Sauna do twarzy – czym jest? Jak jej używać?

Autor: Adam

Sauna do twarzy to nowoczesny sprzęt AGD, który pomaga nawilżyć i odświeżyć skórę. Jonowa sauna do twarzy korzystnie wpłynie na Twoje samopoczucie i dotrze w głąb skóry, czyniąc ją niezwykle gładką i odżywioną. To niewielkie urządzenie, poza zastosowaniem kosmetycznym, posiada także właściwości zdrowotne. Z pewnością przyda się osobom, które borykają się z problemami górnych dróg oddechowych. Kupując urządzenie parowe, możesz zafundować sobie profesjonalny zabieg, nie ruszając się z domu.

Kobieta pielęgnująca twarz

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. czym jest sauna do twarzy
  2. jak używać sauny do twarzy
  3. jaki wpływ na zdrowie ma sauna wykorzystywana do inhalacji
  4. czy warto kupić saunę do twarzy i jaki model wybrać

Sauna do twarzy – czym jest?

Ujęcie na twarz kobiety z ręcznikiem na głowie, dotykającą swojej twarzy dłonią

Na rynku dostępnych jest wiele urządzeń przeznaczonych do domowej pielęgnacji skóry. Ciekawą propozycją jest sauna do twarzy, która profesjonalnie przygotuje skórę do kolejnych etapów pielęgnacji. Warto jednak zadać pytanie – czym tak naprawdę jest owa sauna?

Sauna, lub inaczej generator pary do twarzy, to niewielkich rozmiarów urządzenie kosmetyczne, które intensywnie nawilża i odżywia skórę. Otwiera zwężone pory i pozostawia skórę miękką i odświeżoną. Świetnie nadaje się jako pierwszy krok w wieczornym rytuale pielęgnacyjnym. Poza właściwościami kosmetycznymi, wykazuje także korzyści zdrowotne. Z pewnością przyda się osobom, które często zmagają się z infekcjami dróg oddechowych. Urządzenie łagodzi objawy zapalenia zatok, nieżytu nosa czy alergii. Ponadto wdychana para działa odkażająco.

Poza standardowym modelem urządzenia parowego, można także zakupić saunę do twarzy z jonizacją. Na czym polega ta funkcja? Poza zwykłą parą, sauna wytwarza także cząsteczki jonów, które są dużo drobniejsze od wspomnianej pary wodnej. Jony są dodatkowo naładowane ujemnie, przez co pozytywnie wpływają na kondycję skóry. Aniony wodne neutralizują otaczające nas cząsteczki, które mają negatywny wpływ na nabłonek i całą skórę. Ujemne jony, zawarte w parze wodnej, mają też ogromny wpływ na nasze samopoczucie.

Jak używać sauny do twarzy?

Wszystko zależy od modelu i rodzaju urządzenia. Istnieje kilka zasad, do których należy się stosować podczas używania każdego rodzaju sauny. Po pierwsze, należy napełnić wodą specjalny pojemniczek znajdujący się wewnątrz urządzenia. Warto mieć na uwadze jakość wody, którą wlewamy. Zwłaszcza, jeżeli mamy stały dostęp do wody twardej. W takim przypadku lepszym wyborem będzie użycie wody przefiltrowanej, dzięki czemu w pojemniczku sprzętu parowego nie zacznie osadzać się kamień. Pomoże to utrzymać saunę w czystości i zapobiegnie jej szybszej eksploatacji.

Po uzupełnieniu wody, należy ustawić saunę na pożądany program, a następnie pochylić się nad urządzeniem lub – jeżeli posiadamy taki model – położyć twarz na specjalnej, wyprofilowanej nakładce czy pojemniku. Należy zapewnić bliski kontakt pary wodnej ze skórą twarzy, aby cząsteczki mogły dostać się do najgłębszych warstw naskórka. Sauna do twarzy z funkcją jonizacji zapewni nam także dostęp do prozdrowotnych jonów, które korzystnie wpłyną na nasze samopoczucie. Jeżeli posiadamy model sauny parowej bez nakładki, musimy pamiętać, aby para wodna rozchodziła się po naszej twarzy równomiernie. Korzystamy z urządzenia zgodnie z zaleceniami z instrukcji. Po zabiegu nasze pory znacznie rozszerzą się, a skóra będzie odżywiona i nawilżona. Idealnym zwieńczeniem pielęgnacyjnym będzie nałożenie naszego ulubionego kremu, który, dzięki otwartym wcześniej porom, zostanie wtłoczony w najgłębsze zakamarki skóry.

  • 199 zł
  • 29,99 zł
  • 179 zł
  • 259 zł
  • 159 zł

Wpływ inhalacji z wykorzystaniem olejków eterycznych

Twarz kobiety na pierwszym planie, za nią parująca sauna do twarzy

Poza korzystaniem z sauny do twarzy w celach czysto pielęgnacyjnych, możemy ją także stosować jako sprzęt do inhalacji. W takim przypadku możemy ją wykorzystywać na dwa sposoby – wdychać czystą parę wodną lub z dodatkiem olejków eterycznych. Wybór zależy od naszych preferencji i zapotrzebowań. Para wodna bez żadnych dodatków skutecznie odblokowuje zatkany nos i hamuje objawy alergii. Decydując się na korzystanie sauny z użyciem olejków eterycznych, warto sprawdzić, czy nasz model na to pozwala. W sprzętach parowych nie zawsze wbudowany jest oddzielny pojemniczek, przeznaczony na olejek zapachowy. Jeżeli jednak możemy użyć olejku, warto zaopatrzyć się w taki, który odpowie na nasze indywidualne potrzeby.

Wszystkie dodatki zapachowe do sauny mają wpływ na kondycję naszej skóry. Dlatego, warto jest dobrać olejek do naszego typu cery. Na skórę z wypryskami i podrażnieniami, korzystny wpływ będzie miał olejek z drzewa herbacianego lub tymiankowy. Olejek różany przyda się natomiast osobom posiadającym cerę wymagającą regeneracji, z oznakami starzenia się.

Inhalacje zapachowe mają również bardzo korzystny wpływ na nasze drogi oddechowe. Dobrym wyborem, zwłaszcza dla osób zmagających się z infekcjami (np. zatok) lub nieżytem nosa, może okazać się olejek o leśnym zapachu: sosnowy, jodłowy, świerkowy czy eukaliptusowy. Olejki tego typu charakteryzują się ostrym, świeżym zapachem, który udrażnia zatkany nos i działa odkażająco na drogi oddechowe.

Jaki model urządzenia do kąpieli parowej wybrać?

Dobór idealnego modelu sauny do twarzy to sprawa indywidualna. Decyzja zależy od tego, czy preferujemy sauny mniejsze i bardziej kompaktowe, czy może wersje generatorów pary ze specjalnym pojemnikiem na twarz. Zakup domowej sauny do twarzy nie wiąże się z dużym wydatkiem. Taki sprzęt pomoże nam zachować nawilżoną i odświeżoną cerę oraz wpłynie korzystnie na nasze zdrowie.

Modelem godnym polecenia jest REVLON sauna do twarzy. Jest niezwykle mały i prosty w użyciu. Wykorzystuje technologię UV i generuje ciepłą parę, z trzystopniową regulacją dyszy. Dzięki temu głęboko nawilża skórę. Posiada także specjalny zegar, który możemy ustawić na 15 lub 20 minut.

Natomiast Medisana FSS to sauna parowa z wbudowaną nakładką na twarz. Taki rodzaj konstrukcji zwiększa komfort korzystania z urządzenia oraz sprawia, że para wodna otoczy całą naszą twarz równomiernie. Ponadto tej sauny możemy używać jako inhalatora, również wlewając olejek eteryczny.

100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów