Stojak na kierownicę – wybieramy odpowiedni model

Autor: Piotr

Stojak pod kierownicę jest popularnym dodatkiem do sprzętu gamingowego. Poprawia on komfort rozrywki. Warto więc dopasować model pod swoje indywidualne preferencje, by cieszyć się jeszcze większymi emocjami.

Mężczyzna grający w grę wyścigową przed telewizorem, w rękach trzyma kierownicę.

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. co to jest stojak na kierownicę i czym kierować się przy wyborze;
  2. do jakich gier można używać stojaka pod kierownicę;
  3. jakie są polecane modele stojaków pod kierownice i ile kosztują.

Stojak pod kierownicę – co to jest i na co zwrócić uwagę?

Kierownica na stojaku przygotowana do grania.

Świat gier rozwija się niezwykle dynamiczne. Co za tym idzie, na rynku pojawiają się dodatkowe akcesoria, pozwalające graczowi czerpać jeszcze więcej przyjemności. Bez wątpienia takim urządzeniem jest stojak do kierownicy, sprawdzający się idealnie w grach wyścigowych. Często na rynku spotyka się w pełni wyposażone fotele pod kierownicę. Są to konstrukcje posiadające nie tylko kierownicę, ale też pedał gazu, hamulca i drążek ze skrzynią biegów. Dzięki temu, siadając wygodnie przed ekranem komputera czy coraz popularniejszym ekranem telewizora i włączając swoją ulubioną grę, mamy jeszcze większy komfort rozrywki. W tak skonstruowanym fotelu, odwzorowującym wnętrze samochodu czy bolidu i sposób jego prowadzenia, mamy wrażenie, jakbyśmy naprawdę kierowali autem. Wybierając stojak do kierownicy pod swoje potrzeby, zwróćmy uwagę na sposób jego wykonania. Przede wszystkim musi sprawiać wrażenie solidnego. W innym przypadku używanie go może okazać się bardziej utrapieniem aniżeli przyjemnością. W dodatku istnieje większe ryzyko, że podczas rozgrywki może się uszkodzić. Istotny jest więc materiał, z jakiego został skonstruowany. Optymalnym rozwiązaniem będą stalowe stojaki do kierownicy, wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne i odporne na korozję. Zwróćmy również uwagę na inne drobniejsze elementy, jak np. śruby czy wszelkiego rodzaju gumowe podkładki. Śruby także muszą być solidne, a stopki wykonane z dobrej jakościowo gumy powinny zapewnić ścisłe przyleganie stojaka do podłoża. Pozwoli to nam mieć pewność komfortu jazdy, np. że nie zdarzy nam się wypaść gdzieś na zakręcie. Jeszcze jedna istotna rzecz, o którą obowiązkowo należy zadbać przed zakupem, to kompatybilność stojaka pod kierownicę z platformą, na jakiej gramy i kontrolerami gier, których używamy. Z dodatkowych funkcji, w jakie producenci wyposażyli niektóre modele, dobrą opcją wydaje się składany stojak do kierownicy. Może mieć on regulację zarówno w pionie, jak i w poziomie. Dzięki temu, gdy skończymy grać, możemy go złożyć i schować w odpowiednie miejsce.

  • 1 599 zł
  • 1 699 zł
  • 1 399 zł
  • 1 629 zł
  • 2 039 zł

Do jakich gier używać stojak na kierownicę?

Kierownica do gier komputerowych obok drążek zmiany biegów.

Stojak na kierownicę jest świetnym rozwiązaniem do gier wyścigowych. Przykładem może być gra Need for Speed Heat, dostępna na PS4. Jest to najnowsza odsłona serii gier wyścigowych Need For Speed, znanej wszystkim fanom tego gatunku. Wydawca, firma Electronic Arts, zadbał o polską wersję językową. Stojak na kierownicę sprawdzi się w podejmowanych w grze wyzwaniach – związanych z jazdą w dzień i w nocy. Możemy go również z powodzeniem używać, startując w oferowanych przez ten tytuł zawodach Speedhunter Showdown. Im lepsze miejsce tam zajmiemy, tym więcej środków zdobędziemy na modyfikacje auta. Bez wątpienia stojak na kierownicę pomoże zdobywać w tej grze wszystkie trofea. Fani gier wyścigowych z pewnością użyją stojaka także do gry WRC 8, dostępnej na PS4, gdzie celem jest uzyskanie maksymalnych osiągów samochodu oraz wyprzedzenie konkurencji.

Polecane modele stojaków na kierownicę

Wśród dostępnych na rynku modeli stojaków i foteli pod kierownicę, warto zwrócić uwagę na kilka pozycji. Pierwszą z nich jest stojak Wheel Stand Pro Deluxe T500. Jego główną zaletą jest to, że może być użyty bezpośrednio po wyjęciu z opakowania. W dodatku posiada pełen zakres regulacji. Dzięki temu możemy dostosować go nie tylko do wzrostu gracza ale też do dowolnego modelu siedziska. Posiada ponadto opcję składania wraz z pedałami i kierownicą bezpośrednio po zakończeniu rozgrywki. Zaletą jest również sposób wykonania stojaka, a metalowa konstrukcja zapewnia jego wytrzymałość. Model ten jest dostępny w sprzedaży internetowej. Ciekawą propozycją może być Wheel Stand Pro Deluxe. Model ten pasuje do wielu typów kierownic, m.in. Logitech G25 czy Logitech G27. Posiada system szybkiego składania i rozkładania, przez co nie zajmuje dużo miejsca po skończonej rozgrywce. Jest stabilny i wykonany ze stali, co daje gwarancję dużej żywotności urządzenia. Atutem jest gumowe zakończenie nóżek. Takie rozwiązanie gwarantuje większe poczucie stabilności oraz zabezpiecza parkiet przed porysowaniem. Wśród stojaków do kierownic można jeszcze wyróżnić model Wheel Stand Pro V2. To również praktyczny stojak pasujący do różnego rodzaju kierownic, np. Logitech Driving Force czy Logitech Driving Force Pro. Producent zapewnia na produkt 24-miesięczny okres gwarancyjny.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link