Statyw elastyczny – sprawdź, jaki model warto kupić

Autor: Ola

Robienie dobrej jakości zdjęć w plenerze bywa wyzwaniem – szczególnie jeśli nie jesteś posiadaczem profesjonalnego sprzętu fotograficznego. Doskonałym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest użycie statywu elastycznego. To nieduże i lekkie akcesorium można zabrać ze sobą wszędzie. Sprawdź, na jaki model się zdecydować!

statyw elastyczny umożliwia ustawienie aparatu lub kamery nawet na bardzo nierównej powierzchni

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- czym charakteryzuje się statyw elastyczny,

- jakie ma zalety taki sprzęt,

- co warto wiedzieć o statywach elastycznych Hama.

Czym charakteryzuje się statyw elastyczny?

statyw elastyczny pozwala przymocować aparat do gałęzi lub pnia drzewaElastyczny statyw do aparatu to rodzaj tripoda, który został wyposażony w elastyczne nóżki. Mają one specjalną przegubową budowę umożliwiającą wyginanie ich pod różnymi katami. Dzięki takiemu rozwiązaniu można je ustawić niemal w każdym miejscu i na każdej powierzchni albo np. przymocować do gałęzi drzew, oparcia ławki czy innych wystających elementów. Ich gumowana powierzchnia zapobiega ześlizgiwaniu się statywu z aparatem, nawet po zamontowaniu do gładkich elementów – np. metalowego słupa. Ich wielką zaletą są nieduże wymiary i mała waga. Zależnie od wielkości są mniej lub bardziej wytrzymałe i przeznaczone do różnych typów aparatów:

  • małych kompaktów i smartfonów,
  • bezusterkowców i kamer,
  • lustrzanek i aparatów cyfrowych do 3 kg.

UWAGA

Decydując się na zakup statywu elastycznego, sprawdź dokładnie, jakie jest jego maksymalne obciążenie. Większość modeli jest przeznaczona do lekkich aparatów kompaktowych lub smartfonów.

Jeśli szukasz bardziej wytrzymałego statywu do aparatu, który utrzyma cięższa cyfrówkę czy lustrzankę, warto wybrać model typu monopod.

Zalety statywów elastycznych – dlaczego warto?

Choć statyw elastyczny nie utrzyma ciężkich profesjonalnych aparatów fotograficznych, jest on doskonałą propozycją dla każdego, kto używa na co dzień niedużych kompaktów. Te małe i lekkie statywy fotograficzne zmieszczą się niemal w każdej torbie i plecaku, nie stanowiąc dodatkowego obciążenia. Bez trudu więc zabierzesz je na wycieczkę w góry, rowerową wędrówkę czy wypad za miasto.

Modułowe nóżki wyginające się w różnych kierunkach umożliwiają ustawienie statywu z aparatem w różnych miejscach o nierównej powierzchni, np. na głazie czy belce. Daje to możliwość fotografowania z nietypowej perspektywy oraz ułatwia wykonywanie zdjęć grupowych czy selfie.

Statyw elastyczny to również świetna opcja dla miłośników przyrody. Szybko i bez trudu zamontujesz go na gałęzi drzewa lub w krzakach, zaś migawkę obsłużysz za pomocą pilota. Usytuowanie aparatu blisko fotografowanych przez Ciebie zwierząt umożliwi uzyskanie niezwykłych efektów bez potrzeby wydawania dużych pieniędzy na profesjonalny sprzęt i teleobiektywy.

Polecane statywy
  • 99,99 zł
  • 79,99 zł
  • 48,99 zł

Statywy elastyczne Hama – który model wybrać?

Hama Flex 2w1 statyw elastyczny do aparatów kompaktowych i kamer GoProW ofercie RTV EURO AGD znajdziesz kilka funkcjonalnych statywów elastycznych, które warto wybrać, w tym m.in.:

  • Hama Star 2 i Hama Flexi M przeznaczone do aparatów kompaktowych z gniazdem statywu ¼ cala, które mają nieduże rozmiary i elastyczne nóżki. Ich waga wynosi jedynie 58 g. więc są bardzo lekkie. Oba modele posiadają specjalny klips pozwalający na umocowanie ich do torby lub paska.
  • Statyw Hama Flex 2 w 1, czyli produkt dla wszystkich, którzy chcą nie tylko fotografować. Został wyposażony w specjalny system gwintów umożliwiający nie tylko przymocowanie niedużych aparatów na gwint ¼ cala, ale też kamer sportowych GoPro. Mocne i elastyczne nóżki zginają się pod kątem 360° bez trudu, więc ustawisz sprzęt w dogodnej pozycji.

Jeśli zastanawiasz się nad wyborem klasycznego statywu do większych aparatów fotograficznych, przeczytaj artykuł Jak wybrać statyw do aparatu – kilka praktycznych porad.

60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link