Golarki elektryczne – ranking i porady przed zakupem maszynki dla mężczyzn

Autor: Joanna

Elektryczna golarka usprawni walkę z zarostem. Dzięki niej golenie będzie bardziej komfortowe, precyzyjne i mniej bolesne. Najlepsza golarka elektryczna będzie odpowiednia nawet dla skóry wrażliwej i pozwoli nie tylko usunąć zarost, ale też ciekawie go wystylizuje.

Elektryczna golarka

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. jaką golarkę elektryczną wybrać: foliową czy rotacyjną;
  2. jaka męska golarka elektryczna jest lepsza – zasilana sieciowo czy akumulatorowo;
  3. o goleniu na mokro i na sucho;
  4. o dodatkowych funkcjach dobrej golarki elektrycznej.

Jaką golarkę elektryczną wybrać: foliową czy rotacyjną?

Mężczyzna goli zarost na sucho golarką elektryczną

Ranking męskich golarek elektrycznych pokazuje, że dużym zainteresowaniem wśród kupujących cieszą się maszynki rotacyjne i foliowe. Te pierwsze usuwają zarost dzięki specjalnym ruchomym głowicom skonstruowanym z foliowych blaszek, pod które wbudowano ostrza. Zależnie od modelu, taka golarka może mieć dwa lub trzy pierścienie. Warto pamiętać, że im większa jest liczba nożyków tnących w maszynce, tym szybsze i precyzyjniejsze będzie golenie. Golarką rotacyjną należy posługiwać się, wykonując koliste ruchy. Jednym z przykładowych modeli maszynki tego typu jest Philips Shaver series 5000 S5530/06.

Elektryczna golarka foliowa ma ostrza poziomo wbudowane pod specjalną blaszkę z otworami umieszczonymi w różnych kierunkach i pod różnym kątem. Dzięki temu wyłapuje nawet te włoski, które rosną nieregularnie. Jak golić się golarką elektryczną foliową? Dla skutecznego usuwania zarostu, wystarczy wykonywać ruchy prostopadłe do skóry twarzy. Taki typ maszynki jest bezpieczny dla skóry wrażliwej i skłonnej do podrażnień. Przykładem jest Braun Series 5 5140. Golarki z folią tnącą mogą mieć system pojedynczy, podwójny lub potrójny. Są to oznaczenia dotyczące ilości folii i zintegrowanych z nią ostrzy. Najbardziej efektywnie działają maszynki z potrójnym systemem golącym.

CZY WIESZ, ŻE...

Dobra golarka elektryczna powinna być dopasowana do rodzaju zarostu. W codziennej pielęgnacji i walce z dłuższymi włoskami na twarzy, najlepiej sprawdzi się golarka elektryczna rotacyjna. Ten model będzie też dobrym rozwiązaniem, gdy mamy do czynienia z zarostem gęstym lub nieregularnym i rosnącym w różnych kierunkach. Maszynka foliowa z kolei będzie goliła włoski przy samej skórze. Jest ona też przeznaczona dla osób, które mają wrażliwą skórę na twarzy.

Golarka męska elektryczna – zasilana sieciowo czy akumulatorowo?

Jednym z parametrów decydujących o tym, jaką golarkę wybierzemy, jest sposób zasilania. Na rynku dostępne są modele zasilane akumulatorowo, sieciowo lub łączące w sobie obie możliwości. Najbardziej poręczne są golarki z akumulatorem. Są bezprzewodowe i można używać ich w każdym miejscu. Na jednym pełnym naładowaniu mogą pracować przez 6-7 cykli pielęgnacyjnych lub stałym rytmem przez około godzinę (zależnie od modelu). Golarki sieciowe mają prostą budowę. Działają po podłączeniu do zasilania, wymagają więc stałego dostępu do gniazdka elektrycznego. Golarki elektryczne sieciowo-akumulatorowe, np. Philips Series 5000 S5130/06, łączą obie cechy. Po wyczerpaniu akumulatora, wystarczy podłączyć je do źródła zasilania, by móc nadal korzystać ze sprzętu. Są najbardziej uniwersalne i będą poręczne w domu i w podróży.

Polecane golarki męskie
  • 149,99 zł
  • 149,99 zł
  • 59,99 zł
  • 109 zł
  • 69,99 zł

Golarka elektryczna – golenie na mokro i na sucho

Mężczyzna z gęstym zarostem stylizuje włoski na policzku elektryczną golarką z trymerem

Niektóre modele, m.in. Philips OneBlade Pro QP6520/20, zostały zaprojektowane w taki sposób, że umożliwiają usuwanie włosków na sucho i na mokro. Pierwszy sposób to szybkie, wydajne i nieinwazyjne pozbycie się włosków, podczas którego nie trzeba używać żelu ani pianki. Zwolennicy golenia na mokro mogą postawić na golarki elektryczne wodoodporne. Dzięki nim można golić się nawet podczas kąpieli.

Dobra golarka elektryczna – dodatkowe funkcje

Dodatkowe funkcje maszynek sprawiają, że sprzęt jest bardziej wszechstronny i poprawia się komfort użytkowania. Przykładowo, golarka elektryczna z trymerem nie tylko usunie zarost, ale też precyzyjnie go wymodeluje. Kolejną funkcją jest automatyczne wyłączanie golarki po zakończeniu ładowania. Opcja ta przedłuża żywotność akumulatora. Golenie golarką elektryczną usprawni też możliwość zmiany szybkości działania ostrzy. Niektóre modele posiadają też automatyczny tryb dostosowywania ostrzy do rodzaju zarostu. Golarki elektryczne mają też specjalne rozwiązania dla trudnych do ujarzmienia włosków, które układają się poziomo, a modele z wbudowanym wyświetlaczem umożliwiają kontrolowanie stanu naładowania baterii. Warto też zwracać uwagę na to, czy sprzęt można płukać pod bieżącą wodą. Oszczędzi to nasz czas i ułatwi proces czyszczenia golarki.

Ranking golarek elektrycznych

Do chętnie kupowanych modeli golarek zasilanych akumulatorowo należy Braun Series 9 9291cc Wet&Dry. Umożliwia golenie na sucho i mokro, a czas pracy bezprzewodowej to 50 minut. Wśród modeli rotacyjnych na uwagę zasługuje Philips Shaver S9000 Prestige SP9861/16. Golarka ma nakładany trymer i czujnik gęstości zarostu. Dużą popularnością cieszy się też golarka Braun Series 3 3045s. Ma ona potrójny system golący – dwie folie i blok noży. Jest przystępna cenowo i sprawdzi się także dla osób z wrażliwą skórą. W rankingu golarek wysoką pozycję zajmuje również model Braun Series 5 5195cc. Jest to golarka akumulatorowo-sieciowa z możliwością mycia pod wodą i wysuwanym trymerem.

20% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
20% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link