Rejestrator jazdy 360 stopni – jaki warto wybrać?

Autor: Mariusz

W dzisiejszych czasach najnowsze technologie otaczają nas z każdej strony. W wielu przypadkach nie możemy się bez nich obejść. Niektóre z nich są niezwykle pomocne i warto z nich korzystać, ponieważ dzięki nim możemy wiele zyskać. Przykładem urządzenia, które przydaje się kierowcom, jest rejestrator jazdy. Jego zamontowanie (jeżeli samochód nie jest fabrycznie wyposażony w kamerę) sprawia, że wszelkie sytuacje na drodze są zapisywane. Zwłaszcza w nieprzyjemnych okolicznościach ma to ogromne znaczenie.

Obiektyw rejetratora jazdy

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. dlaczego warto kupić rejestrator jazdy
  2. czym kierować się przy wyborze rejestratora jazdy
  3. na jakie modele warto zwrócić uwagę

Dlaczego warto kupić rejestrator jazdy?

Rejestrator jazdy przymocowany do szyby podczas nocnej jazdy w deszczu

W razie stłuczki, wypadku lub innego spornego zdarzenia, zapis wideo stanowi bezcenny i obiektywny dowód w sprawie. Takie sytuacje nie zdarzają się często, jednak wyposażenie auta w rejestrator jazdy może okazać się kluczowe.

Kamerę samochodową umieszcza się tak, aby chwytała obraz w różnych kierunkach. Najczęściej montuje się ją z przodu auta. Nie mniej ważne jest jednak to, co znajduje się z tyłu, zwłaszcza że kamera może znacznie ułatwić manewry cofania. Rejestrator jazdy może chwytać także obraz po bokach, co ułatwi sprawę, gdy np. ktoś przytrze drzwi naszego auta. Nietrudno się domyślić, że do tak szerokiego wyposażenia naszego samochodu trzeba by zakupić kilka urządzeń rejestrujących. Nie musimy jednak tego robić, ponieważ na rynku od niedawna jest dostępny bardzo ciekawy przedmiot. Dzięki rejestratorowi jazdy 360 stopni można uchwycić różne punkty wewnątrz samochodu i poza nim – przód, siedzenie pasażera czy nawet przednie drzwi kierowcy. Wideorejestrator 360 stopni nazwę czerpie oczywiście z możliwości obrotowych. Można go obracać wokół osi, co jest niezwykle pożyteczne, ponieważ mamy dzięki temu możliwość zarejestrowania dokładnie tego, co chcemy.

Polecane rejestratory jazdy
  • 1 199 zł
  • 249 zł
  • 269 zł
  • 289 zł
  • 449 zł

Jaki rejestrator jazdy wybrać?

Kierowca ustawiający rejestrator jazdy przymocowany do przedniej szyby auta

Na rynku jest wiele rejestratorów jazdy, jednak warto w pierwszej kolejności zobaczyć model, który daje możliwość swobodnego obrotu. Navitel R1000 to rejestrator 360 stopni do samochodu, który już na pierwszy rzut oka wygląda imponująco i przyciąga wzrok nietuzinkowym wyglądem. Dzięki samoprzylepnemu uchwytowi na taśmę 3M można zamontować urządzenie za pomocą uchwytu magnetycznego. Zamocowanie urządzenia nie jest skomplikowane, co stanowi jego dużą zaletę, biorąc pod uwagę zaawansowanie technologiczne. Jakie jeszcze atuty ma ten rejestrator jazdy 360? Bez wątpienia wygodę w użytkowaniu zapewnia łączność urządzenia z aplikacją na system Android. Dzięki niej można na bieżąco odtwarzać na smartfonie to, co zostało zapisane w pamięci wideorejestratora Navitel. Szerokokątny obiektyw 165 stopni sprawia, że widok jest naprawdę satysfakcjonujący, z kolei wbudowany G-Sensor to funkcja, dzięki której podczas kolizji kierowca ma pewność, że nagranie zostanie zachowane na urządzeniu. Oprócz obrazu rejestrator zapisuje dźwięk. Wspomniany obraz jest bardzo dokładny dzięki rozdzielczości 1920 × 1080 (Full HD). Kamery samochodowe 360 stopni to świetne rozwiązanie, ponieważ mogą służyć nie tylko do zapisywania obrazu i dźwięku podczas jazdy, lecz także jako domowy czy biurowy monitoring.

Mniej wymagającym kierowcom można polecić klasyczne rejestratory jazdy. Jeden z nich to Xblitz Z9. Ten niewielki wideorejestrator w metalowej obudowie zapewnia kąt widzenia 140 stopni. Wytrzymałość i kompaktowe rozmiary to niejedyne jego zalety. Niezwykle ciekawą funkcją jest tryb parkingowy. Dzięki niemu w sytuacji, gdy na przykład inne auto uderzy w nasz samochód, automatycznie włączany jest tryb nagrywania i to nawet wtedy, gdy w samochodzie nikogo nie ma. Rejestrator jazdy Xblitz również jest wyposażony w G-Sensor, a nagrywanie obrazu w pętli sprawia, że starsze pliki zastępowane są na bieżąco aktualnym zapisem wideo. Na uwagę zasługuje także funkcja Wide Dynamic Range oraz nagrywanie obrazu w rozdzielczości Full HD.

Ciekawym urządzeniem jest Navitel NR 200 Nightvision, który (jak sugeruje jego nazwa) idealnie sprawdzi się podczas jazdy po zmroku. Dzięki trybowi nocnemu nagrywany obraz jest równie dobrej jakości, jak ten zapisywany za dnia. Obiektyw zapewnia kąt widzenia 120 stopni, a rozdzielczość 1080 p. Full HD sprawia, że szczegóły będą bardzo dobrze widoczne. Warto dodać, że urządzenie włącza się już wtedy, gdy kierowca uruchamia silnik samochodu.

Dla nieco bardziej wymagających godnym polecenia rejestratorem jest Mikavi PQ4 DUAL GPS WiFi. Istotnym udogodnieniem, którego większość tańszych rejestratorów nie zapewnia, jest tylna kamera. Niewątpliwą zaletą tego wideorejestratora wydaje się możliwość nagrywania nawet w rozdzielczości Quad HD 2560 × 1440, a także dostęp do GPS.

Jeszcze wyższą rozdzielczość ma Mio MIVUE 798 DUAL, który ostrzega o fotoradarach oraz zmęczeniu kierowcy. Jest to niezwykle istotne dla wielu zmotoryzowanych.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link