Jakie słuchawki z aktywną redukcją szumów wybrać? TOP 5 modeli

Autor: Joanna

Słuchanie muzyki za pomocą słuchawek jest bardzo popularne. Możemy w ten sposób cieszyć się ulubionymi utworami w dowolnym miejscu, na przykład w autobusie, pociągu czy też w trakcie przejażdżki na rowerze. Często jednak zmagamy się wówczas z pewnym problemem. Jeżeli wokół jest stosunkowo głośno, to dźwięk ze słuchawek niestety słyszymy bardzo słabo. Rozwiązaniem są modele, które posiadają funkcję aktywnego tłumienia szumów. Wycisza ona całe otoczenie. Jakie tego typu urządzenie warto wybrać?

Kobieta słuchająca muzyki za pomocą słuchawek nausznych

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. czym jest aktywna redukcja szumów w słuchawkach
 2. na co zwrócić uwagę przy zakupie sprzętu
 3. jakich jest 5 najlepszych modeli z aktywną redukcją szumów

Czym jest aktywna redukcja szumów w słuchawkach?

Kobieta słuchająca muzyki w parku na słuchawkach dokanałowych

Zadaniem tej funkcji jest niwelowanie dźwięków otoczenia do minimum. Pozwala to na wygodne słuchanie muzyki w zatłoczonych miejscach lub takich, gdzie po prostu jest dość głośno. Takie słuchawki będą dzięki temu znakomite w czasie podróży czy też codziennej drogi autobusem do pracy lub szkoły. Rozwiązania tego nie warto jednak używać, kiedy chcemy uzyskać jak najlepsze, czyste brzmienie. Audiofile rezygnują z redukcji szumów, by w jak najmniejszym stopniu ingerować w dźwięk. W sytuacji, kiedy dźwięk musi być idealny, funkcję możemy wyłączyć.

Redukcja szumów może być aktywna lub bierna. Pierwsza opcja to po prostu tradycyjne izolowanie ucha od zewnętrznego dźwięku. W tym celu stosuje się różne rozwiązania, które zamykają kanał słuchowy, na przykład silikonowe uszczelki lub pełne nauszniki. Aktywne redukowanie szumów polega na wychwytywaniu przez wbudowany mikrofon dźwięków otoczenia i generowaniu przeciwfal. Z ostatecznego brzmienia jest w ten sposób usuwany hałas z zewnątrz. Wszystko dzieje się za sprawą specjalnego procesora.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie sprzętu?

Na rynku dostępnych jest wiele modeli słuchawek. Różnią się one niektórymi parametrami, więc dobrze wiedzieć, co oznacza każdy z nich. Co będzie ważne przy wyborze najlepszego sprzętu?

 • Dopasowanie – to bardzo ważna kwestia. Odpowiada za wygodę użytkowania danego modelu, co jest szczególnie istotne zwłaszcza podczas dłuższych sesji. Warto wybrać słuchawki, które dobrze leżą w uchu, jeżeli jest to model dokanałowy. Nie mogą one wypadać, ponieważ sprawia to pewne problemy. W przypadku konstrukcji zamkniętych nauszniki powinny być szczelne i nie mogą przepuszczać zbyt dużo dźwięku z zewnątrz.
 • Impedancja – producenci zwykle podają jej wartość w omach. Wyższa liczba oznacza mniej szumów, lecz często także niższą głośność. Najlepiej wybrać model, w którym impedancja mieści się w przedziale między 16 a 64 om.
 • Pasmo przenoszenia – w większości przypadków najlepszym wyborem są słuchawki, które generują dźwięk od 16 Hz do 20 kHz. Szerszy zakres posiadają jedynie stosunkowo drogie, profesjonalne sprzęty, które przeważnie wykorzystują audiofile. Niewiele osób jest w ogóle w stanie usłyszeć tak niewielkie różnice. Nie warto więc kierować się zbytnio tym parametrem.
 • Redukcja szumów – zazwyczaj podaje się ją w decybelach. Im wyższa jest ta wartość, tym więcej zakłóceń zostaje zniwelowanych.
 • Poziom natężenia dźwięku – ten parametr określa ogólną moc słuchawek. Wpływa to więc w dużym stopniu na ich głośność. Należy jednak pamiętać, że zbyt głośny dźwięk może mieć niższą jakość oraz uszkadza nasz słuch.

Przed zakupem polecamy wybrać się do dobrego sklepu z elektroniką, ponieważ zwykle mamy tam możliwość przetestowania dowolnego modelu. W taki sposób bardzo szybko określimy, czy słuchawki są wystarczająco wygodne, oraz czy spełniają nasze wymagania co do brzmienia.

Polecane słuchawki
 • 149,99 zł
 • 99 zł
 • 279 zł
 • 249,99 zł
 • 399 zł

Jakich jest 5 najlepszych modeli z aktywną redukcją szumów?

Kobieta słuchająca muzyki na słuchawkach bezprzewodowych

Duża część dostępnych na rynku słuchawek posiada funkcję niwelowania dźwięków otoczenia. Dobrze będzie jednak wybierać takie, które mieszczą się w naszym budżecie oraz pochodzą od uznanego, sprawdzonego producenta. W ten sposób unikniemy niskiej jakości, często szybko zużywających się urządzeń. Jaki model warto wybrać?

Jest to model dokanałowy, za który przyjdzie nam zapłacić około 1300 złotych. Za tak wysoką cenę otrzymujemy jednak bezprzewodowe słuchawki, które świetnie trzymają się w uchu i niwelują niemal wszystkie dźwięki otoczenia. Pasmo przenoszenia wynosi od 5 do 21000 Hz, więc producent kieruje ten model głównie do audiofili. W zestawie otrzymujemy również specjalne, eleganckie etui. Słuchawki posiadają także mikrofon i możliwość regulacji głośności.

To jedne z najpopularniejszych dokanałowych, bezprzewodowych słuchawek na rynku. Charakteryzują się świetną redukcją szumów, bardzo dobrą konstrukcją i niesamowitą jakością dźwięku. Ten model jest kierowany głównie do użytkowników smartfonów od firmy Apple, ale bez problemu skorzystamy z nich też po podłączeniu do innych urządzeń. Przyjdzie nam za nie zapłacić około 950 złotych.

Bezprzewodowe słuchawki nauszne z funkcją podłączenia przez kabel 3,5 mm. Ten model charakteryzuje się także niską wagą i niesamowitą wygodą podczas użytkowania. Również jest przeznaczony głównie dla audiofili, ze względu na pasmo przenoszenia 5–40000 Hz. Redukcja szumów stoi tutaj na bardzo wysokim poziomie, przy czym zachowano krystalicznie czysty dźwięk. Słuchawki te mają mikrofon oraz możliwość sterowania głośnością. Ich cena to około 630 złotych.

To znacznie tańszy model nausznych, bezprzewodowych słuchawek z możliwością podłączenia przez kabel. Leżą bardzo dobrze na uszach, a tłumienie szumów działa znakomicie. Mamy tutaj do czynienia z pasmem przenoszenia od 20 do 20000 Hz. Dodatkowo są przystępne pod względem ceny – ich koszt to 520 złotych. Warto również zwrócić uwagę na funkcję podbicia basu oraz możliwość pracy do nawet 24 godzin na jednym naładowaniu.

Jedne z najtańszych słuchawek na rynku z aktywną redukcją szumów. Ich cena to około 120 złotych. Jest to model dokanałowy, lecz wyposażony w specjalny pałąk na szyję dla wygody przy użytkowaniu. Świetnie sprawdzą się zarówno na co dzień, jak i podczas uprawiania sportu. Pasmo przenoszenia wynosi 20–20000 Hz. Wyposażono je w mikrofon oraz możliwość regulacji głośności.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link