Słuchawki dla graczy – jakie warto wybrać?

Autor: Grzegorz

Słuchawki do gier są istotnym dodatkiem podczas naszej zabawy. Oczywiście znajdą się takie osoby, dla których dźwięk nie będzie miał większego znaczenia, jednak dla przeważającej liczby graczy dobre słuchawki stanowią podstawowe akcesorium. Dlaczego słuchawki są ważne i jakie wybrać?

Słuchawki gamingowe

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. co to są słuchawki gamingowe
  2. jakie słuchawki gamingowe wybrać

Co to są słuchawki dla graczy?

Kobieta ze słuchawkami dla graczy

W trakcie spędzania czasu na rozgrywce będziemy mogli korzystać na przykład z głośników czy zwyczajnych słuchawek. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby cieszyć się zabawą bez sprzętu, który w nazwie ma jakąś wskazówkę o tym, iż jest przeznaczony dla graczy. Czym zatem są tzw. słuchawki gamingowe, słuchawki gamerskie, słuchawki dla graczy? Jest to sprzęt, który najprawdopodobniej idealnie wkomponuje się w nasze potrzeby związane z graniem w gry. Jeżeli nie jesteśmy pewni, jakie słuchawki będą dobre do grania, wtedy najlepiej zdecydować się na takie, które zostały stworzone z myślą o osobach lubiących grać w gry.

Co to znaczy, że jakiś sprzęt został wykonany z myślą o graczach? W przypadku słuchawek będzie to na przykład dodatek w postaci mikrofonu. Z reguły znajduje się on na pałąku, który ma taką długość, żeby móc z łatwością ustawić go przy ustach. To spora wygoda, a jakby tego było mało, najczęściej będziemy mogli go wygodnie schować, gdy akurat nie będzie nam potrzebny – składając lub czasem odpinając od obudowy słuchawek.

Komfort jest istotny nie tylko podczas projektowania samego mikrofonu, lecz i całych słuchawek. Wiele osób spędza na graniu długie godziny i chce cieszyć się maksymalną wygodą. Właśnie dlatego słuchawki dla graczy są robione w taki sposób, aby były komfortowe przez jak najdłuższy czas. Nikt nie chce martwić się bolącymi uszami i obtarciami, bo to zwyczajnie odbiera radość z rozgrywki.

Polecane słuchawki
  • 59,99 zł
  • 189,99 zł
  • 219 zł
  • 189,99 zł
  • 299 zł

Jakie parametry słuchawek gamingowych warto znać?

Mężczyzna ze słuchawkami gamingowymi

Na co zwracać uwagę podczas wybierania słuchawek do gier? Z bardziej technicznych parametrów warto znać impedancję, która oznacza opór pozorny układów elektrycznych, akustycznych lub mechanicznych. Wyraża się ją w omach. Jakie ma to znaczenie dla potencjalnego użytkownika? Wyższa wartość impedancji oznacza, że słuchawki będą działać ciszej oraz niezbędne okaże się dostarczenie większej mocy. Wyższa impedancja wiąże się z zaletą, jaką jest mniejsza podatność na szumy. Sprzęt z najwyższej półki ma bardzo wysoką wartość impedancji, lecz takie skrajności nie są potrzebne graczom (to raczej coś dla największych miłośników muzyki i profesjonalistów). Zwykłym graczom wystarczy impedancja poniżej 64 omów. Należy też pamiętać, że urządzenia mobilne najlepiej pracują ze słuchawkami o niższej impedancji, jako że wystarczy im dostarczenie mniejszej mocy.

Pasmo przenoszenia to kolejny parametr, o którym dobrze coś wiedzieć. Oznacza zakres częstotliwości przenoszony przez słuchawki. U przeciętnego człowieka zakres słyszalnych dźwięków znajduje się w zakresie od 20 do 20 000 Hz. Mimo tego są słuchawki o wyższym paśmie przenoszenia, przeznaczone dla miłośników słuchania muzyki w jak najwyższej jakości.

Warto wiedzieć też, czy słuchawki mają regulację głośności, co jest po prostu wygodne. Dodatkowo zwrócenie uwagi na takie kwestie jak długość kabla, pozwoli zaoszczędzić potencjalnych problemów związanych z późniejszym użytkowaniem sprzętu w domu. Gdybyśmy jednak byli zainteresowani maksymalną wygodą bez jakichkolwiek kabli, możemy zastanowić się nad słuchawkami bezprzewodowymi.

Jakie słuchawki dla gracza wybrać?

Słuchawki z mikrofonem do gier oraz słuchawki dla graczy do 100 zł – czy można połączyć te dwa popularne zapytania? Oczywiście! Świetnym tego przykładem jest model Q-SMART QSHPC005, czyli dobre słuchawki do gier w przystępnej cenie. Gdyby jednak interesowały nas słuchawki gamingowe do 300 zł, wtedy można zastanowić się nad MSI DS502, które mają ulepszony system dźwięku przestrzennego Virtual 7.1 Surround Sound.

Czasem zdarza się taki moment w życiu, że nie chcemy kompromisów i najzwyczajniej w świecie szukamy produktów z najwyższej półki. Wtedy po prostu interesują nas najlepsze słuchawki do gier i cena nie gra roli. W takim wypadku być może zainteresuje nas model Sennheiser GSP 550, w którym pasmo przenoszenia to 10–30000 Hz, a jakość wykonania obudowy jest bardzo wysoka. Może nas zaciekawić również model słuchawek dla graczy o nazwie HyperX Cloud Orbit S HX-HSCOS-GM/WW. Mają one realistyczny dźwięk 3D Waves Nx oraz technologię śledzenia ruchów głowy Waves Nx.

Na koniec jeszcze wzmianka o czymś dla miłośników konsol. Mogą oni docenić model Razer Thresher Ultimate PS4, który jest bezprzewodowym zestawem słuchawkowym z obsługą technologii Dolby Headphone. Sprzęt ten został stworzony z myślą o graczach, dla których podstawową platformą do zabawy jest ceniona przez wielu konsola PlayStation 4.

20% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
20% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link