Ranking TOP 5 najlepszych grzejników olejowych

Autor: Klaudia

Szukasz sposobu na szybkie i skuteczne dogrzanie pomieszczenia, w którym tradycyjne ogrzewanie okazało się niewystarczające? Skorzystaj z grzejnika olejowego – mobilnego urządzenia, które możesz postawić gdziekolwiek zechcesz i które szybko przeniesiesz w inne miejsce. Nie wiesz, jaki model wybrać? Poniżej prezentujemy Ci ranking 5 najlepszych grzejników olejowych zgromadzonych w naszym asortymencie – zobacz!


LISTING PRODUKTÓW

Sencor SOH 3109BK

DeLonghi Dragon4 TRD4 0820

HB OFR2203T

RAVEN EGO001

Eldom HO70C

Grzejnik olejowy Sencor SOH 3109BK

Sencor SOH 3109BKGrzejnik olejowy Sencor SOH 3109BK doskonale sprawdzi się w pomieszczeniach, z których korzystają dzieci. Dlaczego? Krawędzie jego żeberek zostały delikatnie wyprofilowane – minimalizuje to ryzyko zranienia nimi w czasie użytkowania. Co więcej, urządzenie posiada zintegrowane zabezpieczenie przed przegrzaniem. Produkt pracuje wyjątkowo cicho, dlatego też można z powodzeniem korzystać z niego w nocy – bez obawy o to, że wydobywające się z niego dźwięki zakłócą spokojny sen. Grzejnik olejowy Sencor SOH 3109BK łatwo przeniesiesz w odpowiednie miejsce za sprawą wygodnych kółek oraz uchwytów. Możesz również szybko zdemontować jego spodnią część na czas transportu – w ten sposób przewieziesz go np. do domku letniskowego na czas urlopu. Znajdującego się w nim oleju nie trzeba zmieniać – grzejnik nie wymaga zatem skomplikowanych zabiegów konserwujących przez cały czas użytkowania.

PARAMETRY

Poziom mocy: 2 000 W

Termostat: mechaniczny

Zabezpieczenie przed przegrzaniem: tak

Wyłącznik czasowy: nie

Dodatkowe funkcje: brak

PLUSY

+ Zaokrąglone krawędzie zapobiegające zranieniu

+ Elegancki kształt

+ Zintegrowane kółka

+ Ciche działanie

+ Miejsce na zwinięcie kabla

MINUSY

– Dość ciężki

OCENA PRODUKTU: 7/10

Grzejnik olejowy DeLonghi Dragon4 TRD4 0820

DeLonghi Dragon4 TRD4 0820Dobry grzejnik olejowy to taki, który nie tylko skutecznie i szybko dogrzeje pomieszczenie, lecz jednocześnie nie zaburzy wystroju pomieszczenia – w tej roli doskonale sprawdzi się model DeLonghi Dragon4 TRD4 0820. Już na pierwszy rzut oka urządzenie przyciąga spojrzenia smukłym, eleganckim kształtem, który będzie idealnie współgrać z nowoczesnymi aranżacjami. Co więcej, za pięknym designem kryje się również wydajna i energooszczędna technika. Grzejnik olejowy DeLonghi Dragon4 TRD4 0820 został bowiem wyposażony w kilka podstawowych zabezpieczeń – m.in. przed przegrzaniem oraz zamarzaniem. Nie musisz więc martwić się tym, że zbyt wysoka lub niska temperatura doprowadzi do jego uszkodzenia. Produkt posiada także zintegrowany wyłącznik czasowy. Umożliwia on uruchomienie tylko na określony czas, po upływie którego zostanie automatycznie wyłączony. Możesz zatem bez obaw włączyć grzejnik DeLonghi Dragon4 TRD4 0820 i wyjść do innego pomieszczenia – produkt nie ulegnie przegrzaniu.

PARAMETRY

Poziom mocy: 900 W, 1 100 W, 2 000 W

Termostat: mechaniczny

Zabezpieczenie przed przegrzaniem: tak

Wyłącznik czasowy: tak

Dodatkowe funkcje: zapobieganie zamarzaniu, ustawianie wybranej temperatury

PLUSY

+ Wydajna praca

+ Estetyczny wygląd

+ Kółka ułatwiające transport

+ Możliwość ustawienia konkretnej temperatury

+ Energooszczędność

MINUSY

– Brak uchwytu do przenoszenia

– Brak wartości temperatury przy pokrętle

OCENA PRODUKTU: 9,5/10

Grzejnik olejowy HB OFR2203T

HB OFR2203TPotrzebujesz produktu nadającego się do szybkiego nagrzania wnętrza, z którego korzystasz rzadko, np. domku letniskowego? W tej roli doskonale sprawdzi się grzejnik olejowy HB OFR2203T. Dlaczego? Najważniejsza jest tu funkcja zapobiegania zamarzaniu. Dzięki niej urządzenie będzie zawsze gotowe do użytku – nawet wtedy, gdy nie będziesz go uruchamiać przez długi czas i pozostawisz w zimnym pomieszczeniu. Na uwagę zasługuje również wbudowana funkcja turbo nawiewu. Co zyskasz dzięki niej? Powietrze będzie zasysane do wnętrza i wypychane na zewnątrz znacznie szybciej – w efekcie na nagrzanie pomieszczenia będziesz czekać znacznie krócej niż w przypadku tradycyjnych grzejników olejowych. Urządzenie HB OFR2203T jest także bezpieczne w użytkowaniu, gdyż posiada funkcję automatycznego odłączania od zasilania w sytuacji, gdy upadnie na podłogę. Zapobiegnie to niebezpiecznym konsekwencjom w postaci wypalenia dziury w dywanie czy nawet pożaru.

PARAMETRY

Poziom mocy: 1 000 W, 1 200 W, 22 00 W

Termostat: mechaniczny

Zabezpieczenie przed przegrzaniem: tak

Wyłącznik czasowy: nie

Dodatkowe funkcje: nawiew turbo, zapobieganie zamarzaniu

PLUSY

+ Bardzo szybkie nagrzewanie

+ Wydajna praca

+ Elegancki wygląd

+ Kółka ułatwiające transport

+ Dodatkowy nawiew turbo

MINUSY

– Łatwo odpryskująca farba

– Dość ciężki

OCENA PRODUKTU: 9/10

Polecane grzejniki
  • 448 zł
  • 269 zł
  • 149,99 zł
  • 279 zł
  • 419 zł

Grzejnik olejowy RAVEN EGO001

RAVEN EGO001Szukasz do konkretnego pomieszczenia dodatkowego źródła ogrzewania, które będzie jednocześnie wydajne i bezpieczne w użytkowaniu? Grzejnik olejowy RAVEN EGO001 to produkt, który idealnie spełni te kryteria. Wyróżnia się w szczególności tym, że posiada szereg zabezpieczeń pomocnych na co dzień. Należą do nich chociażby automatyczne wyłączanie urządzenia w przypadku przegrzania lub przewrócenia na ziemię. Dzięki temu możesz go zastosować w niemalże każdym pomieszczeniu – również w takim, z którego korzystają dzieci czy zwierzęta. Na komfort użytkowania grzejnika RAVEN EGO001 wpływa również sama konstrukcja, posiada wygodne w użyciu kółka. Dzięki temu łatwo przeniesiesz go do innego pomieszczenia, lecz nie musisz obawiać się, że będzie się samoczynnie przesuwać. Produkt dysponuje również termostatem z 3-stopniową regulacją mocy. Pozwoli on łatwo dobrać temperaturę w pomieszczeniu do Twoich indywidualnych preferencji.

PARAMETRY

Poziom mocy: 600 W, 900 W, 1 600 W

Termostat: mechaniczny

Zabezpieczenie przed przegrzaniem: tak

Wyłącznik czasowy: nie

Dodatkowe funkcje: automatyczne wyłączenie w przypadku przewrócenia

PLUSY

+ Odczuwalne ciepło niemalże od razu po włączeniu

+ Kółka ułatwiające przesuwanie

+ Zapobiega samoczynnemu przesuwaniu kółek

+ Łatwa regulacja temperatury

+ Elegancki wygląd

MINUSY

– Niewystarczający jako jedyne źródło ciepła

– Stosunkowo duży pobór prądu

OCENA PRODUKTU: 8,5/10

Grzejnik olejowy Eldom HO70C

Eldom HO70CGrzejnik olejowy Eldom HO70C doskonale łączy w sobie elegancki wygląd i funkcjonalny mechanizm. Czarne, smukłe żeberka z detalami w kolorze chrom świetnie uzupełniają wystrój nowoczesnego wnętrza, dodając mu szyku. Na uwagę zasługują również parametry techniczne urządzenia, a w szczególności jego niezwykła wydajność. Wszystko za sprawą ekonomicznego zasilania o mocy 1500 W, które pozwala na optymalne nagrzanie pomieszczenia o metrażu do 20 m² w stosunkowo krótkim czasie. Warto tu także wspomnieć o aspekcie bezpieczeństwa użytkowania. Grzejnik olejowy Eldom HO70C posiada bowiem zintegrowane zabezpieczenie, które odłącza zasilanie w sytuacji, gdy urządzenie upadnie na podłogę. Nie musisz więc obawiać się tego, że żeberka będą się dalej nagrzewać i pozostawią szpecące, wypalone ślady na panelach czy wykładzinie. Poza tym produkt jest nie tylko wyjątkowo lekki, lecz także wyposażony w cztery praktyczne kółka. Dzięki temu łatwo przeniesiesz go do innego pomieszczenia – i to zupełnie bez użycia siły!

PARAMETRY

Poziom mocy: 1 500 W

Termostat: mechaniczny

Zabezpieczenie przed przegrzaniem: nie

Wyłącznik czasowy: nie

Dodatkowe funkcje: automatyczne wyłączenie w przypadku przewrócenia

PLUSY

+ Szybkie nagrzewanie

+ Smukła, elegancka forma

+ Łatwa obsługa

+ Niska waga

+ Bezpieczne użytkowanie

MINUSY

– Nie nadaje się jako jedyne źródło ciepła w dużym pomieszczeniu

OCENA PRODUKTU: 7,5/10

Podsumowanie:

Zastosowanie grzejnika okaże się świetnym pomysłem w sytuacji, gdy ogrzewanie w domu jest zbyt słabe lub gdy znajdujesz się w miejscu całkowicie nieogrzewanym – takim jak np. domek letniskowy. Korzystając z niego musisz pamiętać o tym, że na rozgrzanie urządzenia trzeba nieco poczekać – dlatego nie jest to najlepsze rozwiązanie wtedy, gdy chcesz się szybko ogrzać po przyjściu do domu zimą. Zwróć uwagę również na swoje bezpieczeństwo w trakcie użytkowania grzejnika olejowego – najlepiej wybierz taki model, który posiada zintegrowane zabezpieczenia. Dzięki temu będziesz mógł po prostu cieszyć się przyjemnym ciepłem, nie martwiąc się o to, że obudowa grzejnika jest zbyt gorąca.

Zastanawiasz się na tym, jak działa grzejnik olejowy i jakie zalety niesie za sobą jego użytkowanie? Dowiesz się tego, zaglądając do jednego z naszych artykułów. Koniecznie zobacz również pełen asortyment grzejników olejowych dostępnych w sieci sklepów RTV Euro AGD!
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link