Rejestrator jazdy z GPS – 5 polecanych modeli

Autor: Anna

Wideorejestrator samochodowy nagrywa to, co dzieje się przed lub za Twoim samochodem. Przydaje się szczególnie podczas rozstrzygania, kto jest sprawcą kolizji lub wypadku, oraz monitoruje Twój samochód np. na parkingu. Ale ma też inne zastosowania. Może Ci służyć podczas wycieczki, nagrywając widoki z trasy lub jako kamera cofania.


Wideorejestrator samochodowy podczas jazdy

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- do czego służy i jak działa wideorejestrator samochodowy,

- co powinien posiadać dobry wideorejestrator,

- jakie funkcje oferuje dobry wideorejestrator z GPS,,

- który wideorejestrator sprawdzi się najlepiej.

Kamera samochodowa – do czego służy i jak działa?

Mio MiVue C330 GPSKamery samochodowe są urządzeniami, które nagrywają przód, jak i tył Twojego samochodu. Nagrania z kamery mają duże znaczenie podczas ustalania sprawcy kolizji lub wypadku. Oprócz rejestrowania jazdy mogą monitorować Twój samochód np. w nocy na parkingu. Urządzenie pomoże Ci odnaleźć sprawcę szkody parkingowej lub kradzieży samochodu. Wszystko to sprawia, że kamerka może być Twoim zabezpieczeniem na wypadek stłuczki, wypadku lub kradzieży samochodu.

Wideorejestrator służy również do innych celów. Gdy dużo podróżujesz, możesz go użyć do nagrania ciekawych widoków z trasy, których nie zdążysz uchwycić podręcznym aparatem. Niektóre kamerki mają czujnik cofania, który nagrywa to, co dzieje się z tyłu pojazdu, a przy okazji może on nam posłużyć jako kamera cofania.

Większość urządzeń montujemy na przedniej szybie lub na desce rozdzielczej. Jeżeli nie chcesz, aby urządzenie zasłaniało Ci widok na jezdnię, warto wybrać wideorejestrator w lusterku. O tej opcji więcej przeczytasz w artykule Wideorejestrator w lusterku – jaki i do jakiego auta?

Jak wybrać rejestrator jazdy – rozdzielczość, kąt widzenia, mikrofon

Przy wyborze sprzętu do nagrywania jazdy zwróć uwagę na następujące parametry:

 • jakość nagrania – to najważniejsza cecha kamerki, gdyż od niego zależy, czy sprzęt zarejestruje tablice rejestracyjne lub rysy twarzy sprawcy wypadku, zarówno w dzień, jak i w nocy. Przy wyborze sprzętu zwróć szczególnie uwagę na rozdzielczość nagrywania (najlepiej Full HD), płynność, rodzaj soczewki, jakość i kąt widzenia obiektywu,
 • wymiary – im bardziej kompaktowy sprzęt, tym mniej miejsca zajmie na szybie lub desce rozdzielczej,
 • mikrofon – oprócz obrazu umożliwi nagrywanie dźwięku.

CIEKAWOSTKA

Warto wiedzieć, że obecnie nie ma rynku kamery samochodowej, która zagwarantuje możliwość odczytania numerów rejestracyjnych zawsze i w każdych warunkach. Zdolność odczytania przez kamerkę detali z otoczenia jest zależna od wielu czynników takich jak warunki oświetlenia, warunki pogodowe, okoliczności nagrywania, prędkości przejeżdżających samochodów itp. Im lepsza kamerka, tym szanse na odczytanie danych są większe, ale żadna z nich nie daje pewności w 100%.

Najważniejsze funkcje rejestratora jazdy z GPS

Kamera samochodowa rejestrująca jazdę na autostradziePraktyczny wideorejestrator z GPS, który zapisuje Twoją lokalizację na nagrywanym obrazie, powinien posiadać funkcje:
 • zabezpieczenie nagrania (G-Sensor) – chroni aktualnie nagrywany plik przed nadpisaniem lub przypadkowym usunięciem,
 • detekcja ruchu – uruchamia kamerę po wykryciu ruchu przed obiektywem. Dzięki temu nie musisz pamiętać o włączeniu sprzętu po rozpoczęciu podróży,
 • nagrywanie w pętli – gdy skończy się miejsce na karcie pamięci, rejestrator nadpisze obraz, począwszy od najstarszego nagrania,
 • tryb nocny – rejestrator będzie nagrywał obraz w lepszej jakości nawet podczas złych warunków oświetleniowych,
 • dotykowy ekran – dzięki niemu łatwo i intuicyjnie obsłużysz urządzenie,
 • tryb monitorowania parkingu – pozwala na monitorowanie pojazdu w całkowitej ciemności. Kiedy rejestrator wykryje uderzenie, kamera rozpocznie nagrywanie,
 • pomiar prędkości – dzięki tej funkcji możesz nanieść aktualną prędkość na nagranie,
 • Wi-Fi – dzięki łączności bezprzewodowej możesz przesłać obraz np. na smartfon.

Jaki rejestrator jazdy z GPS - przegląd modeli

Co konkretnie wybrać z bogatej oferty kamer samochodowych? Opinie naszych klientów pokazują, że warto zwrócić uwagę na modele:

Mio MiVue C330 GPS – rejestrator o niewielkich rozmiarach z wbudowanym mikrofonem, odbiornikiem GPS, funkcją G-sensor, nagrywaniem w jakości Full HD,

Mio MiVue 792 WiFi Pro – kompaktowe urządzenie o solidnej konstrukcji o wysokiej jakości obrazu, z modułem Wi-Fi, odbiornikiem GPS, detektorem ruchu, nagrywaniem w pętli w jakości Full HD,

Mio MiVue 733 WiFi – kamera samochodowa z automatycznym startem nagrywania, rejestrująca przebytą trasę w jakości Full HD, z długim czasem nagrywania jazdy oraz obiektywem szerokokątnym 130 stopni.

Chcesz przeczytać więcej opinii naszych klientów? Zobacz poradnik Jaki wideorejestrator samochodowy wybrać? Poznaj opinie naszych klientów.


80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link