Data publikacji: 25 grudnia 2018
Autor: Sara
ARTYKUŁ - PORADNIK

Ranking patelni do 100 zł – TOP 7

Poleć znajomemu Drukuj

Szukasz niedrogiej, a przy tym funkcjonalnej patelni? Świetnie – przygotowaliśmy dla Ciebie ranking patelni do 100 zł z propozycjami, które cieszą się największą popularnością wśród naszych klientów. Zobacz i wybierz akcesorium, które najlepiej sprawdzi się w Twojej kuchni!

ranking patelni

LISTING PRODUKTÓW

La Bonita ROCA 28 cm

Tefal Extra B3010472 24 cm

Tefal Duetto A7040484 24cm

Florina Jagoda 24 cm

Tefal Invissia B3090642 28 cm

Gerlach Harmony Classic 26cm do naleśników

La Bonita Grill Solo 28cm

Patelnia na płytę indukcyjną La Bonita ROCA 28 cm

La Bonita ROCA 28 cmSzukasz patelni, która sprawdzi się na każdej kuchence – także na płycie indukcyjnej? Model La Bonita ROCA doskonale spełnia te wymagania! Jego wybór niesie za sobą szereg innych korzyści. Jakich? Wnętrze patelni wykończono nieprzywierającą powłoką, która zapobiega przypalaniu potraw nawet wtedy, gdy smażysz na nich z minimalną ilością tłuszczu. Warstwowe dno sprawia z kolei, że ciepło rozchodzi się równomiernie po całej powierzchni – bez pozostawiania chłodnych miejsc. Dzięki temu cała potrawa będzie idealnie zagrzana. Jeśli choć raz oparzyłeś się, próbując ściągnąć z płyty rozgrzaną patelnię, z pewnością docenisz rączkę typu softtouch, która się nie nagrzewa. Korzystanie z akcesorium będzie zatem nie tylko komfortowe, lecz również bezpieczne.

PARAMETRY

Średnica: 28 cm

Powłoka wewnętrzna: nieprzywierająca

Powłoka zewnętrzna: aluminium

Płyty indukcyjne: tak

Mycie w zmywarce: nie

PLUSY

+ równomierne nagrzewanie dzięki warstwowemu dnu

+ wygodna, nienagrzewająca rączka

+ łatwa do utrzymania w czystości

+ wykończenie imitujące kamień i drewno

+ nowoczesna kolorystyka

MINUSY

− brak wskaźnika nagrzania patelni

OCENA PRODUKTU: 8,5/10

Patelnia do mycia w zmywarce Tefal Extra B3010472 24 cm

Tefal Extra B3010472 24 cmRęczne mycie patelni jest dla Ciebie zbyt uciążliwe? W takim razie wybierz taką, którą można bez obaw włożyć do zmywarki – jak chociażby model Tefal Extra B3010472. Już na pierwszy rzut oka zaskoczy Cię miło obecność wskaźnika nagrzania – dzięki temu sprawdzenie, czy jest już gotowa do użycia, stanie się prostsze i bezpieczniejsze. Nie sposób nie wspomnieć też o specjalnie uformowanej części spodniej, która łatwo przewodzi ciepło i równomiernie je rozprowadza, zapobiegając powstawaniu „zimnych miejsc”. Zastosowana po wewnętrznej stronie nieprzywierająca powłoka pozwala na smażenie bez kropli tłuszczu i to nawet w przypadku tych potraw, które „lubią się przypalać”, jak np. jajka sadzone. Będziesz więc gotować zdrowiej, a umycie patelni nie sprawi Ci najmniejszej trudności.

PARAMETRY

Średnica: 24 cm

Powłoka wewnętrzna: nieprzywierająca

Powłoka zewnętrzna: nieprzywierająca

Płyty indukcyjne: nie

Mycie w zmywarce: tak

PLUSY

+ wskaźnik nagrzania patelni

+ spód z efektywną dystrybucją ciepła

+ idealna do smażenia bez tłuszczu

+ lekka i poręczna

+ łatwe czyszczenie – można włożyć do zmywarki

MINUSY

− nie nadaje się do płyt indukcyjnych

OCENA PRODUKTU: 9/10

Patelnia z powłoką nieprzywierającą Tefal Duetto A7040484 24cm

Tefal Duetto A7040484 24cmMarzysz o patelni, która będzie lśnić metalicznym połyskiem stali szlachetnej, tym samym harmonizując z wystrojem kuchni? Świetnie – w taki razie model Tefal Duetto A7040484 stanowi świetny wybór. Jej grube dno zostało wykończone innowacyjną powłoką Power Resist, która skutecznie ogranicza przywieranie, pozwalając Ci tym samym na zdrowe smażenie bez kropli tłuszczu. Na Twój komfort w czasie smażenia wpłynie również obecność wskaźnika termospot, który poinformuje Cię o tym, że akcesorium jest już gotowe do użycia – nie będziesz musiał sprawdzać tego dłonią. Nie oparzysz się również, szybko podnosząc patelnię, gdyż wyposażono ją w nienagrzewającą się rączkę – coś w sam raz dla roztargnionych kucharzy lub kuchni, z których często korzystają dzieci.

PARAMETRY

Średnica: 24 cm

Powłoka wewnętrzna: nieprzywierająca

Powłoka zewnętrzna: stal szlachetna

Płyty indukcyjne: tak

Mycie w zmywarce: tak

PLUSY

+ wskaźnik thermospot

+ bezpieczna rączka

+ wygodne czyszczenie

+ efektywna dystrybucja ciepła

+ elegancka i trwała stal szlachetna

MINUSY

− brak

OCENA PRODUKTU: 10/10

Patelnia do naleśników Florina Jagoda 24 cm

Florina Jagoda 24 cmIdealna patelnia do naleśników? Model Florina Jagoda z pewnością jest bliski temu ideałowi. Dlaczego? Przy jej użyciu z łatwością usmażysz perfekcyjne naleśniki – zarówno te grubsze i puszyste, jak i cieniutkie. Choć wykonane z emalii patelni i garnki zazwyczaj są dość ciężkie, produkt zaskakuje lekką i poręczną formą – dzięki temu podrzucanie i obracanie naleśników nie sprawi Ci trudności. Co więcej, przygotowane na niej naleśniki będą zdrowe i mało kaloryczne, ponieważ można je śmiało smażyć bez dodatku tłuszczu – nieprzywierająca powłoka zadba o to, by ciasto się nie przypaliło. Na uwagę zasługuje również sama estetyka patelni, które idealnie harmonizuje z nowocześnie urządzonymi kuchniami – możesz więc powiesić ją na haczyku na ścianie, bez obawy o to, że będzie szpecić wnętrze.

PARAMETRY

Średnica: 24 cm

Powłoka wewnętrzna: nieprzywierająca dwuwarstwowa

Powłoka zewnętrzna: trwała emalia

Płyty indukcyjne: nie

Mycie w zmywarce: nie

PLUSY

+ powłoka zapobiegająca przywieraniu

+ lekka, a zatem poręczna

+ możliwość smażenia bez tłuszczu

+ ciekawy kolor

+ elegancka emalia

MINUSY

− trzeba ją myć w zmywarce

OCENA PRODUKTU: 9/10

Lekka patelnia Tefal Invissia B3090642 28 cm

Tefal Invissia B3090642 28 cmCzy choć raz miałeś problem z umyciem patelni po zewnętrznej stronie, gdyż jedzenie się przypaliło? Z pewnością docenisz zatem taki model, w którym nieprzywierająca powłoka będzie nie tylko wewnątrz, lecz również na zewnątrz. Poznaj więc patelnię Tefal Invissia B3090642, która świetnie sprawdzi się w Twojej kuchni. Co ważne, nie musisz się trudzić z jej myciem – wystarczy ją tylko włożyć do zmywarki, by skutecznie usunąć zabrudzenia. Jeśli zawsze masz trudność z utrzymaniem pełnej patelni, w przypadku tego modelu stanie się to łatwiejsze – jest lekka i poręczna. Korzystanie z niej wiąże się także z wyjątkowym bezpieczeństwem, gdyż posiada rączkę wykonaną z takiego materiału, który nie nagrzewa się podczas smażenia – nie sposób się nią oparzyć.

PARAMETRY

Średnica: 28 cm

Powłoka wewnętrzna: nieprzywierająca

Powłoka zewnętrzna: nieprzywierająca

Płyty indukcyjne: tak

Mycie w zmywarce: tak

PLUSY

+ łatwe mycie w zmywarce

+ szybkie rozprowadzanie ciepła po dnie

+ lekka i wygodna

+ nienagrzewająca się rączka

+ nic się nie przypala nawet bez tłuszczu

MINUSY

− nie nadaje się na płyty indukcyjne

OCENA PRODUKTU: 9/10

Patelnia Gerlach Harmony Classic 26cm do naleśników

Gerlach Harmony Classic 26cm do naleśnikówPatelnie z nieprzywierającą powłoką kojarzą Ci się jedynie z teflonem? Okazuje się, że dokładnie taki sam efekt można otrzymać przy użyciu tradycyjnej ceramiki, a przynajmniej jej domieszki – zobacz patelnię Gerlach Harmony Classic, która stanowi tego niezbity dowód. Pomimo braku teflonu, możesz śmiało smażyć na niej bez kropli tłuszczu, a potrawy zawsze wyjdą idealne i nie przywrą do dna. Warto wspomnieć o tym, że patelnia świetnie sprawdzi się nie tylko na tradycyjnych kuchenkach, lecz także na nowoczesnych płytach indukcyjnych. Z pewnością docenisz również niskie dno patelni, dzięki któremu manewrowanie nią jest po prostu wygodniejsze – szczególnie wtedy, gdy chcesz odwrócić naleśnika, nie niszcząc go przy tym.

PARAMETRY

Średnica: 26 cm

Powłoka wewnętrzna: ceramiczna, nieprzywierająca

Powłoka zewnętrzna: -

Płyty indukcyjne: tak

Mycie w zmywarce: -

PLUSY

+ powłoka pozbawiona niebezpiecznych związków

+ bezpieczny, chłodny uchwyt

+ gładkie dno jest łatwe do utrzymania w czystości

+ wbudowana płytka równomiernie przewodząca ciepło

+ klasyczna stylistyka

MINUSY

− nie można myć w zmywarce

OCENA PRODUKTU: 9,5/10

Patelnia do grillowania La Bonita Grill Solo 28cm

La Bonita Grill Solo 28cmNasze zestawienie zamyka model La Bonita Grill Solo. Co przemawia na jego korzyść? Przede wszystkim dno z funkcją grillowania, które zostało wykonane z zastosowaniem innowacyjnych technologii. Dzięki temu nie tylko nie przypalają się potrawy (powłoka nieprzywierająca), lecz również równomiernie rozprowadzane jest ciepło. Potrawy są zawsze perfekcyjnie podgrzane, a samo dno nie odkształca się na skutek działania zbyt wysokiej temperatury w jednym miejscu. O Twoje bezpieczeństwo na co dzień zadba również bakelitowy uchwyt, który się nie nagrzewa – nie oparzysz się zatem, szybko zdejmując patelnię z płyty. Sama rączka została także dobrze wyprofilowana, dzięki czemu wygodnie leży w dłoni i zapewnia komfort przy podnoszeniu.

PARAMETRY

Średnica: 28 cm

Powłoka wewnętrzna: nieprzywieralna

Powłoka zewnętrzna: -

Płyty indukcyjne: tak

Mycie w zmywarce: -

PLUSY

+ grillowane dno

+ można na niej smażyć bez tłuszczu

+ kwadratowa i pojemna

+ wygodnie wyprofilowana rączka

+ równomierne nagrzewanie dna

MINUSY

− brak

OCENA PRODUKTU: 9/10

Podsumowanie

Do tej pory dobra patelnia kojarzyła Ci się tylko z dużym uszczerbkiem dla domowego budżetu? Jak widać, zupełnie niepotrzebnie. W naszym asortymencie patelni znajdziesz z powodzeniem cały szereg ciekawych modeli, które kupisz za mniej niż 100 zł. Jeśli jednak chcesz kupić sprzęt o konkretnych, specjalnych funkcjach, możesz sięgnąć po patelnie z wyższej półki. Zajrzyj wtedy do naszego innego rankingu: Ranking patelni do 200 zł - TOP 7. Z pewnością znajdziesz tu coś, co Cię zainteresuje!
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest
Poleć znajomemu
Drukuj

Porady dotyczące wyboru sprzętu


Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego, jak wybrać i co wybrać. Kupno pralki, telewizora czy laptopa stanie się łatwiejsze dzięki zawartym tutaj informacjom i poradom. Także porady video! Wybierz odpowiednią kategorię tematyczną i dowiedz się więcej przed dokonaniem zakupu.
Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego co wybrać i jak wybrać.
Przejdź na stronę główną porad dotyczących wyboru sprzętu

Pokaż artykuły

według kryteriów
Pokaż wybrane artykuły

Poinformuj

nas o czym powinniśmy napisać Wyślij
Ostatnio
dodane artykuły
 Słuchawki to niezbędne akcesorium do smartfona lub po prostu do komfortowego słuchania muzyki. Jaki bezprzewodowy model kupić?
Zobacz więcej   
 Zmywanie to jeden z najmniej lubianych obowiązków domowych. Sprawdź, jakie urządzenie uwolni cię od jego wykonywania.
Zobacz więcej   
 Zestawy kina domowego różnią się parametrami i elementami. Jaki sprzęt wybrać oraz na co zwrócić uwagę?
Zobacz więcej   

Znajdź nas

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów