ciśnieniową, oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Różnica przed umyciem i po jest kolosalna.

Plusem jest to, że zbędna staje się nić dentystyczna. Szczoteczka czyści na tyle dobrze, że próbując poprawić na końcu nicią, nie ma na niej śladów.

Dentyści od zawsze powtarzają, że zęby powinno się myć przez dwie minuty. Podejrzewam, że nikt nie stoi w łazience ze stoperem i nie mierzy czasu mycia zębów. Dlatego przydatną funkcją w szczoteczkach elektrycznych jest sygnał wibracją, że minęły dwie minuty. Remnigton idzie o krok dalej i dodatkowo ustawia sygnał lekką wibracją co 30 sekund. Co nam to daje? Możemy jeszcze dokładniej wyczyścić zęby. Najlepszym rozwiązaniem jest podzielenie uzębienia na 4 części i mycie każdej z nich osobno.


 

Efekty

Szczoteczka czyści zęby bardzo dokładnie, co da się odczuć zaraz po jej użyciu. Rywalizując ze szczoteczką opartą na technologii obrotowej oraz zwykłą szczoteczką, ta ostatnia odpada już w przedbiegach.

Ze szczoteczką soniczną przeżyłam taki sam szok jak przy zmianie zwykłej na elektryczną i tak samo jak za pierwszym razem, nigdy nie wrócę już do poprzednika. Technologia soniczna jest kolejnym krokiem na drodze do czystych i zdrowych zębów.

Nie będę tutaj prezentowała zdjęć, ale po dwóch miesiącach jej używania zauważyłam, że zęby są bielsze, a problemy z delikatnymi dziąsłami zniknęły.

Podsumowując, Remington przekonał mnie, że inwestowanie w szczoteczkę soniczną jest dobrym pomysłem.  

Kilka słów o Autorze:

Ania jest życiową optymistką, która wiecznie chodzi uśmiechnięta. Z tego powodu, białe i zdrowe zęby to u niej podstawa. Działanie szczoteczki sonicznej sprawiło, że znalazła złoty środek do utrzymania zdrowych zębów.

 

 
Czy ten artykuł był dla Ciebie przydatny?
6 0
Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest Dodaj do Google+
Zgłoś błąd na stronie
Prześlij uwagi
Zobacz inne porady dotyczące wyboru sprzętu
Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego co wybrać i jak wybrać.
Przejdź na stronę główną porad dotyczących wyboru sprzętu

Pokaż artykuły

według kryteriów
Pokaż wybrane artykuły

Poinformuj

nas o czym powinniśmy napisać Wyślij

Ostatnio

dodane artykuły

Mierzymy lodówkę. 7 sposobów na dopasowanie lodówki do kuchni

Jak zmierzyć lodówkę? Na co zwracać uwagę? Poznaj nasz przewodnik po tym, jak dopasować nową lodówkę do swojej kuchni.
Zobacz więcej   

Dlaczego warto kupić odkurzacz pionowy?

Odkurzacze pionowe stają się coraz popularniejsze ze względu na poręczność i łatwość przechowywania. Co jeszcze wpływa na to, że tak wiele osób decyduje się na ten rodzaj odkurzacza? Co warto wiedzieć przed zakupem? Przeczytaj nasz poradnik.
Zobacz więcej   

Ranking TOP 5 odkurzaczy pionowych

Zastanawiasz się nad kupnem odkurzacza pionowego? Poznaj modele, które są najlepiej oceniane przez klientów i wybierz najlepszy odkurzacz.
Zobacz więcej   

Znajdź nas