Słuchawki dla graczy – nauszne czy douszne?

Autor: Ola

Dobre słuchawki do gier łączą wysoki komfort noszenia z funkcjami ułatwiającymi zespołową rozgrywkę w sieci. Wbudowany mikrofon i czysty dźwięk z mocnym basem sprawiają, że słuchawki dla graczy sprawdzają się również jako uniwersalne rozwiązanie do słuchania muzyki, prowadzenia wideokonferencji czy korzystania z multimediów. Które nauszne lub douszne słuchawki dla gracza wybrać?

Słuchawki dla graczy z miękkimi nausznikami

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. po czym poznać dobre słuchawki dla graczy
  2. kto powinien wybrać nauszne słuchawki do gier
  3. kiedy warto sięgnąć po douszne słuchawki dla gracza

Po czym poznać dobre słuchawki dla graczy?

Dokanałowe słuchawki do gierElementami wyróżniającymi słuchawki do gier są jakość brzmienia, konstrukcja zapewniająca komfort użytkowania oraz funkcje sprzyjające rywalizacji, takie jak aktywna redukcja szumów otoczenia czy łatwa komunikacja z innymi graczami przy pomocy wbudowanego mikrofonu. Pasmo przenoszenia najlepszych słuchawek dla graczy pokrywa się z zakresem słyszalności człowieka, oscylując w przedziale 20 Hz – 20 kHz. Dzięki temu dźwięki w zakresie wysokich i niskich częstotliwości są szczegółowe i wyraźne, dostarczając niezapomnianych wrażeń również podczas słuchania różnych gatunków muzyki i oglądania filmów.

Słuchawki dla gracza dzielą się na modele nauszne, jak HyperX Cloud Stinger HX-HSCS-BK/EM z miękkimi, wygodnymi poduszkami, oraz kompaktowe konstrukcje douszne, np. Roccat Syva – High Performance, wprowadzane bezpośrednio do kanału słuchowego. W obydwu przypadkach gracz zyskuje bardzo dobrą izolację otoczenia, dzięki czemu hałasy z zewnątrz nie zakłócają rozrywki.

Obok modeli z kablem jack 3,5 mm lub USB możesz wybierać również w słuchawkach bezprzewodowych dla graczy, takich jak Razer Thresher 7.1 PS4 z obsługą dźwięku przestrzennego, modułem Bluetooth i akumulatorem na 16 godzin słuchania.

WARTO WIEDZIEĆ

By w łatwy sposób zwiększyć lub zmniejszyć głośność w grach, nie musisz zatrzymywać rozgrywki w celu zmiany ustawień. W słuchawkach wyposażonych w panel sterowania na muszli lub pilot wystarczy wtedy nacisnąć dedykowany przycisk.

Kto powinien wybrać nauszne słuchawki do gier?

Jeśli grasz głównie w domu, korzystając z konsoli nowej generacji lub komputera PC, słuchawki nauszne to propozycja dla Ciebie. Miękkie podkładki obejmujące całą małżowinę uszną oferują niezrównany komfort w trakcie wielogodzinnych sesji oraz sprawiają, że sprzęt dobrze trzyma się głowy. W nausznych słuchawkach dla graczy znajdziesz też duże przetworniki o średnicy nawet 50 mm, umożliwiające uzyskanie szerokiej sceny stereo oraz głośnego, szczegółowego dźwięku z mocnym basem.

Kompatybilność z wieloma platformami, w tym PC, Xbox One czy PlayStation 4, zapewnia Razer Kraken Pro V2 Oval. Model dostępny w trzech kolorach wyposażono w kierunkowy mikrofon, który w celu łatwego transportu sprzętu możesz wsunąć do muszli. Jest to znakomita propozycja dla graczy noszących okulary, gdyż w nausznikach poprowadzono specjalne kanały na oprawki minimalizujące ucisk.

W segmencie nausznych słuchawek z dobrym mikrofonem nie brakuje konstrukcji o futurystycznym, gamingowym wzornictwie. Urządzenia takie jak Fury Hellcat czy A4tech Bloody G300 mają również podświetlenie LED, zwiększające przyjemność z grania w nocy. Jeśli jakość rozmowy z innymi graczami jest dla Ciebie szczególnie ważna, sięgnij po sprzęt z redukcją zakłóceń oraz certyfikatami TeamSpeak i Discord, np. HyperX Cloud Alpha HX-HSCA-RD/EM.

  • 169,99 zł
  • 219 zł
  • 159 zł
  • 429 zł
  • 129,99 zł

W jakich sytuacjach lepiej kupić douszne słuchawki dla graczy?

Łatwe w przenoszeniu dokanałowe słuchawki dla graczaSłuchawki dokanałowe powstały z myślą o osobach pozostających w ciągłym ruchu. Kompaktowe rozmiary pozwalają przechować urządzenie w każdej kieszeni, a wysokiej klasy przetworniki generują głośny, pełen detali dźwięk. Przykładem może być Razer Hammerhead Pro V2 z pasmem przenoszenia 20 Hz – 20 kHz oraz płaskim przewodem zabezpieczonym przed zaplątaniem. Jak przystało na słuchawki do gier, w modelu tym znajdziesz także mikrofon, który przyda się m.in. do prowadzenia rozmów głosowych po podłączeniu sprzętu do smartfona.

Ciekawą propozycją dokanałowych słuchawek z mikrofonem do gier jest Razer Ifrit ze specjalnym pałąkiem umieszczanym z tyłu głowy. Rozwiązanie to zapewnia stabilność słuchawek niezależnie od kształtu fryzury czy nakrycia głowy gracza. Kierunkowy mikrofon można ustawić bardzo blisko ust, dzięki czemu komunikaty w grach multiplayer są głośne i dobrze słyszalne.

Poszukujesz sprawdzonych słuchawek dla graczy konsolowych? Sprawdź najlepsze rozwiązania do urządzeń Sony: Ranking słuchawek dla graczy na PlayStation 4 2019. Nauszne i douszne słuchawki z mikrofonem do gier znajdziesz w RTV EURO AGD.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link