Słuchawki przewodowe czy bezprzewodowe?

Autor: Joanna

Słuchawki to niezbędny gadżet dla każdego, kto potrzebuje skupienia w pracy, dużo podróżuje lub po prostu kocha muzykę i audiobooki. Zastanawiasz się, co wybrać: słuchawki przewodowe czy bezprzewodowe? To często spotykany dylemat wśród kupujących. Oba rozwiązania mają swoje zalety – poznaj je, zanim dokonasz wyboru.

Różne rodzaje słuchawek

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- co wybrać - słuchawki bezprzewodowe czy przewodowe,
- słuchawki bezprzewodowe Bluetooth czy radiowe - które lepsze,
- jakie słuchawki do telewizora,
- które słuchawki są polecane najczęściej.

Co wybrać? Słuchawki bezprzewodowe czy przewodowe?

Jakie słuchawki do komputera wybrać, a jakie słuchawki do telefonu? Słuchawki bezprzewodowe a przewodowe to temat-rzeka, więc najlepiej skupić się na najważniejszych różnicach. Te pierwsze połączysz ze sprzętem wyposażonym w odpowiedni standard bezprzewodowy. Jest ich obecnie na rynku kilka, ale najpopularniejszym z nich jest Bluetooth. Zasięg, który zapewnia, czyli ok. 9-10 metrów, spokojnie wystarcza na potrzeby smartfona, którego zazwyczaj masz przy sobie w odległości kilkudziesiesięciu centymetrów od słuchawek.
Drugie rozwiązanie daje co prawda dużo lepszą jakość dźwięku, bo nie jest on kompresowany, jak w przypadku słuchawek Bluetooth, ale Twoją swobodę ruchów ogranicza długość kabla.
Bezprzewodowe słuchawki douszneTryb życia, jaki prowadzisz, będzie miał przy wyborze urządzenia kluczowe znaczenie. Jeżeli chcesz używać słuchawek podczas biegania, jazdy na rowerze lub w częstych podróżach, to lepiej sprawdzi się model bezprzewodowy, z kolei gdy Twoje ucho jest wyczulone na wysublimowane doznania dźwiękowe, nie obejdziesz się bez modelu przewodowego.

Słuchawki bezprzewodowe Bluetooth czy radiowe? Które lepsze?

Gdy dylemat słuchawki przewodowe czy bezprzewodowe masz już za sobą i wybrałeś te ostatnie, przyjrzyjmy się bliżej dostępnym technologiom na rynku. Słuchawki bezprzewodowe działają nie tylko w oparciu o Bluetooth. Alternatywą jest sprzęt, który komunikuje się za pomocą sygnału radiowego (2.4 GHz). W tym wypadku możesz liczyć na lepszą jakość dźwięku, ale z drugiej strony takie słuchawki charakteryzują się opóźnieniami i szumami. Słuchawki radiowe wyróżniają się również większym zasięgiem (do 100 metrów). Oba urządzenia łączy ta sama zaleta – są dyskretne. Poznaj w naszym innym wpisie 5 sytuacji, w których przydadzą Ci się słuchawki bezprzewodowe.

 

Polecane słuchawki
  • 39,99 zł
  • 279 zł
  • 54,79 zł
  • 279 zł
  • 919 zł

CZY WIESZ, ŻE…

Słuchawki Sennheiser Orpheus HE90 są najdroższymi słuchawkami na świecie? Jeden zestaw kosztuje co najmniej 32 tys. dolarów. Powstały 25 lat temu i swoją jakością zachwyciły pasjonatów sprzętu audio. Przy ich tworzeniu kierowano się jedynie kryterium jakości. Wyprodukowano je zaledwie w 300 sztukach. Standardy, które wyznaczyły, są obowiązujące i imponują do dzisiaj. W opinii audiofilów to legenda wśród sprzętu do odsłuchu audio.

Jakie słuchawki do telewizora?

słuchawki bezprzewodowe do telewizora Jakie słuchawki do telewizora wybrać? Najwygodniejszym rozwiązaniem będą słuchawki bezprzewodowe. Pozwolą swobodnie oglądać TV z większej odległości, bez przeszkadzania innymi osobom dużą głośnością. Zwróć uwagę na ich zasięg, aby swobodnie się poruszać po całym mieszkaniu. Model radiowy pozwala słuchać dźwięku z telewizora, który znajduje się nawet w innym pomieszczeniu. Zasada działania takich słuchawek jest podobna do tradycyjnego radia – wystarczy ustawić odpowiednią częstotliwość, która pozwoli połączyć się z odbiornikiem (stacją dokującą) przy telewizorze. Na takiej zasadzie działa model słuchawek Sennheiser HDR 165. Aby dowiedzieć się, jak podłączyć słuchawki bezprzewodowe do telewizora, kliknij tutaj.

Które słuchawki są polecane najczęściej?

Znajdziemy zarówno zwolenników słuchawek bezprzewodowych, jak i przewodowych. Najczęściej polecanymi modelami są produkty uznanych marek: Sennheiser, Panasonic, Sony, Philips i Samsung. Oferują one wszystkie rodzaje słuchawek: zamknięte (nauszne), otwarte, douszne (inaczej kanałowe) i półotwarte. Spośród bezprzewodowych słuchawek dousznych Klienci sklepu RTV EURO AGD polecają słuchawki Samsung In-Ear Fit EO-EG920BB, które cieszą się dużą popularnością i wysokimi ocenami.


Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów