Rodzaje płyt do opiekacza do kanapek – które wybrać?

Autor: Anna

Opiekacz do chleba z wymiennymi płytkami to funkcjonalne urządzenie, które z powodzeniem zastąpi kilka innych sprzętów kuchennych. Aby jednak w pełni wykorzystać jego możliwości, musisz wyposażyć go w pasujące płytki. Sprawdź, jakie mogą się okazać przydatne!

opiekacz do kanapek

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. dlaczego warto wybrać opiekacz z wymiennymi płytkami
 2. do czego posłużą Ci dodatkowe płytki
 3. co jest istotne przy zakupie wymiennych wkładek do opiekacza

Opiekacz do chleba z wymiennymi płytkami – dlaczego warto go mieć?

Nie da się ukryć, że opiekacz z możliwością dowolnego zmieniania wkładek to funkcjonalne urządzenie, które zastąpi kilka innych sprzętów kuchennych, pozwalając Ci zaoszczędzić nie tylko pieniądze, lecz przede wszystkim miejsce. W końcu jeden sprzęt zajmie go znacznie mniej niż kilka ustawionych obok siebie – a w małej kuchni może to stanowić niemałe ułatwienie.

WARTO WIEDZIEĆ

Takie opiekacze przydadzą się w każdej kuchni, a najbardziej tam, gdzie mieszkają dzieci. Dlaczego? Wystarczy tylko chwila, by wyczarować w nich nietuzinkowe posiłki, które skutecznie przekonają małego niejadka do jedzenia – i tym samym ułatwią życie rodzicom.

Więcej argumentów mogących przekonać Cię do zakupu sandwich tostera mającego wymienne płytki zebraliśmy w tym artykule: Zalety opiekacza do kanapek z wymiennymi płytami. Zajrzyj i sprawdź, dlaczego warto!

Jakie płytki do tostownicy mogą Ci się przydać?

opiekacz – nie tylko do kanapekChoć z założenia opiekacz ma służyć do podgrzewania kanapek, wystarczy tylko włożyć do niego inne płytki, aby zupełnie zmienić jego przeznaczenie. Do Twojej dyspozycji są wkładki służące do:

 • gofrów o przeróżnych kształtach – od tych klasycznych po bardziej wymyślne, jak chociażby takie przypominające serduszka;
 • grillowania najróżniejszych potraw: od mięs po ryby, warzywa, sery i nie tylko;
 • naleśników o idealnie okrągłym kształcie;
 • minipączków, np. takich w stylu amerykańskim, czyli z dziurką w środku;
 • ciastek przygotowanych z najróżniejszego ciasta;
 • tostów francuskich o idealnie gładkiej i równomiernie przypieczonej powierzchni;
 • wafli – idealnie chrupkich i do tego w różnych kształtach;
 • rurek z kremem – po prostu wypiekasz cieniutkie ciastko, zwijasz w rulonik i napełniasz ulubioną masą;
 • pasztecików i pierożków – przygotowanie tradycyjnych empanadas zajmie Ci teraz znacznie mniej czasu;
 • kanapek o niecodziennych kształtach. My polecamy Ci te w formie uroczych muszelek i małych trójkątów.
 • 79,99 zł
 • 79,99 zł
 • 79,99 zł
 • 89,99 zł
 • 89,99 zł

Na co zwrócić uwagę, kupując wkładki do opiekacza do kanapek?

wymienna płytka do opiekaczaW komplecie z opiekaczem 3 w 1 najczęściej otrzymasz wkładki służące do robienia gofrów i grillowania. Jeśli zależy Ci na ciekawszych funkcjach urządzenia, możesz wyposażyć je we wkładki dokupione osobno. Zanim jednak dokonasz zakupu, upewnij się, że akcesorium będzie kompatybilne z Twoim opiekaczem – jeśli nie, nie przyda Ci się do niczego, gdyż ich zaczepy nie będą się trzymać obudowy. Warto więc dobrze sprawdzić specyfikację płytek, by później nie przeżyć zawodu.

Uważaj również na tańsze zamienniki oryginalnych płytek, które często poza atrakcyjną ceną nie mają nic więcej do zaoferowania. Co więcej, często są pozbawione powłoki antyadhezyjnej, a zatem potrawy po prostu do nich przywierają, sprawiając, że późniejsze czyszczenie nie należy do prostych. Istotną kwestię stanowi też to, czy płytki można myć w zmywarce. Warto zwrócić na uwagę na te dwa aspekty przy zakupie, gdyż bardzo ułatwi Ci to późniejsze korzystanie z opiekacza.

Poznaj ofertę opiekaczy do kanapek z możliwością wymieniania płytek i wybierz ten, który zagości w Twojej kuchni na dłużej!

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link