Rejestrator jazdy – Mio, Blaupunkt czy Xblitz?

Autor: Anna

Kolizje i wypadki samochodowe to obawy każdego kierowcy. Często bowiem nawet jeśli zachowasz maksymalną ostrożność i będziesz przestrzegać wszystkie zasady ruchu drogowego, może zdarzyć Ci się stłuczka. Winę za wypadek ponosi druga strona, ale nie chce się do tego przyznać? Tu z pomocą przybywa rejestrator jazdy. Dzięki tej niewielkiej kamerce samochodowej możesz nagrać całą swoją trasę, a wideo to wykorzystać później do ustalenia przyczyn kolizji. Jakiej marki rejestrator wybrać?


Rejestrator jazdy na szybie

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- jakie są najlepsze rejestratory jazdy Mio,

- które kamerki samochodowe Blaupunkt wybrać,

- na jakie rejestratory jazdy Xblitz warto zwrócić uwagę.

Kamery samochodowe Mio

Jazda z kamerą samochodowąWybór odpowiedniego rejestratora jazdy nie jest łatwy, jednak możesz sięgnąć po modele znanych i cenionych marek, aby mieć pewność, że zaopatrujesz się w sprzęt dobry jakościowo. Tak właśnie będzie, jeśli postawisz na kamerki samochodowe Mio:

  • Mio MiVue C320 to niedroga kamera samochodowa przeznaczona do mocowania na szybie za pomocą przyssawki. Posiada wejście na kartę pamięci, więc jej pojemność dopasujesz do potrzeb i będziesz mieć pewność, że nagrasz wiele godzin jazdy, a dzięki datownikowi filmy będą odpowiednio oznaczone i łatwo zweryfikujesz, który fragment nagrania Cię interesuje. Zapisywanie w pętli sprawia, że nie musisz samodzielnie czyścić karty, gdy ta się zapełni. Rejestrator jazdy Mio wyposażony jest także w detektor ruchu oraz G-Sensor, który wykrywa kolizje i chroni zarejestrowany w tym czasie obraz przed napisaniem. Rozdzielczość Full HD gwarantuje dobrą jakość filmów. Ten model to idealny wybór dla poszukujących podstawowego modelu kamerki samochodowej o dobrych funkcjach,
  • rejestrator jazdy Mio MiVue C330 GPS poza wymienionymi wyżej funkcjami posiada również czuły mikrofon zapisujący dźwięk z wnętrza samochodu oraz wbudowany moduł GPS – geotagowanie umożliwia wierne odtworzenie trasy podróży,
  • warto również, aby kamerka samochodowa posiadała tryb nocny – taką funkcję oferuje np. rejestrator jazdy Mio MiVue 658 Touch. Oprócz tego ma też wariant parkingowy, dzięki któremu nagrywanie rozpoczyna się nawet wtedy, gdy nie ma Cię w aucie, a czujnik wykryje ruch przed maską. Przydatna okaże się również wbudowana i aktualizowana baza fotoradarów, dzięki której uchronisz się przed mandatami.

WSKAZÓWKA

Dostępne są także kamerki samochodowe wbudowane w nawigację samochodową. Rejestratory jazdy z GPS sprawią, że nie będziesz potrzebował dwóch urządzeń, aby otrzymywać wskazówki odnośnie trasy i jednocześnie nagrywać zdarzenia na drodze.

Blaupunkt – podstawowe wyposażenie kierowcy

Rejestratory jazdy Blaupunkt wyróżniają się dobrym stosunkiem ceny do funkcjonalności urządzeń. Najbardziej podstawowe modele można zakupić już za mniej niż 200 zł, np. rejestrator jazdy Blaupunkt BP 2.0 FHD czy Blaupunkt BP 2.1 FHD. Posiadają one najważniejsze funkcje oraz solidne parametry. Jeśli jednak szukasz solidniejszego modelu, postaw na kamerę samochodową Blaupunkt BP 3.0 FHD GPS. Zamontowany w niej obiektyw 140° pozwala na nagrywanie szerszego obrazu, a zatem zyskasz pewność, że Twoje auto będzie lepiej chronione, a kolizje zarejestrowane w najdrobniejszych szczegółach.

Rejestratory jazdy Xblitz

Xblitz GO SEDużą popularnością wśród naszych klientów cieszą się kamery samochodowe Xblitz. Jednym z topowych modeli jest przeznaczony do montowania na lusterku Xblitz MIRROR 2016. Użytkownicy wskazują na to, że rejestrator jazdy w lusterku nie zajmuje dodatkowego miejsca, a jednocześnie zapewnia nagrywanie czytelnego obrazu. Inną dobrze ocenianą kamerą samochodową jest Xblitz Go z obiektywem 170°, cyfrowym zoomem i trybem nocnym – oprócz funkcjonalności nasi klienci doceniają także jej niewielkie wymiary. Warto również wspomnieć o rejestratorze jazdy w lusterku Xblitz Park View, który jednocześnie pełni także rolę kamery cofania i ułatwia codzienne parkowanie.

Jeśli jesteś na etapie dobierania dodatków do swojego samochodu, sprawdź również artykuł System car-audio – od czego zacząć jego budowę.

60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link