Słuchawki do gier, rozmów i słuchania muzyki – jak je wybrać?

Autor: Joanna

Douszne słuchawki bezprzewodowe idealnie sprawdzają się np. w czasie uprawiania joggingu. Z kolei modele nauszne z mikrofonem to świetny wybór w przypadku graczy w trybie multiplayer. Wybierając wymarzony model, warto wiedzieć, na jakie funkcjonalności i parametry zwrócić uwagę.

Słuchawki z mikrofonem do gier

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. jakie słuchawki Bluetooth do telefonu warto wybrać do prowadzenia rozmów;
  2. jakie słuchawki do odtwarzania muzyki będą dobrym wyborem;
  3. jakie słuchawki są polecane dla graczy.

Jakie są najlepsze słuchawki Bluetooth do rozmów i uprawiania sportu?

Mężczyzna gra w grę w słuchawkach z mikrofonem

Słuchawki bezprzewodowe dokanałowe czy douszne są polecane dla osób, które chcą porozmawiać przez telefon, mając w tym samym czasie wolne ręce. Takie rozwiązanie świetnie sprawdza się nie tylko w domu, np. podczas wykonywania codziennych czynności, ale także w trakcie robienia zakupów czy po prostu przemieszczania się w zatłoczonym mieście. Połączenie w takich modelach zwykle odbiera się jednym przyciskiem, a dźwięk jest bardzo dobrej jakości. Do tego zaletę takiego gadżetu stanowi fakt, że jest on bardzo lekki i ma niewielkie rozmiary, dzięki czemu można go bez problemu umieścić w kieszeni. Wybierając dany model, warto zwrócić uwagę na maksymalny czas pracy. Jeśli nie jest on na tyle długi, by zapewnić urządzeniu działanie przez taki czas, jaki się oczekuje, dobrze zdecydować się na modele z etui ładującym, np. Apple AirPods 2019.

Słuchawki sportowe bezprzewodowe powinny być z kolei odporne na pot i wodę. Przykładem jest Huawei FreeBuds lite. Te świetne słuchawki Bluetooth do biegania czy treningu na siłowni mają wbudowany G-Sensor. Nie ma potrzeby więc sięgania po telefon, aby rozpocząć rozmowę czy włączyć muzykę. Wystarczy aktywować asystenta głosowego, dwukrotnie dotykając palcem lewej słuchawki.

  • 119,99 zł
  • 159 zł
  • 259 zł
  • 159,99 zł
  • 79,59 zł

Słuchawki wyciszające do słuchania muzyki

HyperX Cloud Alpha HX-HSCAjeśl-RD/EM

Dla prawdziwych melomanów liczy się wysoka jakość dźwięku, niezmącona żadnymi hałasami z otoczenia, które zakłócałyby przyjemność ze słuchania. Dlatego właśnie wiele osób pragnących cieszyć się czystym dźwiękiem wybiera słuchawki nauszne Bluetooth. Taki gadżet bardzo dobrze izoluje wszelkiego rodzaju hałasy docierające z zewnątrz. Przykładem jest Marshall Major III Bluetooth z 40-milimetrowymi dynamicznymi przetwornikami dźwięku zapewniającymi doskonałe brzmienia basów i sopranów. Idealnie sprawdzą się one też do prowadzenia wideorozmów, gier na PC lub PlayStation czy do oglądania filmów – z uwagi na doskonałą synchronizację dźwięku z obrazem.

Świetne słuchawki do muzyki to też Sony WH-1000XM3, z procesorem QN1 HD, który zwiększa efektywność redukcji hałasu. Ich dużą zaletą jest mechanizm obrotowy, przez co można je złożyć i umieścić w niewielkim etui, co znacznie ułatwi ich transport.

Zwolennikom kompaktowych rozwiązań warto polecić douszne słuchawki bezprzewodowe Sennheiser Momentum True Wireless, wyposażone w audiofilskie przetworniki dźwięku. Komfort zapewniają w nich nakładki pozwalające dopasować je do kształtu i wielkości kanału słuchowego. Do tego dzięki specjalnej aplikacji da się w nich dopasować barwę dźwięku idealną do słuchania konkretnych gatunków muzyki. Również wodoodporne, słuchawki douszne z mikrofonem JBL Free X wiernie oddają brzmienia danego gatunku muzycznego, a do tego posiadają mikrofon, dzięki czemu można odbierać połączenia.

Słuchawki nauszne z mikrofonem – idealny gadżet dla graczy

Dobre słuchawki wyciszające dla graczy to niezbędny element decydujący o przyjemności płynącej z gamingu. Skuteczna izolacja od hałasów z otoczenia to w tych modelach podstawa, aby móc cieszyć się czystym przestrzennym dźwiękiem. Świetną redukcję szumów i szmerów z zewnątrz zapewniają bezprzewodowe słuchawki nauszne z mikrofonem Razer Nari Ultimate. Wbudowany w nie mikrofon z prostą regulacją głośności pozwala kontaktować się z innymi graczami w czasie rozgrywek multiplayer, ale także może znaleźć zastosowanie na co dzień, wykorzystywany np. do wideorozmów z bliskimi. Dla fanów gamingowych wrażeń istotna w słuchawkach zamkniętych jest również lekka, ale wytrzymała konstrukcja. Taką posiada np. Logitech G Pro X.

Dobre słuchawki nauszne dla graczy powinny mieć amortyzowany pałąk eliminujący niepożądany ucisk. To bardzo istotne z uwagi na to, że gamingowe potyczki trwają czasem kilka godzin. Dla podwyższenia komfortu wiele modeli ma także specjalne pianki, które dopasowują się do kształtu małżowiny usznej. Przykładem gadżetu wykorzystującego takie rozwiązanie jest świetnie redukujący szumy HyperX Cloud II KHX-HSCP-RD. Alternatywą są specjalne poduszki AirWave zapewniające przyjemne uczucie chłodu, jak w SteelSeries Arctis 7. Te drugie dodatkowo gwarantują dobre zbalansowanie głośności czatu z dźwiękiem z gry. Na koniec warto pamiętać, że wybierając dany model, należy upewnić się, że jest on kompatybilny z ulubioną platformą, np. PC, PlayStation czy Xbox.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link