Data publikacji: 21 grudnia 2018
Autor: Sara
ARTYKUŁ - PORADNIK

Ranking telefonów dla seniora

Poleć znajomemu Drukuj

W dzisiejszych czasach posiadanie telefonu jest korzystne, a w niektórych przypadkach wręcz niezbędne. Jeśli mieszkasz daleko od bliskich i nie możesz się z nimi zobaczyć, to właśnie dzięki telefonowi dowiesz się, czy czegoś im potrzeba. By pozostać w kontakcie z rodzicami lub dziadkami, podaruj im telefon komórkowy dla seniora. Zobacz nasz ranking telefonów dla seniora i wybierz najlepszy model.

ranking telefon komórkowy dla seniora

LISTING PRODUKTÓW

Maxcom MM720

ALCATEL 20.08

ALCATEL 20.04C

Maxcom Comfort MM721

myPhone Halo Mini 2

Maxcom Comfort MM750

myPhone Maestro

Telefon dla seniora Maxcom MM720

Telefon dla seniora Maxcom MM720Ranking telefonów komórkowych dla seniora rozpoczyna model Maxcom MM720. To funkcjonalne urządzenie o klasycznym wyglądzie. Cechują go duży ekran, spore i czytelne oznaczenia na klawiszach oraz intencyjny panel obsługi. Jest podobny do telefonu stacjonarnego, więc starsza osoba nie będzie czuła się zagubiona podczas nauki posługiwania się nim. Na tle klasycznych telefonów komórkowych wyróżnia się bardzo przydatną funkcją – przyciskiem alarmowym SOS. Dzięki niemu Twój bliski podczas korzystania z telefonu na seniora Maxcom MM720 może w szybko i łatwy sposób skontaktować się z zaprogramowaną osobą – Tobą, innym członkiem rodziny, przyjacielem, sąsiadem lub lekarzem. Z racji iż model został wyposażony w aparat fotograficzny, Twój rodzic, babcia bądź dziadek może zrobić zdjęcia wnukom, zwierzętom lub przyrodzie. Najważniejsze jednak, że pozostaniesz z nim w stałym kontakcie – głośny dzwonek, wibracje oraz sygnał świetlny sprawią, że Twój bliski nie przegapi połączenia. Wbudowane w telefon na seniora Maxcom MM720 radio pozwoli mu słuchać ulubionej muzyki także poza domem – przez głośnik lub słuchawki.

PARAMETRY

Wyświetlacz: 2,2 ", 220 x 176 pikseli

Procesor: jednordzeniowy

Pamięć RAM: poniżej 512 MB

Aparat: Tylny 0,3 Mpix, Przedni 0

Pojemność baterii: 800 mAh

PLUSY

+ wielkość dostosowana do potrzeb starszej osoby

+ czytelne i łatwe oznaczenia

+ intuicyjna obsługa

+ funkcja SOS

+ aparat jako praktyczny dodatek

MINUSY

− brak

OCENA PRODUKTU: 9/10

Telefon komórkowy dla seniora ALCATEL 20.08

Telefon dla seniora ALCATEL 20.08Kolejny doskonały telefon dla seniora to ALCATEL 20.08. Jest szerszy względem poprzedniego modelu, a więc ma też nieco większy ekran. Informacje na wyświetlaczu są duże i czytelne, a klawisze mają doskonałe oznaczenia – senior nie będzie musiał zakładać okularów, kiedy zechce do Ciebie zadzwonić. Zamontowany w telefonie dla seniora ALCATEL 20.08 aparat 2 Mpix umożliwia nie tylko robienie zdjęć, ale i nagrywanie filmów. Rodzice bądź dziadkowie będą mogli wysłać Ci MMS podczas weekendu z wnukami, spaceru z psami lub gdy kupią coś nowego do domu i będą chcieli się pochwalić. Dodatkowe funkcje takie jak radio czy odtwarzacz MP3 umilą seniorowi wolny czas podczas rozwiązywania krzyżówek, pielenia grządek na działce lub szydełkowania. Kluczowe znaczenie ma przycisk alarmowy SOS – po naciśnięciu go Twój bliski połączy się z wybraną osobą, np. Tobą lub kimś, kto mieszka blisko i może szybko zareagować. Dzięki temu będziesz spokojny, że ma właściwą opiekę w razie nieprzewidzianych sytuacji. Naucz go także obsługi zainstalowanych w modelu ALCATEL 20.08 udogodnień, np. kalendarza, kalkulatora i budzika, by nie musiał kupować do tych celów osobnych urządzeń. Będzie mu łatwiej, gdy nauczy się korzystać z jednego.

