Suszarka na kaloryfer – wady i zalety. Jakie modele tego typu urządzeń są dostępne w sklepach?

Autor: Grzegorz

Suszarka na pranie przydaje się każdemu, niezależnie od wielkości przestrzeni, którą posiada. Jednak najwięcej problemów z wysuszeniem ubrań mają osoby mieszkające w niewielkich lokalach. To właśnie z myślą o nich producenci sprzętów gospodarstwa domowego stworzyli suszarki na kaloryfer. Urządzenia te nie zajmują dużo miejsca, co jest ich niewątpliwą zaletą. Niestety mają też wady, ponieważ nie można na nich powiesić wielu rzeczy.

Kobieta wieszająca pranie

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. dlaczego zakup suszarki na kaloryfer jest dobrym pomysłem;
 2. jakie są wady i zalety suszarki grzejnikowej;
 3. jak jest zbudowana suszarka na kaloryfer;
 4. jakie modele suszarek są dostępne na rynku.

Suszarka na pranie na kaloryfer – czy jej zakup jest dobrym pomysłem?

Kobieta niosąca kosze z praniem

Jeśli nie posiadamy dużego balkonu lub ogrodu, zakup suszarki na pranie wydaje się być konieczny. Tak naprawdę jest ona jednym z niezbędnych sprzętów gospodarstwa domowego. Na rynku urządzeń do suszenia jest wiele modeli, które możemy nabyć. Do wyboru są suszarki balkonowe, wiszące lub stojące, ale większość z nich zajmuje sporo cennej przestrzeni. Jeśli mamy małe mieszkanie i nie dysponujemy miejscem na rozstawienie sprzętu, warto postawić na minimalistyczne rozwiązania. Sposobem na wysuszenie odzieży może być suszarka na kaloryfer łazienkowy lub drabinkowy. Tego typu sprzęty nie zabierają miejsca, ponieważ ich niewielkie wymiary pozwalają je zamontować w pokoju lub niedużej łazience. Niestety, jak większość sprzętów użytkowych do domu, mają one wady.

Zalety i wady suszarki na kaloryfer

Kompaktowe wymiary suszarki na kaloryfer drabinkowy lub żeliwny to niewątpliwe ogromna zaleta tego urządzenia. Jest bardzo przydatna, gdy w domu nie ma miejsca na rozłożenie sprzętu stojącego bądź gdy jest on zajęty przez inne, większe ubrania. Suszarki na pranie na kaloryfer są także dobrym rozwiązaniem, gdy w domu mieszka niewiele osób. Wymiary sprzętu nie są bowiem przystosowane do większego prania. Jeśli ktoś posiada wielodzietną rodzinę, suszarka grzejnikowa na pewno nie sprosta wyznaczonemu zadaniu. Wielkość jest nie tylko zaletą, ale i wadą urządzenia. Na pewno nie powiesimy na nim ciężkich swetrów czy powłoczek na kołdry, ponieważ nie będzie ono w stanie udźwignąć ich ciężaru. Na tego typu suszarkach możemy umieszczać wyłącznie rzeczy lekkie o małych wymiarach np. bieliznę lub nieduże letnie koszulki.

Polecane suszarki do ubrań
 • 44,99 zł
 • 79,99 zł
 • 429 zł
 • 79,99 zł
 • 399 zł

Budowa suszarki do prania na kaloryfer

Pranie wiszące na suszarce

Budowa suszarki grzejnikowej nie jest skomplikowana. Wygląda ona podobnie jak wersja stojąca, ale jej stelaż nie opiera się na żadnej podstawie. Po obu bokach ma uchwyty, którymi można przymocować ją do grzejnika lub barierki balkonowej. Suszarki na kaloryfer mają różne długości linek. Są one liczone w metrach i obejmują całość liny, która została zużyta do stworzenia suszarki. Największa długość to 10 metrów.

Jakie modele suszarek na kaloryfer są dostępne w sklepach?

Suszarki do prania na kaloryfer można kupić w sklepach z artykułami gospodarstwa domowego. Zanim zdecydujemy o zakupie konkretnego modelu, powinniśmy zmierzyć szerokość grzejnika. Warto też pamiętać o jego budowie. Kaloryfery żeliwne są o wiele grubsze niż drabinkowe, więc wybrana przez nas suszarka musi mieć wystarczająco szerokie uchwyty. W innym wypadku będzie niestabilna. W sklepach jest szeroki asortyment suszarek grzejnikowych, które możemy dopasować do naszych potrzeb. Do najczęściej kupowanych należą:

 • Vileda Express – mała i bardzo poręczna suszarka o wymiarach 52 centymetry szerokości i 35 centymetrów długości. Można ją mocować na zwykłym grzejniku w pokoju. Nie sprawdzi się w przypadku cienkiego kaloryfera drabinkowego. Z racji niewielkich gabarytów można jej używać do wysuszenia drobnych rzeczy;
 • Vileda Sunset – jest przeznaczona do suszenia codziennego prania. Ma uchwyty wykonane z tworzywa sztucznego, które są odporne na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych. W zestawie razem z suszarką jest nieduży wieszak na bieliznę;
 • Leifheit Quartett 42 Extendable Aluminium – można ją zamontować w dowolnym miejscu, które ma głębokość większą niż 1 centymetr. Nadaje się zarówno do balkonowych poręczy, jak i klasycznych grzejników czy drzwi. Zbudowana z aluminiowych prętów ma regulowaną szerokość. Można ją rozciągnąć nawet do 4 metrów. Wielofunkcyjne uchwyty zapewniają stabilność podczas użytkowania;
 • Leifheit Classic – suszarka na kaloryfer o niewielkich gabarytach, w której można regulować szerokość uchwytów. Sprawdza się zarówno na balkonie, jak i wewnątrz pomieszczenia. Posiada pręty zabezpieczone powłoką antypoślizgową.

Zakup suszarki grzejnikowej nie wiąże się z dużym wydatkiem. Za model bez dodatkowych udogodnień zapłacimy niewiele ponad 40 złotych. Droższe suszarki to koszt rzędu 100 złotych.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link