Jaki soundbar do muzyki wybrać? Czym się kierować przy wyborze?

Z tego artykułu dowiesz się:jak są zbudowane soundbary do muzyki jakimi cechami wyróżnia się dobry soundbar do muzyki jaki soundbar do muzyki wybrać
Autor: Marcin

Decydując się na zakup sprzętu grającego do domu, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na jakość i kilka innych parametrów w kontekście dźwięku. Soundbar do muzyki to przykład sprzętu, który z powodzeniem może zastąpić złożone z wielu elementów zestawy do odtwarzania ulubionych utworów.

Jak są zbudowane soundbary do muzyki?

Choć na pierwszy rzut oka soundbary nie sprawiają wrażenia skomplikowanych pod względem budowy, to znajdujące się w ich wnętrzu elementy w bardzo dużym stopniu odpowiadają za jakość dźwięku. Producenci decydują się na montowanie różnego rodzaju przetworników i głośników, od których zależy ostateczny efekt dźwiękowy. W najbardziej podstawowych modelach mogą się znajdować dwa zwykłe głośniki, ale już w bardziej zaawansowanych urządzeniach znajdziemy nawet kilkadziesiąt różnych przetworników ulokowanych w kilku kierunkach. Wszystko to oddziałuje na takie cechy emitowanych dźwięków, jak płynność, przestrzenność czy nawet głośność.

Podstawowym parametrem odpowiadającym za jakość muzyki w tych urządzeniach jest liczba kanałów. Wartość ta określa liczbę głośników, których zadaniem jest wygenerowanie jak najlepszego efektu dźwięku przestrzennego. Bardzo ważna jest również, wyrażana w watach, moc. Odpowiada ona nie tylko za głośność sprzętu, ale także głębię, dynamikę i czystość, dlatego im jest wyższa, tym lepsze wrażenia można uzyskać. W przypadku soundbarów do muzyki bardzo duże znaczenie mają również dostępne dekodery dźwięku. Dają one znacznie głębsze i bogatsze brzmienie, a ich dostępność można usłyszeć tak naprawdę podczas dowolnego, wydobywającego się z głośników dźwięku. Nowoczesne modele posiadają najbardziej zaawansowane pod względem jakości technologie.

Na co zwracać uwagę przy wyborze soundbara do muzyki?

Parametry czysto techniczne nie są jednak wszystkim, na czym warto się skupić przy wyborze urządzenia do słuchania muzyki. Chcąc uzyskać jak najlepszy efekt i móc się cieszyć płynnym i przestrzennym dźwiękiem, warto postawić na model, który będzie oferował znacznie więcej, niż tylko odtwarzanie ulubionych utworów. Wśród cech, które odpowiadają za poziom zadowolenia, można wyróżnić:

  • moduły łączności - nie da się ukryć, że wiele osób uruchamia muzykę na zewnętrznych urządzeniach z wysokości smartfona czy laptopa. Warto zatem postawić na sprzęt z modułem Bluetooth lub WiFi, dzięki czemu w łatwy sposób włączymy ulubiony utwór,
  • dostępne złącza - chcąc zyskać jak najwięcej możliwości w zakresie podłączania zewnętrznych urządzeń, dobrze jest, gdy soundbar posiada jak najwięcej wejść i wyjść HDMI, USB i innych, pozwalających na odtwarzanie utworów z wielu sprzętów,
  • dodatkowe funkcje - niektóre soundbary do muzyki posiadają dodatkowe funkcjonalności, takie jak możliwość obsługiwania przez aplikację SmartThings czy radio. Gwarantują one jeszcze szerszy zakres możliwości w kontekście relaksowania się przy ulubionych dźwiękach.
  • 3 499 zł
  • 990 zł
  • 4 999 zł
  • 1 090 zł
  • 1 890 zł
  • 690 zł
  • 1 490 zł

Jaki soundbar do muzyki wybrać?

Bardzo dużo w zakresie odtwarzania muzyki mają urządzenia marki Samsung. Jednym z przykładów jest należący do średniej półki cenowej soundbar Samsung HW-Q60T. Dzięki mocy na poziomie 360 W i subwooferze o mocy 160 W bez problemu stworzymy domowe muzyczne centrum, natomiast trzy obsługiwane dekodery zapewniają pełną dowolność w kontekście generowanej jakości. Zewnętrzne urządzenia można podłączyć z kolei przy użyciu złącza HDMI i USB. Dużo do zaoferowania ma ponadto model Samsung HW-Q70T, wyróżniający się obsługą aż trzech dekoderów dźwięku, obsługą za pomocą smartfona i przestrzennym, głębokim brzmieniem.

Wśród urządzeń marki Samsung niewątpliwie na wyróżnienie zasługuje model Samsung HW-Q950T. Potężna moc na poziomie 546 W, wielokanałowy dźwięk przestrzenny w formacie 9.1.4. czy też sześć dekoderów dźwięku to gwarancja niesłychanie przyjemnego brzmienia. Za wrażenia w zakresie odtwarzania muzyki odpowiada również system Samsung Audio Lab, przy dzięki zastosowaniu modeli komputerowych idealnie wypełnia każdą przestrzeń idealnymi, jakościowymi dźwiękami. Rzecz jasna urządzenie to gwarantuje pełną swobodę w użytkowaniu - łączność odbywa się przy użyciu aplikacji SmartThings, trzech złączy HDMI, a także modułów WiFi i Bluetooth.

Nowoczesne modele posiadają sporo dodatkowych funkcji, takich jak radio internetowej. To jedna z cech, jaką wyróżniają się soundbary Denon DHT-S516H i Denon DHT-S716H. W przypadku pierwszego z nich za radość z użytkowania odpowiada przede wszystkim całkowita personalizacja odtwarzanych utworów. System HEOS zapewnia możliwość dodawania innych użytkowników do swojego systemu i personalizowania playlisty dla każdego pomieszczenia oddzielnie. W drugim z kolei znajdziemy aż pięć złączy HDMI, złącze USB, a także moduły WiFi i Bluetooth. Wszystko to sprawia, że odtwarzanie ulubionych utworów z dowolnego miejsca w domu jest bardzo łatwe, a generowane przez soundbar dźwięki stoją na najwyższym poziomie jakości.

100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link