Robot kuchenny do 500 zł – jaki wybrać?

Autor: Sara

Gotowanie i pieczenie to czynności, które z reguły uchodzą za jedne z przyjemniejszych prac domowych. Przychodzą jednak momenty, w których jedyne, o czym marzysz, to maszyna, która wyręczy cię z wykonywania najmniej lubianych obowiązków. Urządzeniem, które z pewnością ci pomoże, jest robot kuchenny. Dowiedz się, jak wybrać odpowiedni i niedrogi model.

Robot kuchenny z całym wyposażeniem

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. czym jest robot kuchenny i do czego służy
 2. jakie parametry są istotne przy jego zakupie
 3. na jakie dodatkowe funkcje warto się zdecydować
 4. jaki model do 500 zł warto wybrać

Robot kuchenny – jakie prace ci ułatwi?

dwie kobiety przygotowują ciasto z pomocą robota kuchennego

Robot kuchenny to wielofunkcyjne urządzenie, które znacznie usprawni wykonanie każdego kulinarnego zadania. W jednej obudowie mieści on istną wielozadaniowość. Choć z wyglądu przypomina tradycyjny mikser z dużą misą i prezentuje się dość niepozornie, może on zastąpić szeroką gamę innych urządzeń i akcesoriów kuchennych.

Robot kuchenny to sprzęt o istotnych walorach ekonomicznych. Inwestując w jeden rodzaj urządzenia, oszczędzamy na zakupie innych. Z powodzeniem zastąpi on bowiem zarówno mniejsze elementy, takie jak tarki, noże czy trzepaczkę, jak i te większe – np. maszynkę do mięsa, mikser czy blender. Decydując się na zakup oszczędzisz nie tylko pieniądze, ale również cenną – szczególnie w mniejszych pomieszczeniach – przestrzeń w kuchni. Zamiast dziesiątek osobnych gadżetów, wystarczy ci jeden robot kuchenny, który, dzięki istotnym walorom estetycznym, będzie stanowił eleganckie uzupełnienie aranżacji wnętrza. Większość modeli umożliwia również swobodne dokupowanie wybranych końcówek. Dzięki temu indywidualnie dostosujesz parametry urządzenia do własnych potrzeb. Z jego pomocą możesz efektywnie siekać, kroić, trzeć, mielić i rozdrabniać. A do wykonania wszystkich tych czynności potrzebujesz zaledwie jednego urządzenia.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie robota kuchennego?

Decydując się na zakup wielofunkcyjnego robota kuchennego, należy szczególną uwagę poświęcić dopasowaniu jego parametrów technicznych do indywidualnych potrzeb. Trzeba mieć na uwadze przede wszystkim jego wielozadaniowość, a co za tym idzie – aspekt wytrzymałościowy. Oto najważniejsze parametry, które należy wziąć pod uwagę przy jego zakupie:

 • moc – odpowiada ona zarówno za wydajność urządzenia, jak i prędkość jego działania. Należy więc wybierać modele o jak najwyższej mocy, najlepiej takiej, przekraczającej 1000 W (szczególnie jeśli zależy ci na funkcji rozkruszania i rozdrabniania twardych produktów, np. orzechów). Jeśli funkcja mielenia nie jest dla ciebie priorytetem, a bardziej istotne jest samo mieszanie składników, możesz zdecydować się na urządzenie o słabszej mocy, np. 350 W;
 • pojemność misy – aspekt ten należy bezpośrednio dopasować do liczby osób, dla których przygotowywane będą posiłki. Dwulitrowe naczynie sprawdzi się dla 2–3 osób. W przypadku większej rodziny konieczny będzie wybór bardziej pojemnego urządzenia. Warto również wybierać modele, których misy wyposażone są w miarkę odmierzającą gramatury pokarmu. Znacznie ułatwi to przygotowywanie posiłków;
 • tryb pulsacyjny – sprawdzi się w sytuacji, gdy planujesz rozdrabniać produkty nienadające się do zblendowania w trybie pracy ciągłej oraz takie, które wymagają stopniowego rozkruszania;
 • regulacja obrotów – niektóre potrawy wymagają łagodniejszego potraktowania niż inne. Im większa skala regulacyjna w robocie kuchennym, tym bardziej funkcjonalne staje się urządzenie. Niektóre modele umożliwiają regulację płynną, w innych zaś następuje ona skokowo. Różne są też metody regulacji obrotów – w niektórych urządzeniach robi się to mechanicznie, w innych – elektronicznie.
Polecane roboty kuchenne
 • 5 490 zł
 • 2 990 zł
 • 449 zł
 • 1 249 zł
 • 799 zł

Dodatkowe funkcje robota kuchennego

robot kuchenny z mąką w środku

Niektóre modele robotów kuchennych sprzedawane są w komplecie z całym dostępnym wyposażeniem. Przy innych modelach większa swoboda pozostawiona jest użytkownikowi. Wybierając drugi rodzaj sprzętu, możesz więc samodzielnie dobierać akcesoria, decydując się tylko na te, których faktycznie potrzebujesz. Do wyboru masz wtedy m.in. maszynkę do mielenia mięsa i tarkę do ziemniaków, które ułatwią przygotowywanie codziennych obiadów. Możesz wybrać również trzepaczkę do ciasta i specjalne mieszadło do jego wyrabiania, dzięki czemu przygotowanie ciasta drożdżowego lub ubicie białek przestanie kojarzyć się z bolącą ręką. Do niektórych urządzeń możesz dokupić także funkcję sokowirówki, wyciskarki do cytrusów oraz blender kielichowy, dzięki którym na co dzień będziesz mogła cieszyć się orzeźwiającym, owocowym napojem. W przygotowywaniu zup i sałatek z pomocą przyjdzie końcówka do krojenia w kostkę i plasterki, a także tarka o różnych rodzajach i wielkościach oczek.

Robot kuchenny do 500 zł – jaki wybrać?

Jeśli pomimo wymienionych wyżej wskazówek nadal masz wątpliwości, na jaki model się zdecydować, przedstawiamy listę pięciu najlepszych robotów kuchennych w cenie nieprzekraczającej 500 zł. Oto one:

 • MPM Kasia Plus MRK-11 – wielofunkcyjny robot w zestawie z wagą kuchenną;
 • Philips HR7520/00 – dostępny tryb pulsacyjny umożliwi ci pełną kontrolę nad pracą robota;
 • Sencor STM 3752BL – odważna, niebieska obudowa idealnie sprawdzi się w nowoczesnych kuchennych wnętrzach;
 • KitchenAid 5KFC0516 – dzięki temu urządzeniu z łatwością ubijesz pianę, a przygotowywanie bezy stanie się czystą przyjemnością;
 • MPM MMR-12 – model o dużej mocy, wyposażony w dwie, pojemne misy, dzięki którym praca jest jeszcze wygodniejsza i bardziej komfortowa.

Robot kuchenny to wielofunkcyjne urządzenie, które znacząco ułatwi wykonywanie wielu prac. Ograniczony budżet nie stoi na przeszkodzie, aby dostać sprzęt dobrej jakości. Jeśli szukasz więc robota kuchennego do 500 zł, wybierz jeden z proponowanych wyżej modeli i ciesz się wygodnym gotowaniem już teraz.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link