Słuchawki nauszne – rodzaje i proponowane modele

Autor: Joanna

Słuchawki nauszne są bardzo popularne, ponieważ świetnie wygłuszają dźwięki pochodzące z otoczenia, a także są wygodne w trakcie pracy, nauki lub uprawiania sportu i gier. Na rynku jest dostępnych wiele rodzajów takich słuchawek, dlatego sprawdzić ich parametry i przeznaczenie.

Nauszne słuchawki do telefonu

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. jakie są rodzaje słuchawek nausznych;
 2. jakie słuchawki warto wybrać;
 3. czy można znaleźć dobre słuchawki nauszne do 200 złotych.

Słuchawki nauszne: rodzaje

Słuchawki nauszne do 200 zł Philips SHB3060BK/00

Słuchawki nauszne występują w różnych wariantach, a rodzaj takiego produktu warto dopasować do celu i przeznaczenia. Oznacza to, że gracze mogą zdecydować się na zupełnie inne słuchawki nauszne niż osoby, które zamierzają słuchać muzyki w domu. Można wyróżnić:

 • Słuchawki nauszne bezprzewodowe – czyli takie, które posiadają Bluetooth. To doskonałe rozwiązanie, pozwalające na swobodne poruszanie się bez plątaniny kabli. Warto jednak pamiętać o tym, że wybierając taki produkt, lepiej postawić na wysoką jakość, ponieważ klasa dźwięku w słabszych i tańszych modelach jest zwykle gorsza niż w przypadku słuchawek przewodowych w porównywalnej cenie.
 • Słuchawki nauszne przewodowe – to klasyczne rozwiązanie, które na pewno sprawdzi się u osób słuchających muzyki lub oglądających filmy w domu. Poruszanie się z nimi może stanowić pewien problem, jednak wiele zależy od preferencji użytkownika, ponieważ niektórzy są przyzwyczajeni do przewodowych słuchawek.
 • Słuchawki nauszne otwarte – to takie modele, które wentylują uszy, a także pozwalają na uzyskanie przestronnego i dobrego jakościowo dźwięku. Słuchawki te mogą jednak sprawiać, że użytkownik słyszy także sygnały z otoczenia, dlatego nie sprawdzą się one w trakcie biegania czy jazdy autobusem.
 • Słuchawki nauszne zamknięte – w pełni izolują uszy i sprawiają, że dochodzi do nich czysty dźwięk, a także nie pojawiają się żadne rozpraszacze. Z drugiej strony, uszy mogą szybciej się męczyć i pojawiać się może lekki ból.
 • Słuchawki nauszne z mikrofonem – to świetne rozwiązanie dla graczy, którzy chcą porozumiewać się z innymi użytkownikami.

WARTO WIEDZIEĆ

Pod względem zasięgu słuchawki bezprzewodowe Bluetooth są gorsze od radiowych – pozwalają oddalić się na maksymalnie 10 m. Technologia cyfrowa jednak znacząco zwiększa jakość przesyłanego dźwięku – utwory brzmią lepiej.

Polecane słuchawki
 • 149,99 zł
 • 189,99 zł
 • 99 zł
 • 24,99 zł
 • 239 zł

Słuchawki nauszne: jakie wybrać?

Dobre nauszne słuchawki przewodowe

Wybierając słuchawki nauszne, warto sprawdzić kilka parametrów technicznych. Przede wszystkim spore znaczenie ma zakres częstotliwości, na podstawie którego można stwierdzić, jakie tony można usłyszeć. Ludzie są w stanie rozróżnić dźwięki w przedziale od 16 do 20000 Hz, jednak należy pamiętać o tym, że poszczególne osoby mogą różnić się pod tym względem. W tym kontekście warto przetestować wybrane słuchawki na żywo, a także sprawdzić ich specyfikację. Spore znaczenie ma także skuteczność słuchawek, czyli decybele, które oznaczają głośność danego modelu. Nie wszystkim zależy na tym, aby słuchawki grały głośno, ale np. na tym, żeby miały wysoką jakość dźwięku. W tym miejscu warto przedstawić kilka proponowanych modeli słuchawek nausznych:

 • JBL T460BT – to słuchawki bezprzewodowe z wbudowanym mikrofonem, w cenie poniżej 200 złotych. Ten model charakteryzuje się świetnym tłumieniem dźwięków z otoczenia, a także wygodną regulacją głośności.
 • Sennheiser HD 4.50 BTNC Wireless – to droższy model, który charakteryzuje się szerokim pasmem słuchania (od 18 do 22000 Hz), a także dobrym tłumieniem dźwięków z otoczenia zewnętrznego. Ponadto oferują możliwość słuchania przez 25 godzin bez ładowania. Sporą ich zaletą są też: łatwa obsługa, wbudowany moduł NFC oraz profesjonalny design.
 • Sony MDR-ZX330BT – to słuchawki w atrakcyjnej cenie, które posiadają łącze Bluetooth oraz moduł NFC. Pozwalają także na szybkie ładowanie. Konstrukcja nauszników jest nie tylko obrotowa, ale też składana, dzięki czemu produkt nie zajmuje wiele miejsca.
 • JBL TUNE 500BT (różowy) – to propozycja dla fanów (lub fanek) koloru różowego i interesującego designu. Dodatkowo słuchawki mają funkcję multiport, dzięki czemu możliwe jest sparowanie ich z kilkoma urządzeniami. Posiadają też asystenta głosowego oraz funkcję szybkiego ładowania.
 • Beats by Dr. Dre Beats EP – to słuchawki przewodowe, które świetnie oddają każdy detal dźwięku. Jest to model lekki, wygodny i trwały, a dodatkowo nie wymaga ładowania i świetnie sprawdzi się szczególnie w warunkach domowych.
 • HyperX Cloud Alpha HX-HSCA-RD/EM – to model odpowiedni dla graczy, który posiada mikrofon. Można go sparować go z konsolą Xbox lub PS4, a także ze smartfonem. Charakteryzuje się bardzo wyraźnym dźwiękiem. Mikrofon jest odłączany i posiada możliwość redukcji szumów.

Trudno jest wybrać najlepsze słuchawki nauszne, ponieważ wiele zależy od potrzeb użytkownika, a także przeznaczenia takich produktów. Na rynku znaleźć można wiele modeli słuchawek nausznych do 200 złotych, a także tańszych, jednak warto zwracać uwagę na parametry i własną wygodę.

Przeczytaj także poradnik Czy warto kupić słuchawki bezprzewodowe

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link