Smartwach Apple – jaki Apple Watch będzie idealny dla Ciebie?

Autor: Joanna

Apple Watch jest produktem, który przypadnie do gustu osobom ceniącym elegancję. Czy smartwatch Apple jest na tyle zjawiskowy, że warto się na niego zdecydować? Czy zegarek Apple jest wart zakupu, czy to zbędny dodatek? Zobacz nasz artykuł i podejmij decyzję, jaki zegarek Apple będzie dla Ciebie najlepszy.

Zegarek Apple

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- co to jest smartwatch i smartwatch Apple,

- jakie są najważniejsze cechy zegarka Apple`a,

- jakie funkcje posiada Apple Watch.

Co to jest smartwatch i smartwatch Apple?

Smartwatch to zegarek wyposażony programowo w dodatkowe funkcjonalności. Pozwalają one na interakcję z Tobą i umożliwiają dostosowanie go do indywidualnych preferencji. Smartwatch może działać samodzielnie lub może współpracować ze smartfonami, które poszerzają jego możliwości. Tu jednak znajduje się pierwsze ograniczenie smartwatcha Apple, który do swojego działania wymaga posiadania iPhone`a. Musisz po pierwszym uruchomieniu zegarka sparować go z telefonem, i to tylko modeli iPhone`a od 5 w górę. Wymagany jest ponadto iOS 10 lub nowszy. Bez powiązania zegarka z telefonem nie będziesz mógł korzystać z Apple Watch.
Zatem Apple Watch nie jest samodzielnym urządzeniem. Duża część danych przechowywanych i przetwarzanych jest w iPhonie, a na ekranie smartchwatcha jedynie wyświetlana. Niektóre aplikacje pozwalają na samodzielną pracę, ale pełna funkcjonalność wymaga iPhone`a.

CZY WIESZ, ŻE...

Obecnie na rynku dostępne są smartwatche Apple pierwszej, drugiej i najnowszej, trzeciej generacji.

Jakie są najważniejsze cechy zegarka Apple`a?

smartwatch Apple na treningOpisując najważniejsze cechy zegarka Apple`a, uwzględniliśmy jego najnowszą, trzecią generację, produkowaną od 2017 roku. Dostępne modele możesz sprawdzić w naszym sklepie. Co prawda sama specyfikacja oraz możliwości nie odbiegają zbytnio od serii nr 2. Apple Watch działa szybko, szczególnie względem pierwszej generacji. Poza pełnieniem funkcji czasomierza, Apple Watch ma dokładnie te same możliwości, co druga generacja. Posiada także czujnik tętna, wysokościomierz barometryczny i żyroskop.
Smartwatch Apple ma ekran OLED o jasności na poziomie 1000 nitów oraz wspiera technologię rozpoznawania siły nacisku na ekran – Force Touch, taką samą jak np. w MacBookach. Bateria działa 48 do 72 h.
Zegarek jest dostępny w dwóch rozmiarach, z kopertą 38 mm – Apple Watch 3 38mm szary – oraz 42 mm, np. Apple Watch 3 42mm srebrnyw 3 wariantach: aluminiowym, stalowym oraz tak zwanym ceramicznym Apple Watch Edition. Warto wiedzieć, że niektóre modele pokryto szkłem szafirowym, które znacznie trudniej porysować.

Jakie funkcje posiada Apple watch?

Najważniejszą funkcją w Apple Watch jest oczywiście wskazywanie aktualnego czasu. Możesz wybrać jedną z ośmiu różnych tarcz zegara, ale masz możliwość instalowania również nowych tarcz. W zależności do swoich potrzeb, możesz skonfigurować informacje pojawiające się na tarczy: datę, pogodę, najbliższe wydarzenie z kalendarza itp.
Zegarek Apple Watch 3 ,42 mmW celu oszczędzania baterii tarcza jest wygaszona. By ją jednak wyświetlić, wystarczy wyciągnąć rękę tak, jak to robimy w przypadku sprawdzania godziny. Urządzenie rozpoznaje ten ruch i ekran włącza się. Działa to bardzo skutecznie i niemal nigdy po wyciągnięciu ręki nie ogląda się czarnego ekranu.
Kolejną funkcją zegarka Apple jest odbieranie powiadomień z telefonu. Bez problemu możesz odczytywać e-maile, SMS-y, informacje z Facebooka i inne. Jeżeli korzystasz z Siri na swoim iPhonie (nie ma wersji polskiej), to możesz podyktować odpowiedź. Powiadomienia mogą się wyświetlać oraz dodatkowo zegarek może wibrować.
I wreszcie rozmowy telefoniczne: smartwatch Apple posiada wbudowany mikrofon oraz głośnik i pozwala prowadzić rozmowy realizowane przez iPhone`a na zegarku. Apple Watch zlicza kroki, mierzy puls i przekazuje pomiary do aplikacji w iPhonie. Ma także możliwość zintegrowania płatności Apple Pay. Jest to funkcja obecnie bardzo przydatna, szczególnie że te płatności Apple wspierają już niektóre banki w Polsce.
Tym, co sprawia, że z zegarków Apple korzystasz w pełni, to ogromny wybór aplikacji. Jest ich coraz więcej. Dostosowane do ekranów zegarków aplikacje rozszerzają znacznie funkcjonalność smartwatchy Apple.
Zobacz także Smartwatch dla dziecka – 5 polecanych modeli.

PORADA EKSPERTA

Zegarki Apple są dostępne w wielu wariantach ze względu na dostępność wielu różnych pasków i bransolet.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów