Rozdzielacz gniazda zapalniczki z USB – idealny gadżet dla osób podróżujących samochodem

Autor: Joanna

Podczas podróży samochodem często zabieramy ze sobą dużo sprzętów – smartfony, tablety czy laptopy. Każde z urządzeń potrzebuje ładowania, jednak co zrobić, gdy posiadamy tylko jedno gniazdo zapalniczki? W takim wypadku warto zaopatrzyć się w rozdzielacz gniazda zapalniczki – szczególnie wersję z wejściem USB, które zapewni możliwość ładowania kilku urządzeń jednocześnie!

Rozgałęziacz gniazda zapalniczki z dwoma portami usb włożony do gniazda w samochodzie

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. czym jest rozdzielacz gniazda zapalniczki z USB i jaka jest jego specyfikacja;
  2. dlaczego warto kupić rozdzielacz gniazda zapalniczki z USB;
  3. jakie modele rozdzielaczy gniazda zapalniczki z USB warto wybrać.

Rozdzielacz gniazda zapalniczki z USB – czym się charakteryzuje?

Ręka człowieka, która wkłada rozdzielacz do gniazda zapalniczki, obok leży biały smartfon

Jadąc samochodem, zabieramy ze sobą wiele sprzętów – smartfony, tablety, laptopy czy nawigacje. W czasie długich podróży urządzenia elektroniczne będą wymagały ładowania. Do tego przyda się gniazdo zapalniczki, aczkolwiek w przypadku dużej liczby sprzętów może się okazać zupełnie niewystarczające. Wyruszając w trasę, warto zaopatrzyć się w rozdzielacz gniazda zapalniczki z dodatkowymi portami USB, które umożliwią ładowanie drobnych urządzeń.

Rozdzielacz gniazda zapalniczki z USB to niedużej wielkości urządzenie, które działa jak przedłużacz – wpinając go w gniazdo zapalniczki, możemy uzyskać dostęp do kilku dodatkowych gniazd, które z pewnością sprawdzą się podczas podróży. Dodatkiem, który okazuje się niezwykle przydatny, jest port USB – dzięki któremu naładujemy smartfon czy tablet. Kupując rozgałęziacz gniazda zapalniczki z USB, warto zwrócić uwagę na kilka parametrów. Ważnymi aspektami czysto technicznymi są: napięcie wyjściowe i wejściowe, zużycie energii czy natężenie ładowania. Dobrze sprawdzić, które rozgałęziacze przydadzą się podczas ładowania sprzętów wymagających większego napięcia. Natężenie gra istotną rolę, gdy ładujemy kilka urządzeń na raz – im większa wartość natężenia, tym sprawniej będą się ładowały poszczególne gadżety. Dostępne są także rozdzielacze wpinane bezpośrednio do zapalniczki lub z przewodem. Jeżeli zdecydujemy się na rozgałęziacz na kablu, musimy sprawdzić jego długość oraz zastanowić się, jak schowamy przewód, tak aby nie przeszkadzał podczas jazdy.

Czy warto kupić rozdzielacz gniazda zapalniczki z portami USB?

Rozgałęziacz gniazda zapalniczki z kilkoma portami USB to z pewnością gadżet, który sprawdzi się w wielu sytuacjach, nawet tych nieoczekiwanych. Ci, którzy są stale w podróży docenią taki produkt zwłaszcza w momentach, kiedy rozładowuje się kilka sprzętów na raz. Kupując rozdzielacz z USB, wyeliminujemy problem rozładowanego telefonu czy tabletu. Dzięki dostępowi do wielu portów, zarówno USB, jak i zapalniczkowych, możemy zapewnić swoim sprzętom stały dostęp do energii.

Takie urządzenie znajdzie swoje zastosowanie wśród osób, które mają dzieci. Długa trasa potrafi znużyć, dlatego warto zapewnić pociechom rozrywkę, puszczając bajki na tablecie lub włączając grę na telefonie. Kupując rozdzielacz gniazda zapalniczki z USB, możemy zapewnić dzieciom nieustanną rozrywkę!

Wszyscy pracujący jako przewoźnicy osób lub towarów z pewnością nie raz odczuli problem rozładowujących się sprzętów. Jest to niezwykle przydatne szczególnie wtedy, gdy jedziemy z kilkoma pasażerami, którzy narzekają na niski poziom baterii w telefonie. Dzięki temu nawet porty USB, których zazwyczaj nie używamy, mogą okazać się zbawienne dla drugiej osoby. Decydując się na rozdzielacz, warto wybrać model z większą liczbą wejść USB.

  • 34,99 zł
  • 79,99 zł
  • 34,99 zł
  • 79,99 zł
  • 29,99 zł

Rozdzielacz gniazda zapalniczki z USB – jaki wybrać?

Człowiek trzymający telefon w ręku i podłączający go do ładowania

Tym, którzy potrzebują dużej liczby gniazd zapalniczkowych i USB, na pewno przyda się Forever GSM016476. Jest to rozdzielacz gniazda zapalniczki z USB, który posiada 3 gniazda zapalniczki oraz aż 4 wejścia USB. Dodatkiem ułatwiającym korzystanie z gadżetu jest zielona dioda LED, która sygnalizuje pracę urządzenia. 3 gniazda zapalniczki osiągają maksymalną moc 120 W. Porty USB podzielone są na: 2 wejścia o maksymalnym prądzie 1 A oraz 2 wejścia o maksymalnym prądzie do 2,4 A. Pierwsza grupa przeznaczona jest do urządzeń o niższym poborze prądu, np. telefonów. Druga grupa z pewnością sprawdzi się podczas ładowania urządzeń, które wymagają większego zapotrzebowania energetycznego, np. tabletów. Rozdzielacz jest na przewodzie o długości 85 cm.

Kolejną ciekawą propozycją jest Reinston ENAW003. To rozdzielacz, który jest zaopatrzony w 2 gniazda zapalniczki oraz taką samą liczbę portów USB. Urządzenie jest zakończone kablem o długości 60 cm. To kompaktowa propozycja dla osób, które nie potrzebują dużej liczby portów do ładowania swoich sprzętów.

Forever CSS-04 GSM031737 to rozdzielacz gniazda zapalniczki z 3 wejściami USB. Producent skupił się głównie na ładowaniu urządzeń bezpośrednio przez port USB – dostępne jest tylko 1 gniazdo zapalniczki. To najmniejszy gadżet ze wszystkich zaproponowanych i wpina się go bezpośrednio do gniazda zapalniczki w samochodzie. Zawiera czytelny wyświetlacz LCD, który informuje o aktualnym napięciu w instalacji elektrycznej pojazdu.

Arkas DPV-181 to propozycja dla osób, które potrzebują rozdzielacza na długim kablu – w tym przypadku aż 1,5 m. Gadżet posiada 2 gniazda zapalniczki oraz tyle samo portów USB. Jest to dobry wybór w przypadku większej liczby pasażerów. Dzięki długiemu przewodowi rozdzielacz może leżeć w dowolnym miejscu w samochodzie.

Ostatnim produktem wartym polecenia jest Reinston ENAW002. To rozdzielacz o klasycznym wyglądzie i standardowej liczbie 2 gniazd zapalniczki i 2 portów USB. Wpinany jest on bezpośrednio w gniazdo zapalniczki w samochodzie, tak więc nie będziemy musieli martwić się zbędnymi, plątającymi się kablami.

80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link