Skylanders: SuperChargers – co warto wiedzieć o tej grze?

Autor: Joanna

W grach dzieci lubią wyścigi samochodowe, walkę ze złem i zręcznościowe elementy platformowe. Znajdziemy to w Skylanders: SuperChargers, więc można powiedzieć, że wszystkie wymagania zostały spełnione. Ponadto ciekawym aspektem rozgrywki jest element toys-to-life, który uatrakcyjnia odbiór tego tytułu w oczach dzieci.

Chłopak grający w gry

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. o czym jest gra Skylanders: SuperChargers
  2. na jakich konsolach można grać w Skylanders: SuperChargers
  3. jakie zabawki występują w grze Skylanders: SuperChargers

Skylanders: SuperChargers – co to za gra?

Dziecko gra na konsoli z ojcem

Gra pojawiła się na wielu platformach, a tym samym stała się dobrze rozpoznawalna. Znajdziemy ją bowiem na konsolach: PlayStation 4, Xbox One, Wii, iOS, PlayStation 3, Xbox 360, Wii U. Fabuła Skylanders: SuperChargers związana jest ze zwalczaniem niejakiego Kaosa. Niegodziwiec buduje broń, która zagraża innym. Na szczęście zespół Skylanderów jest od tego, żeby niweczyć plany złych postaci. Historia, skierowana oczywiście do dzieci, ma lekki ton, często humorystyczny, a ogólne wrażenie jest takie, że mamy do czynienia z kreskówką.

Rozgrywka nie jest przesadnie skomplikowana, czego można było się spodziewać w związku z faktem, że jest to gra dla najmłodszych. Wybrany przez nas bohater ma trzy różne ataki. Wykorzystujemy to podczas potyczek z wrogimi jednostkami. Czasami trzeba też ukończyć zadanie, które ma w sobie element logiczny. To oczywiście bardzo dobra rzecz, dzięki której młody gracz rozwija się intelektualnie. Pozytywne wydaje się też to, że mapy, na których gramy, nie są całkowicie liniowe. Będziemy mogli podążać pobocznymi ścieżkami, gdzie czekają na nas nagrody za chęć eksploracji.

Kolejną fajną rzeczą jest różnorodność. W Skylanders: SuperChargers poziomy bardzo się od siebie różnią. Ponadto gra ma sporo elementów z różnych gatunków. Dzięki takiej mieszance trudno się nudzić. Nasza zabawa będzie się wiązać z elementami typowymi dla RPG (role-playing game), czasem zręcznościowymi, a innym razem logicznymi. Znalazło się miejsce nawet dla gry karcianej. Największą atrakcją mogą się jednak okazać pojazdy występujące w Skylanders: SuperChargers i związany z tym motyw wyścigów. Można to porównać na przykład do Mario Kart 8 Deluxe Nintendo Switch. Gracze będą mogli nawet zagrać w mapy, na których niezbędne jest latanie oraz nurkowanie. Krótko mówiąc, w Skylanders: SuperChargers jest bardzo dużo różnorodności i większość dzieci nie będzie narzekać na nudę.

Skylanders: SuperChargers – figurki

Dzieci grające w gry

Skylanders: SuperChargers to gra typu toys-to-life. Oznacza to, że istnieje możliwość dokupienia figurek, dzięki którym w naszej rozgrywce zachodzą odczuwalne zmiany. Warto dodać, że takie dodatki mogą być wykorzystywane przez dziecko jako zwykłe zabawki. O co dokładnie chodzi? Istnieje możliwość nabycia nowego pilota lub pojazdu. Będzie to figurka, którą można postawić na półce i uznać za część kolekcji. Ma ona jednak drugą funkcję, mianowicie dzięki specjalnej podstawce wyposaży nas np. w nowy samochód w grze. Wszystko odbywa się za sprawą technologii NFC. Jeśli takie rozwiązanie przypadnie komuś do gustu, wtedy cała zabawa zostaje powiększona o atrakcyjny czynnik. Połączenie dziecięcego zamiłowania do zabawek, kolekcjonowania różnych rzeczy oraz grania w gry może przynieść wiele satysfakcji.

Rozwiązania typu toys-to-life są bardzo ciekawym pomysłem. Można powiedzieć, że jest to swego rodzaju połączenie bardziej tradycyjnego świata zabawek oraz nowoczesnej rozrywki elektronicznej. Dzieci zyskują możliwość kolekcjonowania różnorodnych figurek, co w przyszłości może przemienić się w pasję do zbierania czegoś innego. Zachęcenie do korzystania ze zwykłych zabawek, którymi można się bawić w tradycyjny sposób, pobudza wyobraźnię. Możliwość wykorzystywania swoich ulubionych postaci zarówno w formie zabawek, jak i bohaterów w świecie gry Skylanders: SuperChargers jest świetnym sposobem na połączenie wirtualnej rozrywki (przygody wyświetlane na ekranie telewizora lub monitora) z zabawą w prawdziwym świecie. Trzeba przyznać, że koncepcja toys-to-life zyskuje wielu zwolenników i trudno się temu dziwić.

Skylanders: SuperChargers – na czym można grać?

Gra Skylanders: Super Charges dostępna jest na wielu platformach, zarówno na starszych modelach PS3 i Xbox 360, jak i na najnowszych PS4 oraz Xbox One. Ponadto mogą w nią grać fani konsoli od Nintendo – Wii, Wii U czy Nitendo 3DS, a nawet osoby korzystające wyłącznie ze smartfonów z systemem iOS. Czy warto? Odpowiedź na to pytanie wydaje się uzależniona od przedziału wiekowego. Z pewnością jest to gra dla najmłodszych, w związku z czym będzie dobrym wyborem w przypadku graczy poniżej 16. roku życia. Oczywiście starsi gracze też mogą znaleźć w niej sporo zabawy, więc Skylanders to świetny tytuł dla całej rodziny.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link