Stacjonarny komputer do 3000 zł – biurowy, gamingowy

Autor: Grzegorz

Stacjonarny komputer do 3000 złotych to sprzęt, który być może nie spełni wymagań grafika pracującego na zaawansowanych modelach 3D. Z pewnością natomiast będzie w stanie zaspokoić potrzeby fana gier, a także przedstawiciela firmy w biurze. Wybierając go, warto zwrócić uwagę na kartę pamięci, procesor i grafikę.

Kobiety rozmawiają przy ekranie komputera w pracy

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. jak wybrać komputer do 3000 złotych;
 2. na co zwrócić uwagę przy wyborze;
 3. jakie komputery do 3000 złotych polecamy.

Komputer do 3000 złotych – jak go wybrać?

Dziewczyna gra na komputerze stacjonalnym w grę

Komputer do 3000 złotych brzmi jak dobra i stosunkowo niewielka inwestycja, natomiast trzeba zdawać sobie sprawę, że mowa tutaj jedynie o jego podstawie. Jeśli budujesz zestaw od zera, do samego komputera dokupić trzeba będzie monitor, myszkę i różnego rodzaju dodatki, na których Ci zależy. Warto także pamiętać, że na inne parametry będziesz zwracał uwagę przy wyborze typowo gamingowego komputera za 3000 złotych, a na inne w przypadku sprzętu do biura w tej cenie.

Na co zwrócić uwagę?

Komputer do 3000 złotych to z pewnością nie klasa premium. Chcąc kupić maszynę o rozbudowanych parametrach, trzeba wydać około 4000–5000 złotych. Za 3000 zł również jednak da się kupić porządny sprzęt, tyle tylko że o nieco ograniczonych możliwościach (jak np. Optimus E-Sport MH310T-CR1 Intel® Core™ i3-8100 8GB 1TB GTX1050 W10).

 • Najważniejszym kryterium wyboru powinien być procesor. To od niego zależy bowiem szybkość pracy komputera i możliwość wykonywania kilku zadań jednocześnie. Ważna w tym kontekście jest liczba rdzeni procesora – im jest ich więcej, tym więcej rzeczy można robić w tym samym czasie, nawet jeśli programy do obsługi są bardzo wymagające. Komputer stacjonarny w przypadku grafika powinien mieć na przykład co najmniej 4 rdzenie i do tego 8-wątkowy procesor. Warto zdawać sobie sprawę, że niektóre, droższe, modele procesorów mogą być 18-, a nawet 30-rdzeniowe.
 • Karta graficzna to aspekt, który będzie miał znaczenie przede wszystkim dla fanów gier, ponieważ to właśnie ona odpowiada za generowanie i wyświetlanie obrazu. Dobrze jednak wiedzieć, że „wspomaga” ona także procesor podczas wykonywania wszelkich obliczeń. Ma więc znaczenie również w przypadku sprawnego działania programów do obróbki grafiki lub modelowania 3D Najważniejszym parametrem jest jej pamięć oraz typ. Im jest nowsza i im więcej pamięci posiada, tym lepiej. Komputer do gier musi mieć co najmniej 8 GB pamięci. Wystarcza to także do nauki i pracy biurowej, natomiast specjaliści od grafiki i zaawansowani gracze będą potrzebowali od 16 GB RAM wzwyż.
 • W przypadku dysku twardego kluczowa jest nie tylko jego pojemność, lecz także sposób jego działania. To dysk ma bowiem wpływ na to, jak szybko można wykorzystać zapisane zasoby i jak sprawnie je odczytać. Najtańsze są dyski talerzowe (HDD), natomiast zdecydowanie bardziej poleca się dyski półprzewodnikowe (SSD) – działają szybciej i krócej się ładują.
 • Wszystkie elementy montowane są w płycie głównej, która powinna być kompatybilna z pozostałymi elementami (chodzi przede wszystkim o gniazdo procesora).
 • 3 519 zł
 • 3 999 zł
 • 7 579 zł
 • 3 499 zł
 • 1 899 zł

Komputer do 3000 złotych. Ranking

Grupa trzech młodych osób patrzy razem na ekran komputera

Komputer stacjonarny do 3000 złotych może okazać się bardzo porządnym i sprawnym urządzeniem. Przedstawiamy 4 modele, których zakup warto rozważyć.

 • Lenovo Ideacentre 720-18IKL Intel® Core™ i5-7400 8GB 1TB RX570 W10, z systemem Windows 10 – to dobry, bardzo sprawny i nowoczesny komputer. Posiada wbudowany dysk twardy o pojemności 1000 GB. Dzięki temu zapewnia komfort przechowywania bardzo wielu różnych dokumentów, także tych o większych rozmiarach. Karta graficzna AMD Radeon RX 570 4 GB sprawia natomiast, że komputer ten dobrze nadaje się do gier.
 • MSI Nightblade MI3 Intel® Core™ i5-7400 8GB 1TB + 120GB SSD GTX1050Ti W10 – to niewątpliwie jeden z najlepszych komputerów do gier do 3000 zł. Tylko gamingowe stacjonarne komputery MSI zostały wyposażone w złącze VR Link, które umożliwia komfortowe używanie gogli VR. Zastosowana technologia pozwala na łatwe i szybkie podłączenie urządzenia VR. Dzieki niemu można naprawdę gładko wejść do świata wirtualnej rzeczywistości.
 • Actina Powered by ASUS Intel® Core™ i5-8400 8GB 1TB + 128GB GTX1050 W10 – to komputer, który pracuje w oparciu o podzespoły cenionego producenta sprzętu komputerowego, jakim jest Asus. Urządzenie oferuje system Windows 10. Dysk twardy ma pojemność 1000 GB, pamięć RAM wynosi 8 GB, a procesor posiada 6 rdzeni. Dobra jakość za rozsądną cenę.
 • Optimus E-sport MH110T-CR21 Intel® Core™ i5-7400 8GB 1TB GTX1050 W10 – ten komputer został wyposażony w procesor Intel Core i5 7gen, który pozwala na płynną obsługę programów oraz wymagających gier. Turbo Boost 2.0 daje większą produktywność i krótszy czas reakcji przy mniejszym obciążeniu baterii. Wysokiej jakości grafika umożliwia odtwarzanie filmów 4K.
60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów