Typy słuchawek do telefonu – nauszne czy douszne?

Autor: Ola

Słuchawki bluetooth do telefonu to gadżet, który pozwoli słuchać ulubionej muzyki i jednocześnie zapewni kontakt ze światem. Co więcej, wiele modeli jest obecnie wyposażonych w panel dotykowy, który za pomocą jednego kliknięcia umożliwia szybki odbiór połączeń lub ich nawiązywanie.

słuchawki nauszne do telefonu

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. jakie słuchawki do telefonu wybrać – nauszne czy douszne;
 2. dlaczego warto kupić słuchawki do telefonu;
 3. jakie modele słuchawek do telefonu są polecane?

Idealne słuchawki do telefonu komórkowego powinny być na pewno wygodne w użytkowaniu, odporne na warunki pogodowe i muszą posiadać wytrzymałą baterię. Na jakie inne parametry warto zwrócić uwagę, decydując się na ich zakup?

Słuchawki nauszne do telefonu kontra douszne i kanałowe – które lepsze?

dobre słuchawki do telefonu

Niezależnie od tego, jaki wybierze się zestaw słuchawkowy do telefonu, kluczową kwestią jest w nich nie tylko jakość dźwięki, ale także komfort użytkowania.

 • Słuchawki do telefonu nauszne to coś dla tych, którzy w obawie o swoje zdrowie nie preferują wkładania ich głęboko do kanału usznego. Modele tego rodzaju są ponadto wygodne i świetnie izolują dźwięki dobiegające z otoczenia. Funkcjonalność taką oferują zwłaszcza te o profilu zamkniętym. Pozwalają one całkowicie zredukować słyszalność odgłosów z zewnątrz i tym samym lepiej skupić się na rozmowie czy słuchaniu muzyki. Taki jest np. model Sony WH 1000XM3 z systemem redukcji hałasu i funkcją Adaptive Sound Control, automatycznie wykrywającą aktywność i dostosowującą do niej dźwięki otoczenia. Zupełnie inaczej jest w przypadku słuchawek otwartych. Co ciekawe, istnieje jeszcze jedna opcja słuch, gwarantująca komfort słuchania muzyki przy jednoczesnym zachowaniu czujności pozwalającej na szybką reakcję w razie zagrożenia.Są nią słuchawki półotwarte. Minusem ich jednak jest to, że zazwyczaj mają one nieco większe gabaryty.
 • Słuchawki do telefonu douszne to świetna propozycja dla tych, którzy preferują kompaktowe rozwiązania. Wkładane są one częściowo do kanału słuchowego, dlatego nie odizolowują w pełni dźwięków z otoczenia. Są jednak komfortowe i łatwo je ze sobą wszędzie zabrać, np. umieszczając w kieszeni czy torebce. Przykładem są np. słuchawki Creative Outlier Air Sports, które dzięki najnowszej technologii Bluetooth 5.0 gwarantują dwukrotnie szybszą transmisję danych.
 • Słuchawki do telefonu dokanałowe umieszczane są nieco głębiej niż te douszne, bo bezpośrednio w kanale słuchowym, stąd wiele osób jest im nieprzychylnych z powodu obawy o zdrowie. Nie ulega jednak wątpliwości, że doskonale izolują one odgłosy dobiegające z otoczenia, zapewniając tym samym świetne doznania w czasie słuchania ulubionej muzyki. To model polecany zwłaszcza sportowcom. Świetnie trzyma się w uszach, nawet mimo intensywnego ruchu, a do tego jest wygodny. Przykładem jest Huawei AM61 Sport Bluetooth o ergonomicznym kształcie i lekkiej konstrukcji.

PORADA EKSPERTA

Wielkość słuchawek do telefonu ma znaczenie – jeśli zabierasz je ze sobą w drogę do pracy, powinieneś mieć możliwość ich wygodnego schowania. O ile douszne modele łatwo wsadzisz do kieszeni i małej torebki, to na modele nauszne musisz mieć przygotowaną większą torbę lub plecak. Jeśli jednak nie przeszkadza Ci noszenie słuchawek na szyi, możesz nie przejmować się tym parametrem.

Polecane słuchawki
 • 34,99 zł
 • 199,99 zł
 • 149,99 zł
 • 24,99 zł
 • 619 zł

Bezprzewodowe słuchawki do telefonu – dlaczego warto je mieć?

JBL T460BT

Słuchawki bezprzewodowe do telefonu są zdecydowanie bardziej komfortowe w użytkowaniu niż modele przewodowe. Brak kabli plątających się przy twarzy czy wzdłuż ciała to niewątpliwa zaleta takich gadżetów. Bezprzewodowe słuchawki z mikrofonem do telefonu często są wyposażone w panel sterowania umożliwiający odbieranie czy nawiązywanie połączeń bez potrzeby wyciągania sprzętu z kieszeni czy torby. Taki model to np. Sennheiser Momentum True Wireless, wyposażony w przetworniki dźwięku ze wsparciem dla aptX Low Latency, zapewniający znakomitą jakość transmisji muzyki i funkcję dopasowania brzmienia do indywidualnych preferencji.

Najlepsze słuchawki do telefonu posiadają także ładujące etui. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie trzeba już myśleć o zabieraniu ze sobą powerbanku, np. w daleką podróż. Przykładem są słuchawki douszne do telefonu Apple AirPods. Posiadają one przełomowy czip H1 i mogą pracować bez przerwy aż do 24 godzin. Do tego ich zaletą jest fakt, że po wyjęciu z uszu samoistnie się wyłączają.

Dobre słuchawki do telefonu – jakie modele warto kupić?

Nowoczesne słuchawki bluetooth do telefonu to np. model Huawei FreeBuds lite z wbudowanym G-Sensorem, pozwalającym na odebranie połączenia bez potrzeby wyciągania smartfona z kieszeni czy torebki. Hałas otoczenia redukują w nim podwójne mikrofony, a odporność na wilgoć sprawia, że świetnie nadadzą się np. podczas treningów.

CIEKAWOSTKA

Niektóre modele słuchawek bezprzewodowych do telefonu sprzedawane są wraz ze specjalnymi etui ładującymi.

Dobre słuchawki bluetooth do telefonu to także niewielkie Sony WF-1000XM3 z cyfrową redukcją szumów i asystentem głosowym. Są one wyposażone w procesor QN1e HD i podwójne czujniki hałasu. Natomiast w wodoodpornych słuchawkach do telefonu z mikrofonem JBL Free X zaletą jest to, że w czasie połączeń tryb automatycznie przełącza się ze stereo na mono.

Jeśli chodzi o słuchawki nauszne bluetooth do telefonu, wart uwagi jest model Marshall Major III Blutooth, zapewniający aż 30 godzin słuchania muzyki oraz posiadający pokrętło, które umożliwia odrzucanie, odbieranie i kończenie połączeń.

100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link