PARAMETRY

Wyświetlacz: 2,4 ", 320 x 240 pikseli

Procesor: MTK6260A jednordzeniowy 360 MHz

Pamięć RAM: poniżej 512 MB

Aparat: Tylny 2 Mpix, Przedni 0

Pojemność baterii: 1400 mAh

PLUSY

+ pojemna bateria pozwala na rzadsze ładowanie telefonu

+ dzięki aparatowi Twój bliski senior zrobi zdjęcia i nagra filmy

+ wielkość urządzenia dostosowana do potrzeb starszej osoby

+ telefon ma 16 MB pamięci wbudowanej

+ senior może skorzystać z kalendarza, budzika, kalkulatora i innych przydatnych funkcji

MINUSY

− brak

OCENA PRODUKTU: 10/10

Komórka dla seniora ALCATEL 20.04C

Telefon dla seniora ALCATEL 20.04CTelefon dla seniora ALCATEL 20.04C to kolejna propozycja dla starszych osób stworzona przez markę Alcatel. Smartfon ma aż 16 MB wbudowanej pamięci, której wolną część Twój bliski może zapełnić zdjęciami, filmami i aplikacjami ułatwiającymi oraz uprzyjemniającymi wykonywanie codziennych czynności. Jeśli robienie fotografii bądź kręcenie filmików wyjątkowo mu się spodoba, bez trudu powiększycie pamięć za pomocą karty microSD lub SDHC. Na co dzień na telefonie komórkowym dla seniora ALCATEL 20.04C Twój bliski posłucha radia, zapisze ważne daty w kalendarzu, podliczy wydatki w kalkulatorze oraz nastawi budzik, by nie zapomnieć wyjść do lekarza, odebrać wnuka z przedszkola lub wyłączyć piekarnik z pysznym niedzielnym ciastem. Jedna z ważniejszych funkcji w telefonie dla seniora ALCATEL 20.04C to zastosowany także w poprzednich modelach ukazanych w rankingu przycisk alarmowy SOS. Jeśli Twój bliski poczuje się słabo bądź będzie potrzebował pomocy z innego powodu, szybko połączy się z zaprogramowanym w telefonie numerem, np. Twoim lub sąsiada z mieszkania obok.

PARAMETRY

Wyświetlacz: 2,4 ", 320 x 240 pikseli

Procesor: jednordzeniowy 360 MHz

Pamięć RAM: poniżej 512 MB

Aparat: Tylny 2 Mpix, Przedni 0

Pojemność baterii: 1000 mAh

PLUSY

+ dobry stosunek ceny do jakości

+ aparat do robienia zdjęć z możliwością wysyłania ich pod postacią MMS-ów

+ system operacyjny łatwy w obsłudze

+ technologia Bluetooth do przesyłania i odbierania sygnałów

+ możliwość przechowywania w pamięci urządzenia zdjęć, filmów i aplikacji

MINUSY

− brak

OCENA PRODUKTU: 9,5/10

Telefon dla seniora Maxcom Comfort MM721

Telefon dla seniora Maxcom Comfort MM721Poszukujesz telefonu komórkowego dla seniora z wyraźnymi oznaczeniami? Zwróć uwagę na bogaty w dodatkowe funkcje model Maxcom Comfort MM721. Jak wskazuje nazwa, jest bardzo komfortowy dla starszego użytkownika – intuicyjny w obsłudze, ma duży ekran, czytelne cyfry i litery na klawiszach oraz rozróżnienie kolorystyczne słuchawek: zielona do odbierania, czerwona do kończenia połączeń. Ponieważ budową przypomina telefon stacjonarny, senior nie będzie miał problemu z przyzwyczajeniem się do korzystania z niego. W telefonie dla seniora Maxcom Comfort MM721 zastosowano kalendarz, kalkulator i zegar z budzikiem, ale także latarkę, radio FM i przycisk alarmowy SOS, za pomocą którego Twój bliski szybko poinformuje wybraną osobę o złym samopoczuciu. Ciekawym rozwiązaniem w modelu Maxcom Comfort MM721 jest technologia 3G – umożliwi seniorowi np. zainstalowanie aplikacji do transmisji wideo. Ponadto Twój bliski będzie mógł robić zdjęcia i nagrywać filmy aparatem 0,2 Mpix. Pokaże Ci je podczas odwiedzin lub wyśle MMS-em, abyś nie musiał czekać. Na co dzień może rozmawiać z Tobą wygodniej – dzięki trybowi głośnomówiącemu.

PARAMETRY

Wyświetlacz: 2,2 ", 220 x 176 pikseli

Procesor: jednordzeniowy

Pamięć RAM: poniżej 512 MB

Aparat: Tylny 0,2 Mpix, Przedni 0

Pojemność baterii: 800 mAh

PLUSY

+ w zestawie ładowarka biurkowa i ładowarka sieciowa

+ zestaw słuchawkowy

+ tryb głośnomówiący

+ technologia 3G, która umożliwia np. wprowadzenie dodatkowych usług wykorzystujących transmisję wideo

+ przycisk alarmowy SOS

MINUSY

− brak

OCENA PRODUKTU: 9,5/10

Dobry telefon dla seniora myPhone Halo Mini 2

Telefon dla seniora myPhone Halo Mini 2Telefon dla seniora myPhone Halo Mini 2 to kolejny model o szeregu przydatnych funkcji. Znajdziesz w nim m.in. kalendarz, kalkulator, latarkę i tryb głośnomówiący – zastanów się, które mogą przydać Twojemu bliskiemu. Dzięki budzikowi wstanie o określonej porze, a także będzie wiedział, kiedy nadeszła pora, by wyjść z domu do przychodni czy po wnuka do żłobka. Odtwarzacz MP3 oraz radio FM bez wątpienia umilą mu sobotnie i niedzielne popołudnie. W telefonie dla seniora myPhone Halo Mini 2 znajduje się obowiązkowy przycisk alarmowy SOS, dzięki któremu Twój bliski będzie bezpieczny, a Ty unikniesz zmartwień o jego samopoczucie, gdy będziesz znajdować się daleko. W kryzysowej sytuacji wystarczy, że dotknie przycisku, a telefon komórkowy dla seniora sam wybierze zaprogramowany numer i połączy się z jego właścicielem. W zestawie z modelem myPhone Halo Mini 2 otrzymasz ładowarkę sieciową i podstawkę biurkową. Ta druga upodabnia smartfon do telefonu stacjonarnego, co ułatwi seniorowi oswojenie się z nim. Urządzenie jest łatwe w obsłudze, ma duży wyświetlacz i dobrze oznaczone symbolami klawisze – jest w pełni dostosowany do potrzeb starszej osoby. Do tego odznacza się bardzo atrakcyjną ceną.

PARAMETRY

Wyświetlacz: 1,77 ", 160 x 128 pikseli

Procesor: jednordzeniowy

Pamięć RAM: poniżej 512 MB

Aparat: Tylny, Przedni brak

Pojemność baterii: 800 mAh

PLUSY

+ czytnik kart pamięci microSD do 32 GB

+ łatwa obsługa i menu w języku polskim

+ odtwarzacz MP3 i radio FM

+ nagrywanie filmów jako funkcja aparatu

+ wygodny tryb głośnomówiący

MINUSY

− brak

OCENA PRODUKTU: 9,5/10

Telefon komórkowy dla seniora Maxcom Comfort MM750

Telefon dla seniora Maxcom Comfort MM750Kolejny ukazany w rankingu telefonów dla seniora model marki Maxcom to Maxcom Comfort MM750. Od poprzedniego modelu różni się np. pojemniejszą baterią – tu jest to aż 900 mAh. Smartfon ma bardzo duże i doskonale oznaczone klawisze. Wykorzystuje podpowiedzi kolorystyczne – zieloną i czerwoną słuchawkę – które ułatwią starszej osobie zlokalizowanie przycisków do rozpoczynania i kończenia połączenia. Jeżeli senior będzie miał ochotę, wykorzysta telefon Maxcom Comfort MM750 do robienia zdjęć, nagrywania filmów lub słuchania muzyki (zarówno w radiu FM, jak i odtwarzaczu MP3). Urządzenie ma tryb głośnomówiący, budzik, kalendarz, kalkulator, latarkę. Funkcjonalność poszerzono także o nowoczesną technologię 3G. Wciąż jedną z ważniejszych opcji telefonu komórkowego dla seniora pozostaje przycisk alarmowy SOS – jeśli zdecydujesz się na inny model dla swojego bliskiego, zadbaj, by ta funkcja się w nim znajdowała. Wybierz Maxcom Comfort MM750, jeśli chcesz podarować rodzicowi, babci lub dziadkowi kompletny zestaw: telefon + ładowarka biurkowa + ładowarka sieciowa + słuchawki.

PARAMETRY

Wyświetlacz: 2,3 ", 320 x 240 pikseli

Procesor: jednordzeniowy

Pamięć RAM: poniżej 512 MB

Aparat: Tylny 0,2 Mpix, Przedni 0

Pojemność baterii: 900 mAh

PLUSY

+ bardzo duże i doskonale oznaczone klawisze

+ możliwość słuchania radia FM oraz korzystania z odtwarzacza MP3

+ senior bez trudu nagra aparatem film

+ tryb głośnomówiący

+ latarka

MINUSY

− brak

OCENA PRODUKTU: 9,5/10

Najlepszy telefon dla seniora myPhone Maestro

Telefon dla seniora myPhone MaestroTelefon dla seniora myPhone Maestro to bez wątpienia jeden z efektowniejszych i nowocześniejszych modeli. Ma mniejsze klawisze i odznacza się przepięknymi kolorami obudowy, m.in. złocistym. Nada się dla rodzica, babci lub dziadka, którzy są obyci z technologią lub mieli już do czynienia ze telefonem komórkowym dla seniora i poprzedni przestał im wystarczać. Urządzenie ma wbudowany czytnik kart pamięci microS – do 32 GB. Złącze słuchawkowe typ 3,5 mm jack pozwala na słuchanie muzyki na słuchawkach, np. podczas spaceru z psem, robienia zakupów lub sprzątania domu. Telefon komórkowy dla seniora myPhone Maestro ma wszystkie podstawowe funkcje: kalendarz, budzik, kalkulator, latarkę, tryb głośnomówiący. Uwaga jednak: nie ma przycisku alarmowego SOS. Z tego względu model polecany jest osobom sprawnym i nie lubiącym poczucia kontroli ze strony rodziny. Jeśli więc senior będzie chciał się z Tobą skontaktować, kiedy poczuje się gorzej, będzie musiał wybrać numer samodzielnie. W zestawie z telefonem znajduje się ładowarka sieciowa, a wszystko to w atrakcyjnej cenie – na kieszeń Twoją lub seniora.

PARAMETRY

Wyświetlacz: 2,8 ", 320 x 240 pikseli

Procesor: MediaTek MTK6261 jednordzeniowy

Pamięć RAM: poniżej 512 MB

Aparat: Tylny 2,0 Mpix, Przedni brak

Pojemność baterii: 1000 mAh

PLUSY

+ nowoczesny wygląd i wyjątkowy kolor obudowy

+ telefon dla seniora, który czuje się młodo i jest aktywny

+ możliwość słuchania muzyki z radia FM i odtwarzacza MP3

+ funkcje robienia zdjęć i nagrywania filmów

+ podstawowe funkcje takie jak kalendarz czy budzik

MINUSY

− brak przycisku alarmowego SOS

OCENA PRODUKTU: 9/10

Podsumowanie

Przygotowując ranking telefonów dla seniora, wybieraliśmy modele najbardziej użyteczne i przystosowane do potrzeb oraz możliwości osób starszych. Są to urządzenia podstawowe, łatwe w obsłudze i pozbawione zbędnych funkcji, które mogłyby sprawić, że starsza osoba poczuje się zagubiona. Większość telefonów komórkowych dla seniora przypomina wersję stacjonarną – to ukłon w stronę osób przywiązanych do tego, co znajome. Porównaj parametry i ceny zaprezentowanych modeli. Wybierz ten telefon dla seniora, który będzie najłatwiejszy w obsłudze dla Twojego rodzica, babci czy dziadka.
40% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
40% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest
Poleć znajomemu
Drukuj

Porady dotyczące wyboru sprzętu


Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego, jak wybrać i co wybrać. Kupno pralki, telewizora czy laptopa stanie się łatwiejsze dzięki zawartym tutaj informacjom i poradom. Także porady video! Wybierz odpowiednią kategorię tematyczną i dowiedz się więcej przed dokonaniem zakupu.
Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego co wybrać i jak wybrać.
Przejdź na stronę główną porad dotyczących wyboru sprzętu

Pokaż artykuły

według kryteriów
Pokaż wybrane artykuły

Poinformuj

nas o czym powinniśmy napisać Wyślij
Ostatnio
dodane artykuły
 Słuchawki to niezbędne akcesorium do smartfona lub po prostu do komfortowego słuchania muzyki. Jaki bezprzewodowy model kupić?
Zobacz więcej   
 Zmywanie to jeden z najmniej lubianych obowiązków domowych. Sprawdź, jakie urządzenie uwolni cię od jego wykonywania.
Zobacz więcej   
 Zestawy kina domowego różnią się parametrami i elementami. Jaki sprzęt wybrać oraz na co zwrócić uwagę?
Zobacz więcej   

Znajdź nas

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów