Jaki odkurzacz antyalergiczny jest najlepszy?

Z tego artykułu dowiesz się:kiedy warto kupić odkurzacz antyalergiczny jakie są najważniejsze parametry takiego sprzętu jaki odkurzacz antyalergiczny wybrać
Autor: Józef

Alergia na pyłki czy na sierść zwierząt jest bardzo popularną chorobą. Często kontakt z alergenami wiąże się z nieprzyjemnymi objawami. Możemy go jednak w prosty sposób ograniczyć. Pomoże w tym odkurzacz antyalergiczny. Taki sprzęt usuwa kurz, roztocza, sierść zwierząt oraz oczywiście standardowe zanieczyszczenia. Sprawdź, który model wybrać najlepiej oraz co warto wiedzieć o tego typu urządzeniu.

Zobacz także: Jaki odkurzacz kupić do domu? Poradnik krok po kroku

Kiedy warto kupić odkurzacz antyalergiczny?

Jeśli w mieszkaniu znajdują się alergicy – taki sprzęt będzie niezbędny. Pozwala on na naprawdę skuteczne usuwanie zanieczyszczeń, pyłków czy też kurzu. Standardowe urządzenia różnią się tym, że zwykle z tyłu sprzętu gorące powietrze jest wydmuchiwane wraz z drobinkami, które nie zostały na filtrze. Takie rozwiązanie może tylko nasilać objawy. Odkurzacz antyalergiczny gwarantuje znaczne zmniejszenie ilości wydmuchiwanych alergenów.

Należy jednak pamiętać, że sprzęt tego typu jest droższy od standardowych rozwiązań. Oczywiście przekłada się to na skuteczność. Odkurzacz antyalergiczny usuwa o wiele więcej zanieczyszczeń od tradycyjnych urządzeń. Taki sprzęt charakteryzuje się szczelnie zamkniętą obudową, która zatrzymuje wszystkie szkodliwe cząsteczki.

Odkurzacz antyalergiczny zawdzięcza swoją skuteczność wysokiej klasy filtrom. Dodatkowo dość istotna jest moc silnika – powinna ona być możliwie jak najwyższa. Jednym z modeli, które spełniają wymagania, jest Bosch AquaWash&Clean BWD421PRO. To bardzo ciekawe rozwiązanie, jeśli chodzi o najlepsze odkurzacze dla alergików do 1000 złotych.

Polecane odkurzacze
  • 799 zł
  • 242 zł
  • 699 zł
  • 1 099 zł
  • 1 099 zł
  • 599 zł
  • 799 zł
  • 499 zł
  • 899 zł
  • 899 zł

Jakie są najważniejsze parametry takiego sprzętu?

Przed zakupem należy zwrócić uwagę przede wszystkim na klasę reemisji. Jeśli jest to A – mamy do czynienia z odkurzaczem antyalergicznym. Prócz tego ważna jest oczywiście moc silnika. Warto, by była ona jak najwyższa. Minimalna wartość to około 650 W, nie warto inwestować w słabsze urządzenia, ponieważ mogą się nie sprawdzić przy usuwaniu alergenów.

Kolejnym elementem, na który należy zwrócić uwagę, jest duży worek lub pojemnik na zanieczyszczenia. Dzięki modelom wyposażonym w takie akcesorium wygodniej korzysta się z odkurzacza. Warto wybierać sprzęt o jak największej pojemności – dla przykładu Electrolux EEG44IGM przy stosunkowo niskiej cenie oferuje aż 3-litrowy worek ze wskaźnikiem zapełnienia. To jeden z ciekawszych, niskobudżetowych odkurzaczy dla alergików.

Najważniejszym elementem takiego sprzętu jest filtr HEPA. To on niweluje wiele zanieczyszczeń, takich jak małe drobiny kurzu, bakterie, wirusy, czy też roztoczy lub pleśni. W ten sposób zmniejszamy kontakt z alergenami. Takie rozwiązanie ma na przykład odkurzacz Thomas Perfect Air Animal Pure. Jest to model z wyższej półki, jednak oferuje bardzo wysoką moc, wydajny filtr oraz długi przewód i filtr wodny. Jego cena to około 900 złotych.

Jaki odkurzacz antyalergiczny wybrać?

Na rynku znajdziemy wiele ciekawych modeli. Warto jednak pamiętać, by korzystać jedynie z ofert uznanych producentów z dobrymi opiniami. Mamy wtedy gwarancję skuteczności oraz żywotności urządzenia. Dodatkowo wybór odkurzacza antyalergicznego zależy między innymi od naszego budżetu. Droższe sprzęty często oferują więcej dodatkowych funkcji oraz wyższą moc – nie jest to jednak konieczne na przykład w niewielkim mieszkaniu.

Jeśli chodzi o budżetowe rozwiązania, również znajdziemy wśród nich wiele ciekawych propozycji. Jedną z nich jest Amica Fen Turbo VM2062. W tym wypadku przy cenie zaledwie 330 złotych otrzymujemy naprawdę wydajny, 900-watowy odkurzacz antyalergiczny. Zadbano tu zarówno o pojemny worek, jak i dość długi przewód. Dodatkowo sprzęt działa stosunkowo cicho oraz jest naprawdę prosty w obsłudze.

Przy wyższym budżecie warto jednak wybrać bardziej zaawansowane rozwiązania. Jednym z ciekawszych odkurzaczy dla alergików do 1000 złotych jest Bosch BGL6POW1. Ma świetną konstrukcję, która gwarantuje wygodę użytkowania. Sprzątanie za jego pomocą ułatwia wiele dodatkowych funkcji, takich jak sterowanie na rączce lub bardzo duży zestaw akcesoriów. Zaimplementowano tutaj także zmywalny filtr HEPA. Sprzyja to oszczędności, ponieważ nie musimy tak często wymieniać tego elementu. Sprzęt również przystosowano to osiągania wysokiej wydajności przy jak najniższym zużyciu energii.

80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link