Romer-G Tactile – co to za przełącznik?

Autor: Klaudia

Zwykłe przełączniki membranowe, jakie są dostępne w większości tanich klawiatur, są dla profesjonalistów niewystarczające. Tam, gdzie ważny jest z jednej strony komfort, z drugiej zaś szybki klik klawisza, najlepszym rozwiązaniem jest korzystanie z klawiatur mechanicznych. Sprzęt wyposażony w takie przełączniki jest zdecydowanie najodpowiedniejszy dla wymagających użytkowników, ponieważ mogą oni wybrać pomiędzy przełącznikami dostosowanymi do graczy a stworzonymi z myślą o piszących albo też zdecydować się na opcję pośrednią, jeżeli wykonują często obie czynności.

Czarna klawiatura na białym tle

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. co to są switche Romer-G Tactile
  2. na które klawiatury z przełącznikami mechanicznymi warto zwrócić uwagę

Czym charakteryzują się switche Romer-G Tactile?

Zbliżenie na podświetlane klawisze klawiatury

Na rynku znajduje się kilku głównych producentów przełączników. Do godnych polecenia modeli należy Romer-G Tactile. Co sprawia, że ten przełącznik będzie dla nich znakomitym wyborem? Sam za siebie mówi fakt, że korzystają z niego profesjonalni gracze e-sportowi. Warto wspomnieć o parametrach przełącznika Romer-G sprężynującego oraz Romer-G liniowego. Pierwszy znakomicie sprawdzi się podczas grania w FPS-y, a także w czasie bitewnej rozgrywki online, ponieważ zapewnia niebywałą precyzję w momencie aktywacji. Aktywacja zaś jest niemal bezgłośna, a jednocześnie niewymagająca mocnego kliku, aby klawisz odskoczył. Przełącznik liniowy to z kolei świetne rozwiązanie do gier akcji oraz multiplayerów, ponieważ idealnie nadaje się do szybkich sekwencji. Naciskanie klawiszy w niewielkim, wręcz niewyczuwalnym, odstępie czasowym, nie będzie stanowiło problemu – wystarczy wcisnąć klawisz do połowy i zareaguje odpowiednio.

W przypadku przełącznika sprężynującego Romer-G odległość aktywacji wynosi 1,5 milimetra, a łączny zakres ruchu – 3,2 milimetra. Średnia siła wymagana do aktywacji to 45 gf, a siła reakcji – 50 gf. Zwraca uwagę bardzo dobra żywotność, ponieważ jest to 70 milionów naciśnięć.

Przełącznik liniowy Romer-G ma płynny czas reakcji, dlatego parametr czasu reakcji nie jest uwzględniany. Wszystkie pozostałe dane są identyczne z przełącznikiem sprężynującym.

  • 138,99 zł
  • 169,99 zł
  • 76,99 zł
  • 59,99 zł
  • 89,99 zł

Jaką klawiaturę z przełącznikami mechanicznymi warto wybrać?

Palce gracza położone na klawiaturę komputera

Skoro wiadomo już, jakie cechy mają switche Romer-G, warto sprawdzić dostępne na rynku klawiatury z przełącznikami mechanicznymi dla graczy.

W przełączniki Romer-G Tactile wyposażona jest klawiatura Logitech G513 Carbon z przełącznikami dostępnymi w trzech wersjach – sprężynującej, liniowej, a także „klikającej”. W tej ostatniej, jak łatwo się domyślić, klik jest wyczuwalny i słyszalny, zatem jeśli nie gracz nikomu nie przeszkadza, może wybrać właśnie tę opcję. Nawet w tej słyszalnej wersji przełączniki Romer-G są znacznie cichsze od typowych przełączników mechanicznych. A co jeszcze oprócz przełączników przemawia za zakupem tej klawiatury Logitech? Zalet ma ona wiele, a wygląd jest jedną z nich. Efektowne podświetlenie RGB, uzyskiwane dzięki technologii LIGHTSYNC, będzie reagowało na rozgrywkę, co samo w sobie brzmi niezwykle ciekawie, a musi jeszcze ciekawiej wyglądać. Dzięki wyjmowanym nakładkom i klawiszom gracz może dostosowywać klawiaturę do konkretnych gier.

Switche Tactile znajdują się w klawiaturze Logitech G815 Tactile, która także jest godna polecenia. Ta klawiatura mechaniczna dla graczy jest wyposażona w klawisze multimedialne i tak jak poprzednio opisywany model Logitech wykorzystuje podświetlenie RGB. Krótki skok klawisza i możliwość korzystania z przełączników klikających, liniowych i sprężynujących to niewątpliwe zalety tego sprzętu, który zwraca też uwagę wyglądem – smukłością i ergonomicznym kształtem.

Dla zwolenników switchów Outemu dobrym wyborem będzie klawiatura Hama uRAGE Exodus 900 Outemu Blue. Wykorzystuje ona niebieskie przełączniki dla graczy i daje możliwość korzystania aż ze 118 klawiszy, wśród których znajdują się klawisze internetowe, multimedialne czy zarządzające energią. Ta przewodowa klawiatura mechaniczna również ma podświetlane klawisze, co jest niewątpliwie bardzo efektowne.

Niebieskie przełączniki Cherry MX Blue to baza funkcjonowania klawiatury HyperX Alloy Elite RGB Cherry MX Blue. Podobnie jak poprzednio opisywane modele, ma ona podświetlane klawisze, a na efekty świetlne składa się 6 trybów LED oraz 4 poziomy jasności, intensywność można zatem swobodnie dostosować do swoich oczekiwań. Pomocna w rozgrywce jest technologia anti-ghosting, Sprzęt ma również klawisze multimedialne.

Niebieskie switche (choć innego producenta) ma SPC Gear GK550 Omnis Kailh Blue RGB. W przypadku tej klawiatury wrażenie robi możliwość indywidualnego podświetlania każdego ze 104 przycisków, jak również aż 18 efektów RGB. Odpinana magnetycznie podpórka na nadgarstki, którą można łatwo zamontować i zdemontować, zapewni wygodę podczas rozgrywki.

100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link