Ranking inhalatorów dla dzieci

Ranking inhalatorów dla dzieci
Autor: Piotr

„Inhalować, nebulizować” – to stały element terapii przeziębionego dziecka. Możemy przyjąć, że oba pojęcia są synonimami, chodzi o dystrybucję leku w formie aerozolu. W domu po prostu musi być inhalator – przecież w trzeciej dekadzie XXI w. nie korzystamy już z parującego garnka i koca. Takie urządzenie nie zajmuje dużo miejsca i nie jest drogie. Warto podkreślić także niski koszt leczenia tą metodą – najczęściej przepisywana sól fizjologiczna kosztuje kilka złotych. Ranking inhalatorów dla dzieci podpowie, jaki model wybrać – klasyczny pneumatyczny (sprężarkowy) czy malutki i cichutki membranowy. Wszystkie produkcji krajowej!

  
Tech-Med Neb Micro Mesh
1 miejsce Tech-Med Neb Micro Mesh
Ocena:10.0 / 10
219 zł
Zobacz recenzję
Innogio GIOvital Mini Mesh GIO-600
2 miejsce Innogio GIOvital Mini Mesh GIO-600
Ocena:8.0 / 10
199,99 zł
Zobacz recenzję
Tech-Med TM-NEB PRO
3 miejsce Tech-Med TM-NEB PRO
Ocena:8.0 / 10
129,99 zł
Zobacz recenzję
1

Tech-Med Neb Micro Mesh

Ocena naszego eksperta:
10.0 / 10
 • mały i lekki
 • drobne cząsteczki
 • szybka nebulizacja
 • tryb „mikrofalowy”
 • tytanowa membrana
 • bezprzewodowy, ładowanie microUSB
 • maski z gumkami
 • etui podróżne

Tech-Med, czyli „technika medyczna”. Nazwa firmy słusznie kojarzy ci się z biznesową tradycją krajową – ponad 70 lat obycia w imporcie, dystrybucji, a przede wszystkim produkcji sprzętu medycznego i okołomedycznego. Ciśnieniomierze, termometry, wagi, pulsoksymetry, alkomaty… Urządzenia z atestami i certyfikatami niemieckiego stowarzyszenia TÜV Rheinland – bezpieczne, sprawdzone. Nic dziwnego, że zdominowały ranking inhalatorów dla dzieci.

Tech-Med Neb Micro Mesh to nebulizator typu membranowego. Ciecz rozbija wibrująca siateczka z tysiącami mikrootworków – w tym wypadku ze stopu tytanu – przez którą przepychane są 2,5-mikronowe cząsteczki do oskrzeli i oskrzelików. System nie nagrzewa się, dzięki czemu struktura molekularna leku nie ulega zmianie. Jak wszystkie inhalatory rozpyla więc leki wziewne w postaci mgiełki – w ten sposób wprowadzane są do organizmu dziecka poprzez drogi oddechowe w szybko przyswajalnej, efektywnej formie. Cichy, nowoczesny produkt o zasilaniu akumulatorowym jest ładowany przewodem micoUSB i na baterii pracuje godzinę.

Jaki inhalator dla dzieci wybrać? Tu możesz albo samemu ustawić natężenie nebulizacji, albo skorzystać z automatycznego trybu mikrofalowego. Urządzenie rozpoczyna z prędkością 0,7 ml/min, po 3 sekundach zwalnia do 0,25 ml/min, by po kolejnych 3 wrócić do maksymalnej. Te metoda nazywa się nebulizacją falową – dopasowaną do oddechu pacjenta. Dostaje on „zastrzyk” leku i „nie marnuje” go przy wydechu. Warto dodać, że cały płyn zostanie wykorzystany – dno komory jest odpowiednio pochylone.

W komplecie – klasycznie – ustnik oraz maseczki mała i duża (dla dorosłych) z gumką, dzięki której możesz założyć inhalator na twarz osoby o ograniczonej możliwości poruszania rękoma lub nawet nieprzytomnej. Albo swoją, jeśli chcesz uwolnić ręce. Tech-Med Neb Micro Mesh jest malutki i leciutki, to wielkość… dłoni.

Uwaga, membrana jest delikatnym elementem, postaraj się go nie uszkodzić podczas użytkowania. Wymieniaj co pół roku (zamiennik kosztuje 40 zł). Drugie ważne zastrzeżenie – nawet najlepsze inhalatory dla dzieci nie są przeznaczone do dystrybucji olejków eterycznych!

Pojemność  10 ml
Wydajność  0,25 ml/min
Wielkość cząsteczek  2,5 µm
Zasilanie  sieciowe 230-240 V 50/60 Hz
Brak w sklepach stacjonarnych
Brak możliwości dostawy
Niedostępny

Produkt tymczasowo niedostępny

Administratorem danych osobowych jest Euro-net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, właściciel marki RTV EURO AGD, adres: 02-273 Warszawa ul. Muszkieterów 15, @: daneosobowe@euro.com.pl, telefon: 855 855 855, (Administrator). W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, w tym ich profilowaniu.
2

Innogio GIOvital Mini Mesh GIO-600

Ocena naszego eksperta:
8.0 / 10
 • zasilanie bateriami AA (lub kablowe)
 • wolniejszy, generuje większe cząsteczki od konkurentów

Kolejny stugramowy maluszek – ranking inhalatorów dla dzieci preferuje nowoczesne modele membranowe, które zmieszczą się do damskiej torebki. To nie tylko urządzenia dla najmłodszych, ale i dla astmatyków czy alergików; mogą mieć je zawsze przy sobie!

Innogio GIOvital Mini Mesh GIO-600 jest jednak wolniejszy od urządzenia wybranego przez nas jako najlepszy inhalator dla dzieci, nebulizuje z prędkością 0,2 ml/min, a generowane cząsteczki są dwukrotnie większe: 5 mikronów. Co 90 minut pracy musisz też wymieniać baterie „paluszki”, nie ma akumulatora. Ładnie podświetlony przycisk główny zamiga, kiedy zaczną się wyczerpywać. Możesz też pracować podłączony do kontaktu czy powerbanka, jest taka możliwość i jest wejście microUSB. Nie ma też membrany tytanowej, producent określa materiał po prostu jako „metal”.

Uwaga, warto zaznaczyć, że Innogio to krajowa firma, produkuje także tanie nawilżacze, pomysłowe szczoteczki soniczne, m.in. dla najmłodszych z trójstronną gumową końcówką, ładne elektroniczne urządzenia do mycia twarzy czy sterylizujące lampki UV.

Pojemność  8 ml
Wydajność  0,2 ml/min
Wielkość cząsteczek  5 µm
Zasilanie  bateryjne, sieciowe 230-240 V 50/60 Hz
3

Tech-Med TM-NEB PRO

Ocena naszego eksperta:
8.0 / 10
 • drobne cząsteczki
 • uchwyt

Kolejne urządzenie uznanego krajowego producenta trafia na podium rankingu inhalatorów dla dzieci. Tym razem tylko zasilanie sieciowe – tak skonstruowane są nebulizatory typu kompresorowego (sprężarkowe, pneumatyczno-tłokowe). Powietrze wydostaje się z obudowy pod ciśnieniem ok. 3,5 bara, a następnie jest wtłaczane przez rurkę do nebulizatora (czyli zbiornika na lek w płynie). Tempo nebulizacji to 0,4 ml/min.

Jaki inhalator dla dzieci wybrać? Przyznajemy, modele kompresorowe są głośne, ale sprawdzone w bojach – taki sprzęt wykorzystywany jest w domach od dziesiątek lat do nawilżenia śluzówki, oczyszczenia przełyku i krtani, przewlekłych dolegliwości układu oddechowego, płuc, astmy czy mukowiscydozy. Tak samo generuje cząsteczki i to nawet nieco mniejsze niż 2,5 mikrona. Minusem technologii poza głośną pracą, większymi rozmiarami i potrzebą podłączenia do gniazdka – mniejszą mobilnością – jest konieczność wymiany filtrów powietrza. Odbywa się to co miesiąc użytkowania, w komplecie masz pięć sztuk. Na dnie pojemnika zawsze zostanie też trochę leku, ok. 0,15 ml.

Dla wielu to może być jednak najlepszy inhalator dla dzieci. Mniejsza mobilność nie oznacza braku mobilności – zwróć uwagę na pomysłową rączkę.

Pojemność  6 ml
Wydajność  0,4 ml/min
Wielkość cząsteczek  0,5 - 6 µm
Zasilanie  sieciowe 230-240 V 50/60 Hz
Funkcje dodatkowe  kompresor tłokowy - możliwość podania każdego rodzaju leku
129,99 zł
Ranking jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link