Szczoteczka soniczna do twarzy – dlaczego warto ją mieć? Jakie modele można kupić w sklepach?

Autor: Joanna

Szczoteczka soniczna do twarzy to urządzenie, za pomocą którego można w łatwy sposób pozbyć się nieczystości obecnych na skórze. Dzięki niej usuniemy resztki makijażu, odblokujemy pory oraz zapewnimy lepszą wchłanialność kosmetykom. Spośród wielu modeli można wybrać taki, który będzie dopasowany do rodzaju cery.

Kobieta myjąca twarz szczoteczką soniczną

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. czym jest szczoteczka soniczna do twarzy i jakie rodzaje urządzeń są dostępne na rynku;
 2. jak używać szczoteczki sonicznej do twarzy;
 3. na co zwrócić uwagę przed zakupem szczoteczki;
 4. które modele szczoteczek sonicznych zyskały uznanie konsumentów.

Szczoteczka soniczna do twarzy – co to jest?

Kobieta z ręcznikiem na głowie używająca szczoteczki sonicznej

Szczoteczka soniczna do twarzy to urządzenie niewielkich rozmiarów, które służy do masażu i oczyszczania skóry z wszelkich nieczystości. Dzięki niej można się pozbyć resztek makijażu i zaskórników oraz ujędrnić skórę. Soniczna szczoteczka do twarzy poprawia również mikrokrążenie, więc skóra ma lepszy koloryt i wygląda na wypoczętą. Niewątpliwą zaletą tego urządzenia jest możliwość dopasowania go do rodzaju cery, ponieważ taką funkcję zapewniają niektóre modele.

Szczotek sonicznych do twarzy mogą używać zarówno kobiety, jak i mężczyźni. To bardzo dobry sposób na wieczorną pielęgnację cery, a w dodatku mało kosztowny. Proste modele można kupić już za kilkadziesiąt złotych. Większość szczoteczek wyprodukowano z tworzywa sztucznego lub medycznego silikonu. Materiały te są wodoodporne i trudne do zniszczenia. Można ich używać pod prysznicem i w wannie bez obaw, że zostaną uszkodzone

Jak używać sonicznej szczoteczki do twarzy?

Szczoteczki do twarzy można używać na kilka sposobów. Wystarczy włożyć do niej baterie lub podłączyć ją do prądu. Urządzenia mają bowiem zasilanie akumulatorowe lub sieciowe oraz mnóstwo wymiennych nakładek, które można wykorzystać do pielęgnacji. Na soniczne szczoteczki nakłada się także kosmetyki.

Jak myć szczoteczką soniczną wybrane partie twarzy? Końcówkę urządzenia należy zwilżyć tak, aby można było zaaplikować na nią preparat do pielęgnacji. Następnie przykłada się ją do twarzy i rozpoczyna masowanie. Uruchomienie szczoteczki następuje po naciśnięciu jednego przycisku. Po skończonym zabiegu szczoteczkę wystarczy opłukać wodą i pozostawić do wyschnięcia.

 • 89,99 zł
 • 199,99 zł
 • 159,99 zł
 • 199,99 zł
 • 139,99 zł

Na co zwrócić uwagę przed zakupem szczoteczki sonicznej?

szczoteczka soniczna i żel do mycia twarzy

Szczoteczki soniczne do twarzy są sprzedawane w sklepach elektronicznych oraz z akcesoriami gospodarstwa domowego. Na półkach znajdziemy szereg modeli. Przed zakupem trzeba upewnić się, czy wybrana szczoteczka spełni nasze oczekiwania. Tym samym warto zwrócić uwagę na kilka ważnych szczegółów, np.:

 • możliwość wymiany końcówek – większość modeli jest sprzedawana w zestawach, które zawierają rozmaite końcówki. Dzięki nim można aplikować na szczotkę różne rodzaje kosmetyków. Wymiana końcówek jest również konieczna ze względów higienicznych;
 • możliwość regulacji prędkości – dobra szczoteczka soniczna do twarzy powinna mieć co najmniej dwa stopnie prędkości. Pozwoli to dostosować ją do skóry na wybranych obszarach twarzy;
 • włosie – koniecznie musimy na nie zwrócić uwagę, zwłaszcza gdy mamy cerę ze skłonnościami do podrażnień lub naczynkową. Delikatne włosia są przystosowane do pielęgnacji cery wrażliwej, bardziej twarde do cery tłustej i trądzikowej;
 • wodoodporność – jest bardzo istotna, jeśli chcemy zabierać szczoteczkę pod prysznic lub do wanny. Szczotkowanie twarzy nie będzie wymagało stania nad umywalką.

Ranking szczoteczek sonicznych do twarzy

W sklepach jest wiele modeli szczoteczek do twarzy, które możemy dopasować do swoich potrzeb, a nawet do rodzaju cery. Największą popularnością cieszą się:

 • Beautifly B-Fresh – soniczna szczoteczka do twarzy z trybem masującym. Jej działanie opiera się na bateriach, więc nie wymaga ładowania akumulatora. W ofercie znajduje się kilka szczotek tego producenta, dopasowanych ściśle do potrzeb skóry. Jeśli chcemy kupić szczoteczkę Beautifly B-Fresh, będziemy musieli wybrać jej rodzaj. Dostępne są modele do cery wrażliwej, tłustej oraz normalnej. Komfort użytkowania urządzenia zwiększa wbudowany timer, który sygnalizuje koniec mycia;
 • Beautifly podgrzewana szczoteczka soniczna B-Clean – indukcyjna termalna szczoteczka soniczna do oczyszczania twarzy. Działa dzięki bazie ładującej. Rozgrzewa się do około 55°C, dzięki czemu doskonale oczyszcza i jednocześnie odpręża skórę. Wyprodukowano ją z silikonu medycznego z domieszką tworzywa sztucznego. Można ją używać pod wodą. Jest też odporna na uszkodzenia. Do wyboru są 3 kolory szczoteczki;
 • Revlon RVSP3538UKE – soniczna myjka do twarzy z możliwością regulacji poziomów prędkości. Można ją dostosować do wybranego obszaru skóry. W zestawie razem ze szczoteczką kupimy 4 różne końcówki. Urządzenie wysyła sygnał dźwiękowy co 10 sekund. Ma też zasilanie akumulatorowe, więc wymaga okresowego ładowania.

Popularny jest model Braun Face Beauty. To szczoteczka do mycia twarzy z wymienną końcówką, pełniącą funkcję depilatora wąsika. Jej zaletą jest bardzo wąska głowica, która umożliwia usunięcie niechcianych włosków bez zbędnego dyskomfortu. Druga końcówka bardzo dobrze oczyszcza twarz i odblokowuje pory. Urządzenie jest zasilane na baterie, więc nie wymaga ładowania. Można bez przeszkód myć nim twarz pod prysznicem.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link