Stacja pogodowa Wi-Fi – ranking i proponowane produkty

Autor: Grzegorz

Stacje pogodowe Wi-Fi stały się bardzo popularnymi urządzeniami i w wielu mieszkaniach zastąpiły termometry. Decydując się na zakup stacji pogodowej z Wi-Fi, warto zwrócić uwagę na jej parametry, a także funkcjonalność.

stacja pogodowa z wifi

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. jakie cechy stacji pogodowej Wi-Fi są ważne;
 2. jak prezentuje się ranking stacji pogodowych z Wi-Fi;
 3. jakie modele stacji pogodowych z Wi-Fi warto wziąć pod uwagę.

Stacja pogodowa Wi-Fi: najważniejsze cechy

stacja pogodowa ze smartfonem obok

Internetowa stacja pogodowa łączy się z siecią Wi-Fi i wysyła dane do chmury internetowej. Dzięki temu domownicy mogą sprawdzić na swoim smartfonie najważniejsze parametry dotyczące panującej na zewnątrz aury, tj.: temperaturę, ciśnienie atmosferyczne, wilgotność, szansę na opady. Możliwe jest także przeglądanie statystyk. Domowa stacja pogody powinna charakteryzować się następującymi cechami:

 • duży zakres temperatury, na przykład w Polsce warto wybrać stację, która pokazuje temperaturę od minus 30 do plus 40 stopni Celsjusza;
 • jak najmniejszy błąd wskazywanej temperatury;
 • czytelny wyświetlacz;
 • zapisywanie danych w chmurze;
 • duża liczba funkcji.

Stacje pogodowe mogą oferować zarówno jedną, jak i kilkanaście funkcjonalności, a przy wyborze szczególne znaczenie mają preferencje użytkownika. Wśród funkcji dodatkowych, obecnych tylko w niektórych modelach urządzeń, można wyróżnić: temperaturę odczuwalną, prędkość wiatru, pomiar opadów, promieniowanie UV, prognozę pogody na kolejne dni. Na rynku można znaleźć wiele różnorodnych stacji pogodowych, które charakteryzują się interesującymi funkcjami, a także zaskakującym wyglądem zewnętrznym. Warto wiedzieć, że domowa stacja pogody nie musi być koniecznie bardzo zaawansowana technologicznie. Czasami lepiej jest kupić nieco tańsze urządzenie, którego funkcje rzeczywiście będą wykorzystywane przez domowników w pełni. Stacja pogody może być także użytkowana przez podróżników, którzy chcą na bieżąco sprawdzać temperaturę, ciśnienie, prędkość wiatru. W takiej sytuacji stacja z Wi-Fi będzie najlepszym rozwiązaniem, ponieważ wszystkie dane będzie można sprawdzić na smartfonie.

Polecane stacje pogody
 • 809 zł
 • 1 169 zł
 • 1 149 zł
 • 179 zł
 • 109,99 zł

Stacja pogodowa Wi-Fi: ranking

podstawowe modele stacji pogodowych

Bezprzewodowa stacja pogodowa to urządzenie, które może zainteresować wielu użytkowników. Poniżej prezentujemy ranking stacji pogodowych – zarówno tych z Wi-Fi, jak i bez.

Miejsce 5: Oregon Multi-Zone RAR502SX. To urządzenie z bezprzewodowym czujnikiem, a także kolorowym wyświetlaczem, dzięki czemu sprawdzanie pogody jest bardzo prostą i przyjemną czynnością. Dodatkowo ta stacja pogody posiada funkcję wykrywania pleśni oraz pozwala na bardzo dokładny pomiar temperatury. Urządzenie pokazuje też prognozę na kolejnych 12 godzin i przewiduje opady atmosferyczne i inne zjawiska pogodowe.

Miejsce 4: Meteo SP74. To domowa stacja meteorologiczna, która nie tylko mierzy temperaturę, ale także sprawdza zanieczyszczenie powietrza. Dzięki temu można dokładnie zobaczyć pomiar cząsteczek PM2,5, PM10, formaldehydów oraz lotnych związków organicznych. Taka stacja na pewno przyda się w miastach zanieczyszczonych. Doskonale sprawdzi się też w zimie, gdy smog jest największy.

Miejsce 3: Sencor SWS 9700. To profesjonalna stacja pogodowa, która pokazuje temperaturę, ciśnienie oraz prognozuje aurę na kolejną dobę. Dodatkową zaletą jest możliwość sprawdzenia protokołu z ostatnich 24 godzin. Stacja wskazuje też prędkość i kierunek wiatru, opady deszczu oraz wilgotność. Jest to urządzenie bardzo proste w obsłudze i funkcjonalne.

Miejsce 2: Biowin 270009. To bardzo funkcjonalna i profesjonalna stacja pogodowa, do której dołączono specjalne oprogramowanie i port USB. Dzięki temu możliwa jest dokładna analiza danych, a także pomiar: temperatury, ciśnienia atmosferycznego, prędkości i kierunku wiatru, temperatury odczuwalnej i punktu rosy, tendencji zmian pogody. Pozwala również sprawdzić raporty, a zakres temperatury zewnętrznej wynosi od minus 40 do plus 65 stopni Celsjusza.

Miejsce 1: Netatmo Weather Station. To stacja pogodowa z Wi-Fi, która pozwala na dokładne monitorowanie pogody, a także sprawdzanie raportów. Stacja mierzy temperaturę zewnętrzną, wilgotność względną, jakość powietrza i ciśnienie oraz podaje prognozę pogody. Dodatkową zaletą jest łączenie się stacji ze smartfonem. Czujnik zanieczyszczeń alarmuje użytkownika, kiedy wychodzenie na zewnątrz może być niebezpieczne dla układu oddechowego. Solidny, aluminiowy korpus oraz piękny design to dodatkowe zalety tego urządzenia. Najlepsze stacje pogodowe to właśnie te, które łączą się z urządzeniami mobilnymi i prognozują aurę na kolejne dni.

W ofercie można znaleźć także wiele tańszych stacji pogodowych, które również mogą spełnić potrzeby użytkowania domowego. Przykładem może być bardzo atrakcyjna cenowo stacja Meteo SP50, która pokazuje zewnętrzną i wewnętrzną temperaturę oraz godzinę. Oferta dostępnych na rynku stacji pogodych jest więc różnorodna i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Ważne jest oczywiście oszacowanie swoich potrzeb i preferencji, a także możliwości finansowych. Wybierając stację pogodową, należy określić jej przeznaczenie. Raczej nie warto kupować urządzenia profesjonalnego, jeśli głównym zamiarem jest po prostu sprawdzanie temperatury. Zaawansowani użytkownicy lub podróżnicy powinni zdecydować się na stację pogodową z Wi-Fi lub oferującą możliwość podłączenia do komputera i sprawdzenia raportów oraz analiz.

20% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
20% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link