Data publikacji: 12 czerwca 2020
Autor: Irena
ARTYKUŁ - AKTUALNOŚCI
polecamy

Steam family sharing – jak udostępniać gry na steam?

Poleć znajomemu Drukuj

Wraz ze zmianą czasów zadajemy inne pytania. Na przykład dziś głowimy się nad tym, jak udostępniać gry na Steam? Kiedyś nie było takiej platformy do kupowania gier, a wszystkie tytuły pojawiały się w sklepach stacjonarnych. Współcześnie wiele uległo zmianie, bo użytkownicy korzystają z dystrybucji elektronicznej i większość ich gier nie przybiera fizycznej postaci. Zamiast wchodzić w posiadanie pudełka oraz płyty, wystarczy pobrać tytuł na dysk za pośrednictwem internetu. Steam Family Sharing to z kolei sposób na łatwiejsze udostępnianie gier rodzinie.

Granie myszką i klawiaturą

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. co to jest Steam Family Sharing
  2. jak korzystać ze Steam Family Sharing

Co to jest Steam Family Sharing?

Para z konsolami w dłoniach

Steam Family Sharing to sposób na przywrócenie utraconej funkcjonalności gier z dawnych lat. O co chodzi? Kiedyś kupowano je na nośnikach w postaci płyt, które można było na przykład pożyczać koledze lub komuś z rodziny. W takim scenariuszu wystarczy przekazać płytę z nowym tytułem, a dany gracz będzie mógł zainstalować go u siebie i cieszyć się faktem, że udostępniliśmy grę po znajomości. W dzisiejszych czasach, gdy rynek został zdominowany przez dystrybucję elektroniczną, tego typu możliwości zaczęły zanikać. Skoro zapłaciliśmy za pliki pobierane na dysk, to trudniej się tym dzielić w taki sposób, jak napisaliśmy wyżej. Oczywiście każdy ma własne konto na takich platformach jak Steam, a gra jest przypisana właśnie do konkretnego konta. Dobre czasy pożyczania gier na zawsze przepadły? Na szczęście nie.

Dzisiaj istnieje coś takiego jak Steam Family Sharing. Dlaczego interesuje nas akurat Steam? To proste, jest to jeden z najpopularniejszych sklepów z grami w wersji cyfrowej. Bardzo wielu graczy z całego świata korzysta z usług zapewnianych przez platformę dystrybucji gier, jaką jest Steam. Kiedyś kupilibyśmy opakowanie z płytą w środku, natomiast dziś pobieramy grę bezpośrednio na komputer. Jak się tym dzielić? Pomaga właśnie Steam Family Sharing. Ta funkcja sprawia, że można w łatwy sposób zapewnić dostęp do naszej biblioteki gier np. osobom z rodziny, które mieszkają razem z nami. Właśnie dlatego Family Sharing to bardzo intuicyjna nazwa.

Proponowane produkty:
Miś Uszatek Przygoda w Górach [kod aktywacyjny] PC klucz Steam <%– –%>
Miś Uszatek Płynie Kajakiem [kod aktywacyjny] PC klucz Steam <%– –%>
Bus Driver [kod aktywacyjny] PC klucz Steam <%– –%>
Kolekcja startowa do Minecrafta Windows 10 [kod aktywacyjny] PC <%– –%>
Miś Uszatek Wyścig [kod aktywacyjny] PC klucz Steam <%– –%>

Jak korzystać ze Steam Family Sharing?

kobieta gra na konsoli, a mężczyzna kibicuje jej i cieszy się

Steam Family Sharing sprawdza się zarówno w przypadku osób korzystających z tego samego urządzenia do gier, jak i osób mających osobne komputery. Innymi słowy, udostępnimy bibliotekę gier nie tylko domownikom, ale również znajomym, którzy mieszkają w zupełnie innym miejscu. Są oczywiście ograniczenia w postaci ilości kont oraz komputerów mogących korzystać ze Steam Family Sharing. Gdyby ich nie było, mogłoby dojść do różnego rodzaju nadużyć tej przydatnej funkcji. Warto zatem pamiętać, że nasza biblioteka gier może być udostępniona dla dziesięciu komputerów oraz pięciu kont Steam. Innym bardzo istotnym ograniczeniem jest to, że nie ma możliwości grania w tę samą grę w tym samych czasie. Nie jest zatem tak, że pięć osób odpali ten sam tytuł za pośrednictwem Steam Family Sharing. Każdy musi zagrać w innym czasie.

Korzystanie ze Steam Family Sharing wymaga dostępu do internetu. Jeśli zdecydujemy się na dzielenie grami z naszego konta, to pamiętajmy, że udostępniane są wszystkie tytuły, jakie posiadamy, a nie np. jedna gra. Jest również kwestia tego, że nie każdy tytuł nadaje się do udostępniania za pośrednictwem Steam Family Sharing. Czasem po prostu nie będzie to możliwe, najlepiej sprawdzać przy każdej z gier. Warto zwrócić też uwagę na ograniczenia regionalne, bo wciąż obowiązują podczas korzystania z funkcji dzielenia się tytułami.

Sam proces udostępniania sprowadza się do odpalenia Steam na naszym PC. Jeśli jesteśmy zalogowani na koncie, możemy zabrać się za przejście do ustawień i wyszukanie opcji „rodzinne”. To właśnie tam znajduje się interesująca nas funkcja Steam Family Sharing. Wystarczy dokonać autoryzacji umożliwiającej dzielenie się biblioteką gier. Jeżeli ktoś zastanawia się czy warto, wtedy wystarczy zwrócić uwagę na fakt, że to doskonała metoda do zwiększenia oszczędności. Każdy przeznacza część swoich środków na rozrywkę, lecz jeśli chcemy zmniejszyć tego typu wydatki, nie musimy koniecznie skazywać się na maksymalne wyrzeczenia. Wystarczy zgodzić się na dzielenie ulubionymi grami ze znajomymi czy rodziną. Oczywiście są jakieś ograniczenia, lecz jeśli do nich przywykniemy, to mamy sporo dodatkowych tytułów do grania, natomiast zaoszczędzone pieniądze można przeznaczyć na coś innego. Idealnym przykładem wydaje się zakup konsoli do gier nowej generacji. Aktualnie królują PlayStation 4 oraz Xbox One, lecz niebawem na rynek wkroczą PlayStation 5 i Xbox Series X. Jeśli natomiast nie interesują nas konsole, wtedy możemy na przykład odłożyć na nowego laptopa do gier.

80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest
Poleć znajomemu
Drukuj

Porady dotyczące wyboru sprzętu


Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego, jak wybrać i co wybrać. Kupno pralki, telewizora czy laptopa stanie się łatwiejsze dzięki zawartym tutaj informacjom i poradom. Także porady video! Wybierz odpowiednią kategorię tematyczną i dowiedz się więcej przed dokonaniem zakupu.
Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego co wybrać i jak wybrać.
Przejdź na stronę główną porad dotyczących wyboru sprzętu

Pokaż artykuły

według kryteriów
Pokaż wybrane artykuły

Poinformuj

nas o czym powinniśmy napisać Wyślij
Ostatnio
dodane artykuły
 Słuchawki to niezbędne akcesorium do smartfona lub po prostu do komfortowego słuchania muzyki. Jaki bezprzewodowy model kupić?
Zobacz więcej   
 Zmywanie to jeden z najmniej lubianych obowiązków domowych. Sprawdź, jakie urządzenie uwolni cię od jego wykonywania.
Zobacz więcej   
 Zestawy kina domowego różnią się parametrami i elementami. Jaki sprzęt wybrać oraz na co zwrócić uwagę?
Zobacz więcej   

Znajdź nas

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów