Ranking oczyszczaczy powietrza do 1 000 zł

Autor: Joanna

Smog to problem, który z dnia na dzień staje się coraz poważniejszy – a przez to coraz bardziej zagrażający Twojemu zdrowiu. Jednym ze sposobów walki z nim jest stosowanie elektrycznych oczyszczaczy powietrza. Szukasz takiego urządzenia do swojego domu? Przygotowany przez nas ranking ułatwi Ci wybranie odpowiedniego modelu – sprawdź!

LISTING PRODUKTÓW

Webber AP8400

Rowenta PU4010

Sharp KC-930EU

Webber AP8300

Electrolux EAP300

Webber AP8400 oczyszczacz powietrza do średnich pomieszczeń

Webber AP8400Mieszkasz w średniej wielkości kawalerce i zastanawiasz się, jaki oczyszczacz powietrza wybrać? Model Webber AP8400 w zupełności wystarczy, aby podwyższyć jakość powietrza, którym oddychasz na co dzień – w końcu jest przeznaczony do wnętrz o metrażu nieprzekraczającym 38 m ². Kilkustopniowy proces oczyszczania doskonale poradzi sobie z usuwaniem różnych zanieczyszczeń i zapachów – od smogu i alergenów po dym papierosowy. Wystarczy tylko dopasować parametry pracy urządzenia do swoich potrzeb. Dzięki zintegrowanemu timerowi działanie urządzenia można automatycznie zaprogramować tak, aby włączyło się lub wyłączyło o określonej godzinie. Co więcej, oczyszczacz powietrza marki Webber działa na tyle cicho, że z powodzeniem możesz stosować go również w nocy – z pewnością odczujesz różnicę, oddychając w czasie snu czystym, świeżym powietrzem!

PARAMETRY

Maks. wielkość pomieszczenia: 38 m²

Technologia oczyszczania: wielostopniowa

Funkcja nawilżania: nie

Wydajność: 220 m³/h

Poziom hałasu: 49 dB

PLUSY

+ Zintegrowane filtry HEPA i węglowy

+ Cicha praca

+ Usuwa także dym papierosowy

+ Wskaźnik zużycia filtra

+ Timer umożliwiający automatyczne zaplanowanie pracy

MINUSY

− Na trzecim poziomie pracy działa zbyt głośno, by korzystać z niego w nocy

OCENA PRODUKTU: 7/10

Rowenta PU4010 oczyszczacz powietrza dla alergików

Rowenta PU4010Oczyszczacz powietrza Rowenta PU4010 najlepiej sprawdza się w małych mieszkaniach o metrażu mniejszym niż 30 ². Możesz go również zastosować w jednym konkretnym pomieszczeniu, w przypadku którego szczególnie zależy Ci na usunięciu z powietrza zabrudzeń – najczęściej będzie to pokój dziecka lub sypialnia. Na komfort jego użytkowania bez wątpienia wpływają niewielkie wymiary i niska waga. Dzięki temu możesz z łatwością przenosić urządzenie pomiędzy pomieszczeniami – bez trudu znajdziesz też na nie miejsce nawet w niewielkim wnętrzu. Oczyszczacz posiada wielostopniową regulację trybów pracy oraz podświetlany panel sterowania, który pozwala na łatwe przełączanie pomiędzy nimi także w nocy. Wbudowany timer umożliwia natomiast zaprogramowanie pracy urządzenia w wybranych godzinach – dzięki temu możesz np. zaplanować oczyszczanie powietrza wtedy, gdy nie ma Cię w domu, by nie słuchać jednostajnego szumu towarzyszącego jego pracy. Jeśli chodzi o ten oczyszczacz powietrza, opinie na jego temat odpowiadają wysokim wymaganiom użytkowników.

PARAMETRY

Maks. wielkość pomieszczenia: 30 m²

Technologia oczyszczania: wielostopniowa

Funkcja nawilżania: nie

Wydajność: 170 m³/h

Poziom hałasu: 45 dB

PLUSY

+ Filtr HEPA wyłapujący alergeny

+ Podświetlony panel sterowania

+ Prosta obsługa

+ Niska waga i łatwe przenoszenie

+ Timer umożliwiający automatyczne zaplanowanie pracy

MINUSY

− Brak pilota

OCENA PRODUKTU: 8/10

Sharp KC-930EU oczyszczacz powietrza z funkcją nawilżania

Sharp KC-930EU

Jaki oczyszczacz powietrza wpłynie na codzienny komfort życia? Sharp KC-930EU wykorzystuje technologię Plasmacluster inspirowaną świeżym, leśnym powietrzem. Dzięki temu nie tylko usuwa szkodliwe dla zdrowia zanieczyszczenia, lecz również generuje jony, które korzystnie wpływają na samopoczucie. Parametry pracy urządzenia możesz dowolnie regulować w zależności od indywidualnych preferencji – posłuży Ci do tego specjalny panel sterowania. Łatwo sprawdzisz też, czy powietrze w mieszkaniu jest czyste, czy zanieczyszczone – posłuży Ci do tego specjalny wskaźnik, który dokonuje pomiaru przed każdym włączeniem urządzenia. Oczyszczacz Sharp KC-930EU można także wykorzystywać w roli nawilżacza powietrza – zyskasz więc funkcjonalność dwóch różnych urządzeń jednocześnie, oszczędzając nie tylko pieniądze, lecz również cenne miejsce. Już dziś poznaj komfort, jaki niesie za sobą oczyszczanie powietrza przy użyciu Sharp KC-930EU!

PARAMETRY

Maks. wielkość pomieszczenia: 21 m²

Technologia oczyszczania: wielostopniowa

Funkcja nawilżania: tak

Wydajność: 180 m³/h

Poziom hałasu: 48 dB

PLUSY

+ Filtr HEPA wyłapujący alergeny

+ Regulacja tempa pracy urządzenia

+ Zintegrowany generator jonów

+ Ciekawa estetyka

+ Wbudowany wskaźnik zanieczyszczenia powietrza

MINUSY

− Mały zbiornik na wodę

OCENA PRODUKTU: 10/10


Webber AP8300 cichy oczyszczacz powietrza

Webber AP8300 Czy wiesz, że oczyszczacz powietrza Webber AP8300 generuje hałas na poziomie zaledwie 49 dB? Co to oznacza dla Ciebie w praktyce? Przede wszystkim to, że możesz go z powodzeniem stosować nawet w nocy, nie martwiąc się zupełnie tym, że nie zaśniesz z powodu hałasu. Co więcej, jednostajny, miarowy szum w połączeniu z czystym i świeżym powietrzem i brakiem irytujących diod i podświetlanych paneli mogą sprawić, że będzie Ci się spało tak dobrze jak nigdy wcześniej. Korzystanie z oczyszczacza powietrza Webber AP8300 jest wyjątkowo proste i komfortowe. Wystarczy tylko wspomnieć o funkcji informowania o tym, że filtr czyszczący jest już zabrudzony na tyle, że wymaga wymiany na nowy. Co ważne, komplet wymiennych filtrów węglowych znajdziesz w zestawie – nie musisz więc od razu dokupywać ich osobno.

PARAMETRY

Maks. wielkość pomieszczenia: 40 m²

Technologia oczyszczania: wielostopniowa

Funkcja nawilżania: nie

Wydajność: 180 m³/h

Poziom hałasu: 49 dB

PLUSY

+ Sterowanie pilotem

+ Wskaźnik informujący o zabrudzeniu filtra

+ Timer umożliwiający zaprogramowanie pracy

+ Cichy szum w czasie oczyszczania

+ Brak podświetlenia w nocy

MINUSY

− Dość duże wymiary

OCENA PRODUKTU: 9/10

Electrolux EAP300 oczyszczacz powietrza do dużych pomieszczeń

Electrolux EAP300
Oczyszczacz powietrza Electrolux EAP300 jest polecany w szczególności osobom borykającym się z uciążliwymi alergiami – na kurz, roztocza, pyłki, sierść zwierząt czy też zarodniki grzybów i pleśni. Wysoce skuteczne filtry zatrzymują nawet do 99% wszystkich alergenów unoszących się w powietrzu – będziesz mógł zatem wreszcie odetchnąć z ulgą i odpocząć od uciążliwego kataru. Warto wspomnieć o tym, że prezentowany oczyszczacz powietrza jest na tyle wydajny, że sprawdzi się nawet w dużych wnętrzach – do 70 m². Z powodzeniem poradzi więc sobie z oczyszczeniem powietrza w średniej wielkości mieszkaniu czy też na całym piętrze domu jednorodzinnego. Na uwagę zasługuje również estetyka urządzenia, która idealnie wpisze się w nowocześnie urządzone wnętrza. Do Twojej dyspozycji są modele w kolorze białym i czarnym – wybierz ten, który najlepiej pasuje do aranżacji Twojego pomieszczenia!

PARAMETRY

Maks. wielkość pomieszczenia: 70 m²

Technologia oczyszczania: wielostopniowa

Funkcja nawilżania: nie

Wydajność: 335 m³/h

Poziom hałasu: 55 dB

PLUSY

+ Czujnik nieprzyjemnych zapachów

+ Sterowanie pilotem

+ Pomiar zabrudzenia powietrza

+ Wskaźnik zabrudzenia filtra

+ Ciekawa estetyka

MINUSY

− Głośna praca na wysokich obrotach

OCENA PRODUKTU: 10/10

Podsumowanie:

Jaki oczyszczacz powietrza wybrać? Zanim odpowiesz sobie na to pytanie, zastanów się dokładnie nad swoimi wymaganiami. Szukasz kompleksowego rozwiązania, które usunie zanieczyszczenia z powierzchni całego mieszkania? A może potrzebujesz urządzenia, które będzie działać miejscowo – np. tylko w pokoju dziecka? Pamiętaj, że im większy obszar pracy oczyszczacza, tym więcej pobiera energii elektrycznej. Przemyśl więc to przed zakupem, gdyż od tego zależą późniejsze koszty eksploatacyjne. Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze tego urządzenia? Praktyczne informacje na ten temat znajdziesz też tutaj: Jaki oczyszczacz powietrza dla alergików wybrać.
Zastanów się też nad tym, czy w Twojej sytuacji nie sprawdzi się może urządzenie wielofunkcyjne, czyli oczyszczacz i nawilżacz powietrza w jednym – sprawdź naszą ofertę w tej kategorii!
  • 3 399 zł
  • 5 745 zł
  • 1 699 zł
  • 549 zł
  • 1 299 zł
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów