Suszarko-lokówka – urządzenie do szybkiego utrwalania fryzury. Jakie modele suszarko-lokówek są dostępne na rynku?

Autor: Joanna

Suszarko-lokówki do włosów zyskują na popularności. Te niewielkich rozmiarów urządzenia są połączeniem dwóch, bardzo przydatnych kobietom, akcesoriów do pielęgnacji. Skręcają włosy w piękne fale bez poświęcania im dodatkowego czasu. Jakie modele suszarko-lokówek są w sprzedaży?

Kobieta modrelująca wlosy

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. czym jest suszarko-lokówka i jakie jej rodzaje można kupić w sklepach;
 2. dlaczego suszarko-lokówki z jonizacją są bardziej polecane, niż te, które nie mają tej funkcji;
 3. które modele są najpopularniejsze.

Co to jest suszarko-lokówka i jakie rodzaje tego urządzenia można kupić w sklepach?

kobieta z kręconymi włosami w salonie fryzjerskim

Suszarko-lokówka łączy cechy dwóch urządzeń do układania włosów – suszarki oraz klasycznej lokówki. Jej zaletą jest możliwość wysuszenia i skręcenia włosów w piękne fale, bez ponoszenia ryzyka uszkodzenia lub spalenia cebulek. Dzięki suszarko-lokówce oszczędzamy czas, ponieważ utrwalenie fryzury trwa znacznie krócej niż podczas pracy zwykłą lokówką.

Wśród akcesoriów do pielęgnacji włosów znajdziemy szeroki asortyment suszarko-lokówek, które możemy stosować do własnego użytku. Wybór konkretnego modelu zależy od osobistych preferencji. Na sklepowych półkach można znaleźć:

 • klasyczne lokówko-suszarki obrotowe – wyglądem przypominają zwykłe szczotki do modelowania włosów, lecz mają kabel zasilający, który pozwala podłączyć je do prądu. Dzięki temu mogą się nagrzewać i pełnić funkcję zarówno szczotki, jak i zwykłej suszarki. Szczotki obrotowe bardzo często mają wymienne głowice, które umożliwiają wykorzystanie ich do różnorodnych czynności;
 • obrotowe suszarko-lokówki z jonizacją – modelują włosy tak samo, jak klasyczne modele, z tym że mają dodatkową funkcję.

Niektóre lokówko-suszarki wyposażone są w nawiewy zimnego powietrza, które pomagają utrwalić fryzurę, oraz możliwość ustawiania poziomu temperatury. Dzięki regulowanemu mechanizmowi grzewczemu możemy je dostosowywać do struktury włosów.

Polecane lokówki
 • 219,98 zł
 • 139,99 zł
 • 479 zł
 • 109,99 zł
 • 149,99 zł

Do czego służy funkcja jonizacji? Dlaczego suszarko-lokówki, które ją mają, są bardziej polecane?

czesanie wymodelowanych włosów

Rolą lokówko-suszarek jest wysuszenie włosów za pomocą ciepłego powietrza. Potem bardzo często się one puszą i elektryzują, a winne temu są reakcje chemiczne, które zachodzą na skutek oddziaływania wysokich temperatur. Przyczyną ich powstawania jest utworzenie się kationów na powierzchni łusek włosa. Są to dodatnie ładunki elektryczne, które powodują, że włos unosi się na powierzchni skóry głowy. Żeby je zneutralizować, potrzebna jest właśnie jonizacja.

Zjawisko jonizacji polega na generowaniu anionów, czyli ujemnych ładunków elektrycznych, których rolą jest wpływ na te dodatnie. Wejście w reakcję zapobiega elektryzowaniu się włosów. Nie są one też przesuszone i nie wyglądają na matowe. Suszarko-lokówki z jonizacją szczególnie poleca się osobom z niesfornymi kosmykami, których włosy mają tendencję do puszenia się, ale mogą je stosować wszyscy.

Które modele lokówko-suszarek są najczęściej kupowane?

Na sklepowych półkach znajdziemy wiele modeli lokówko-suszarek, lecz kilka z nich cieszy się wyjątkową popularnością. Są to następujące modele:

 • Valera Turbo Style – suszarko-lokówka z funkcją jonizacji. Ma moc 1000 W, dlatego nagrzewa się w błyskawicznym tempie. Urządzenie może poszczycić się trybem TURBO i aż 3 poziomami regulacji temperatury. W zestawie razem z suszarko-lokówką otrzymamy obrotowy kabel, 3 wymienne głowice oraz pokrowiec;
 • Braun Satin Hair 3 Airstyler – pozwala na wykonanie kilku różnych fryzur. Ceramiczna powłoka szczotki chroni włosy przed splątaniem. Urządzenie ma 3 wymienne głowice, które są przydatne zarówno w przypadku długich włosów, jak i krótkich. Jedna z końcówek to niewielki dyfuzor, który umożliwia uniesienie włosów od nasady;
 • Remington AS1220 – ma aż 5 wymiennych nasadek, które umożliwiają wykonanie różnorodnych stylizacji, a także funkcję jonizacji i zimnego nawiewu, więc nie elektryzuje włosów. Suszarko-lokówka marki Remington to urządzenie o mocy 1000 W. Szybko się więc nagrzewa, co znacznie skraca czas wykonywania fryzury;
 • Babyliss AS125E – lokówko-suszarka z jonizacją, pokryta powłoką ceramiczną. Moc urządzenia to aż 1200 W. Mimo to jest w pełni bezpieczna dla włosów. Zimny nawiew pozwala na bieżące utrwalenie fryzury podczas modelowania. W tym urządzeniu umieszczono specjalną turbinę MIX FLOW, dzięki której pracuje ono ciszej;
 • Philips EssentialCare – suszarko-lokówka umożliwiająca jednoczesne modelowanie i suszenie włosów bez ryzyka zniszczenia ich struktury. Jonizacja zapobiega puszeniu się i elektryzowaniu fryzury. Wymienne nakładki pozwalają skręcić włosy w większe lub mniejsze loki.

Na uwagę zasługuje Rowenta CF9540 suszarko-lokówka do cienkich włosów. Urządzenie pokryto powłoką keratynowo-kaszmirową, na której osadzono miękkie włosie. Dzięki niemu cebulki włosów nie są narażone na uszkodzenia. Rowenta, podobnie jak jej poprzedniczki, została wyposażona w funkcję jonizacji i zimny nawiew.

100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów