Ranking TOP 10 lodówek z kostkarką

Autor: Anna

Czy zdarzyło Ci się sięgać do zamrażalnika z myślą o kostkach lodu do orzeźwiającego napoju i okazywało się, że nie masz ani jednej? Dzięki nowoczesnej lodówce z kostkarką lód możesz mieć zawsze pod ręką. W naszym rankingu TOP 10 lodówek z kostkarką znajdziesz modele, które mają kilkulitrowe pojemniki na wodę lub podłączenie do bieżącej wody, dzięki któremu nie trzeba pamiętać o jej ręcznym uzupełnianiu. Dowiedz się, które bestsellerowe lodówki mają wbudowany również dystrybutor wody i filtr oczyszczający.

Lodówka z kostkarką i dystrybutorem wody

LISTING PRODUKTÓW

Amica FD4328.3DFX

Hotpoint-Ariston E4D AA SBC

LG GSJ361DIDV

LG GSL761PZXV

Samsung Prestige Collection RS67N8210S9

Samsung RF62HERS

Samsung Prestige Collection RS68N8241B1

Samsung RS51K57H02C

LG GSJ961PZBZ

Samsung RFG23UEBP

10. Amica FD4328.3DFX

OCENA PRODUKTU: 8/10

Lodówka z kostkarką Amica FD4328.3DFXJeśli szukasz taniej lodówki jednodrzwiowej z kostkarką, zwróć uwagę na elegancką Amicę FD4328.3DFX z technologią No Frost w chłodziarce i zamrażarce. Chcesz kupić nową lodówkę, bo dotychczasowa wydaje Ci się mało pojemna i masz problemy z rozmieszczeniem w niej produktów różnej wielkości? Lodówka Amiki dzięki rozwiązaniu Flexi Space pozwala na regulowanie ustawienia półek i ma aż 7 balkoników, więc możesz zmieniać aranżację wnętrza lodówki każdego dnia. Urządzenie ma ręczną kostkarkę twistową, która składa się z pojemnika na wodę i pojemnika na kostki lodu. Wodę należy uzupełniać ręcznie. Już po godzinie kostki lodu będą gotowe – wystarczy przekręcić pokrętło, aby przesypać je do dolnej części kostkarki.

PARAMETRY

Klasa energetyczna: A+

Pojemność chłodziarki: 374 l

Pojemność zamrażarki: 116 l

Poziom hałasu: 45 dB

Dystrybutor wody: nie

PLUSY

+ kostki lodu są gotowe w ciągu 60 minut

+ półki z hartowanego szkła

+ alarm niedomkniętych drzwi

+ tryb energooszczędny Wakacje

+ pojemnik z regulacją wilgotności

MINUSY

− ograniczone funkcje w porównaniu do innych modeli w rankingu

− 1 termostat do regulacji zamrażarki i chłodziarki

9. Hotpoint-Ariston E4D AA SBC

OCENA PRODUKTU: 8/10

Lodówka z kostkarką Hotpoint-Ariston E4D AA SBCMała lodówka z kostkarką do lodu Hotpoint-Ariston E4D AA SBC ma najmniejszą pojemność wśród modeli z naszego rankingu, ale według naszych klientów mieści produkty spożywcze nawet dla 4-osobowej rodziny. Atutem tej lodówki z ręczną kostkarką twistową jest bardzo długi czas utrzymania temperatury w przypadku braku zasilania. Wynosi aż 18 godzin. System No Frost w zamrażalniku zapobiega osadzaniu się szronu, a dzięki 2 termostatom możesz oddzielnie regulować temperaturę w chłodziarce i zamrażarce. Dzięki komorze Food Care Zone owoce i warzywa dłużej pozostają świeże. Lodówka jest cicha – sprawdzi się w aneksie kuchennym łączonym z salonem.

PARAMETRY

Klasa energetyczna: A+

Pojemność chłodziarki: 292 l

Pojemność zamrażarki: 110 l

Poziom hałasu: 42 dB

Dystrybutor wody: nie

PLUSY

+ utrzymuje temperaturę do 18 godzin po odłączeniu zasilania

+ cicha praca

+ 2 termostaty

+ elektroniczne sterowanie

+ szuflada świeżości na owoce i warzywa

MINUSY

− system No Frost tylko w zamrażarce

8. LG GSJ361DIDV

OCENA PRODUKTU: 8,5/10

Lodówka z kostkarką LG GSJ361DIDVLodówka z kostkarką do lodu side by side LG GSJ361DIDV ma wysuwany 4-litrowy pojemnik na wodę, który nie wymaga podłączenia do instalacji wodociągowej. Wystarczy go wysunąć, otworzyć pokrywkę i wlać wodę do środka (najlepiej filtrowaną). Duża pojemność pojemnika sprawia, że nie trzeba go uzupełniać codziennie, chyba że Twoi domownicy zużywają wiele kostek do lodu w gorące dni. Lodówka LG z automatyczną kostkarką nie ma uchwytów, ale ukryte przyciski do otwierania drzwiczek ograniczają pozostawianie odcisków palców na gładkiej powierzchni. Dzięki funkcji Door-in-Door producent zmniejszył straty zimnego powietrza o 46,5%, co pozytywnie wpływa na stan żywności i wysokość rachunków. Szuflada na owoce i warzywa ma specjalną kratowaną pokrywkę, która zapobiega kumulowaniu się wilgoci na produktach.

PARAMETRY

Klasa energetyczna: A+

Pojemność chłodziarki: 394 l

Pojemność zamrażarki: 197 l

Poziom hałasu: 39 dB

Dystrybutor wody: tak

PLUSY

+ duży pojemnik na wodę

+ silnik inwerterowy objęty 10-letnią gwarancją

+ alarm otwartych drzwi

+ półki ze szkła hartowanego

+ cicha praca

MINUSY

− brak

7. LG GSL761PZXV

OCENA PRODUKTU: 8,5/10

Lodówka z kostkarką LG GSL761PZXVLodówka z kostkarką do lodu LG GSL761PZXV jest dostępna również z wyższą klasą energetyczną A++. Podobnie jak w poprzedniej lodówce LG – 4-litrowy pojemnik na wodę uzupełnia się ręcznie, dzięki czemu nie trzeba podłączać urządzenia do źródła bieżącej wody. Lodówka pracuje bardzo cicho, dźwięk kostkarki jest sporadycznie słyszalny. Duża pojemność chłodziarki i zamrażarki sprawdzi się u kilkuosobowej rodziny, która bezproblemowo zmieści wszystkie produkty na szerokich półkach ze szkła hartowanego.

PARAMETRY

Klasa energetyczna: A+

Pojemność chłodziarki: 405 l

Pojemność zamrażarki: 196 l

Poziom hałasu: 39 dB

Dystrybutor wody: tak

PLUSY

+ funkcja inteligentnej diagnostyki

+ łączna pojemność to aż 600 l

+ kostkarka ma funkcję kruszenia lodu

+ elektroniczne sterowanie

+ alarm otwartych drzwi

MINUSY

− brak

6. Samsung Prestige Collection RS67N8210S9

OCENA PRODUKTU: 9/10

Lodówka z kostkarką Samsung Prestige Collection RS67N8210S9Jeśli szukasz lodówki z kostkarką do lodu, która nie wymaga ręcznego uzupełniania wody, sprawdź Samsung Prestige Collection RS67N8210S9 – podłącza się ją do źródła bieżącej wody. Dzięki zewnętrznemu dystrybutorowi w każdym momencie możesz nalać sobie schłodzonej wody lub pobrać kostki lodu bez otwierania lodówki. Jej dużym atutem jest technologia Twin Cooling, dzięki której zamrażarka i chłodziarka mają niezależne obiegi powietrza. Funkcja alarmu wzrostu temperatury powiadomi Cię błyskawicznie np. o awarii zasilania. Producent zastosował wydajny system izolacji, aby zmniejszyć grubość ścianek urządzenia i powiększyć pojemność.

PARAMETRY

Klasa energetyczna: A+

Pojemność chłodziarki: 407 l

Pojemność zamrażarki: 202 l

Poziom hałasu: 39 dB

Dystrybutor wody: tak

PLUSY

+ zamrażalnik z boku lodówki

+ kompresor Digital Inverter ogranicza wahania temperatury

+ elegancki wygląd dzięki stali nierdzewnej inox

+ pełny No Frost

+ tryb energooszczędny Wakacje

MINUSY

− brak

5. Samsung RF62HERS

OCENA PRODUKTU: 9/10

Lodówka z kostkarką Samsung RF62HERSLodówka multidoor Samsung RF62HERS z automatyczną kostkarką do lodu i podłączeniem do źródła bieżącej wody ma obudowę ze stali nierdzewnej inox, która nadaje urządzeniu elegancki wygląd. Mimo sporych gabarytów i dużej pojemności lodówka pracuje bardzo cicho dzięki kompresorowi Digital Inverter, który optymalizuje pobór energii i stopień chłodzenia wnętrza urządzenia. Ponadto dzięki systemowi Multi Flow chłodne powietrze przepływa przez otwory rozmieszczone na wysokościach półek, zapewniając równomierne chłodzenie produktów w chłodziarce. Automatyczna kostkarka jest ukryta w zamrażalniku – dzięki niej masz stały dostęp do lodu. Konkurencyjne urządzenia dla tego modelu znajdziesz w tym rankingu TOP 9 nowoczesnych lodówek.

PARAMETRY

Klasa energetyczna: A+

Pojemność chłodziarki: 331 l

Pojemność zamrażarki: 110 l

Poziom hałasu: 42 dB

Dystrybutor wody: nie

PLUSY

+ przesuwany pojemnik podwieszony pod półką

+ bezwysiłkowe otwieranie drzwi dzięki uchwytowi Easy Handle

+ wydłużona żywotność lodówki

+ szuflada z kontrolą wilgoci

+ alarm niedomkniętych drzwi

MINUSY

− brak

4. Samsung Prestige Collection RS68N8241B1

OCENA PRODUKTU: 9,5/10

Lodówka z kostkarką Samsung Prestige Collection RS68N8241B1Lodówka z wysoką klasą energetyczną A++ Samsung Prestige Collection RS68N8241B1 w kolorze grafitowej stali i z pełnym systemem No Frost ma automatyczną kostkarkę do lodu. Dystrybutor schłodzonej wody, kostek i pokruszonego lodu jest umiejscowiony na zewnątrz, dzięki czemu wystarczy podejść do niego ze szklanką i nacisnąć przycisk. Tę lodówkę Samsunga wyróżnia tylna metalowa ścianka, która zapewnia dodatkową izolację zapobiegającą wahaniom temperatury we wnętrzu urządzenia. Z kolei w chłodziarce działa technologia Precise Chef Cooling, która również wspomaga utrzymywanie stałej temperatury.

PARAMETRY

Klasa energetyczna: A++

Pojemność chłodziarki: 407 l

Pojemność zamrażarki: 210 l

Poziom hałasu: 39 dB

Dystrybutor wody: tak

PLUSY

+ tylna metalowa ścianka

+ technologia Precise Chef Cooling

+ ukryte uchwyty w drzwiach

+ minimalistyczny design

+ opcja kruszenia kostek lodu

MINUSY

− brak

3. Samsung RS51K57H02C

OCENA PRODUKTU: 10/10

Lodówka z kostkarką Samsung RS51K57H02CLodówka z kostkarką Samsung RS51K57H02C ma współpracujące ze sobą technologie chłodzenia, dzięki którym przechowywane produkty, zwłaszcza owoce i warzywa, dłużej zachowują świeżość. System podwójnego obiegu powietrza Twin Cooling kontroluje temperaturę i wilgotność oddzielnie w chłodziarce i zamrażarce. Dzięki technologii No Frost nie musisz rozmrażać lodówki, a system Multi-Flow sprawia, że produkty na każdej półce są równomiernie chłodzone. Nawet po dłuższym otwarciu drzwi lodówki niska temperatura wewnątrz zostanie szybko przywrócona.

PARAMETRY

Klasa energetyczna: A+

Pojemność chłodziarki: 334 l

Pojemność zamrażarki: 177 l

Poziom hałasu: 43 dB

Dystrybutor wody: tak

PLUSY

+ wielofunkcyjna wyjmowana taca

+ pojemna szuflada Big Box

+ półka w kształcie litery „Z”

+ wysoki podajnik w dystrybutorze wody

+ filtrowanie wody

MINUSY

− brak

2. LG GSJ961PZBZ

OCENA PRODUKTU: 10/10

Lodówka z kostkarką LG GSJ961PZBZInnowacyjna lodówka z kostkarką do lodu LG GSJ961PZBZ wyróżnia się systemem Pure N Fresh, dzięki któremu w chłodziarce nieustannie zachodzi cyrkulacja powietrza. W efekcie zapachy różnych produktów nie mieszają się ze sobą. Z kolei ultranowoczesna funkcja Smart Diagnosis identyfikuje ewentualny problem w 20 sekund. Wystarczy zadzwonić na infolinię producenta, a następnie położyć smartfon na lodówce, aby zakodowany opis błędu został przesłany do konsultanta. Automatyczna kostkarka w tym modelu działa w systemie No Plumbing, co oznacza, że pojemnik na wodę należy uzupełniać ręcznie. Z tego rozwiązania ucieszą się osoby, które chcą wymienić lodówkę, ale nie chcą lub nie mogą odpowiednio zmodernizować kuchni, aby podłączyć urządzenie do źródła bieżącej wody.

PARAMETRY

Klasa energetyczna: A++

Pojemność chłodziarki: 405 l

Pojemność zamrażarki: 196 l

Poziom hałasu: 39 dB

Dystrybutor wody: tak

PLUSY

+ aż 600 l łącznej pojemności

+ kratka Moist Balance Crisper zbierająca nadmiar wilgoci

+ technologia Fresh Balancer pomaga zachować świeżość warzyw

+ system oczyszczania powietrza z zapachów

+ funkcja szybkiego mrożenia

MINUSY

− brak

1. Samsung RFG23UEBP

OCENA PRODUKTU: 10/10

Lodówka z kostkarką Samsung RFG23UEBPStylowa czarna lodówka Samsung RFG23UEBP to zaawansowane urządzenie z automatyczną kostkarką do lodu oraz zewnętrznym dystrybutorem wody, kostek i kruszonego lodu. Lodówkę podłącza się bezpośrednio do źródła bieżącej wody, która jest następnie filtrowana przez urządzenie. Producent deklaruje, że lodówka RFG23UEBP ma największą pojemność w swojej kategorii – aż o 16% w porównaniu do podobnych modeli, co zawdzięcza cienkim ściankom. Ten model sprawdzi się szczególnie u osób, dla których bardzo ważna jest możliwość precyzyjnego sterowania temperaturą. Lodówka ma zamykany schowek i wysuwaną dużą szufladę, dla których można ustawić inny poziom chłodzenia w zależności od produktów.

PARAMETRY

Klasa energetyczna: A+

Pojemność chłodziarki: 396 l

Pojemność zamrażarki: 124 l

Poziom hałasu: 44 dB

Dystrybutor wody: tak

PLUSY

+ bardzo jasne oświetlenie diodowe

+ uszczelnienie drzwi zapobiega wahaniom temperatury

+ oddzielne obiegi powietrza dla chłodziarki i zamrażarki

+ schowek CoolSelect PantryTM z oddzielną regulacją temperatury

+ wysuwana szuflada z regulacją temperatury

MINUSY

− brak

PODSUMOWANIE

Z rankingu TOP 10 lodówek z kostkarką do lodu możesz wybrać model z wysuwanym pojemnikiem o dużej pojemności, który trzeba ręcznie uzupełniać wodą, jak i urządzenie, które należy podłączyć do źródła bieżącej wody w kuchni.

Jeśli używasz kostek lodu sporadycznie i masz oddzielne urządzenie do filtrowania wody, może zadowolić Cię tańsza lodówka z kostkarką. Droższe lodówki Samsunga nie tylko dają nielimitowany dostęp do kostek i kruszonego lodu, ale filtrują wodę, dzięki czemu możesz ją czerpać z zewnętrznego dystrybutora. Dzięki tak zaawansowanemu rozwiązaniu masz dostęp do świeżej, czystej i schłodzonej wody oraz lodu w każdym momencie.

Ten poradnik podpowie Ci, na co jeszcze zwrócić uwagę podczas wyboru współczesnej lodówki.

60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link