Frezarki do paznokci – ranking. Na co zwracać uwagę?

Autor: Zosia

Frezarki do paznokci to urządzenia, które wykorzystywane są głównie w profesjonalnych salonach urody oraz studiach manicure i pedicure. Ze sprzętu tego korzystać można jednak także w warunkach domowych, szczególnie jeśli ktoś ma problem z rogowaciejącym naskórkiem.

Kobieta w różowych fękawiczkach wykonuje manicure frezarką

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. jak działa frezarka do paznokci
 2. jaką moc powinno mieć tego typu urządzenie do domu i do salonu
 3. na co zwrócić uwagę przy wyborze frezarki do paznokci

Jak działa frezarka do paznokci?

Dłoń klientki w rękach manicurzystki wykonujących usuwanie skórek frezarką

Ranking frezarek do paznokci pozwala zorientować się, jak bardzo różne formy i technologie można wykorzystać w tym urządzeniu. Poszczególne frezarki różnią się przede wszystkim mocą, liczbą wykonywanych obrotów, rodzajem frezów oraz kilkoma innymi parametrami. Wszystkie jednak mają ten sam główny cel: skuteczne i szybkie wyrównanie płytki paznokcia, odsunięcie skórek i usuwanie gromadzącego się naskórka. Po rozwiązanie to sięgają głównie salony manicure i pedicure. Frezarka do paznokci pozwala bowiem na szybką pracę przygotowującą paznokcie do dalszej stylizacji, zwłaszcza pod tak popularny dzisiaj manicure i pedicure hybrydowy. Frezarka sprawdza się również przy usuwaniu zrogowaciałego naskórka z pięt i podbicia stopy. Ta druga funkcja frezarki sprawia, że dość często kupują ją do użytku prywatnego osoby, które mają problem z częstym rogowaceniem pięt. Wybierają ją też sportowcy, którym na stopach często pojawiają się różnego rodzaju zgrubienia (to problem m.in. części biegaczy).

Ranking frezarek do paznokci – które rozwiązanie wybrać do domu, a które do salonu?

Ranking frezarek do paznokci powinien być zawsze tworzony z uwzględnieniem przeznaczenia tych urządzeń. To, które sprawdzi się idealnie w domowym spa (np. Beurer MP 62, Revlon Perfect Style RVSP3527E, Remington MAN1000), niekoniecznie będzie dobrym wyborem do popularnego osiedlowego salonu manicure i pedicure. Do domowych zabiegów dobry będzie sprzęt o mocy 10 W (np. Beurer MP 100). W salonie taka frezarka jednak nie popracuje zbyt długo. Profesjonalne urządzenie do paznokci powinno mieć nie mniej niż 40 W mocy. Oczywiście wszystko zależy od wielkości salonu i liczby klientów odwiedzających dane miejsce. Jeśli jednak frezarka ma być wykorzystywana do pracy przez kilka lub czasem kilkanaście godzin (szczególnie w sezonie letnim, kiedy rośnie zainteresowanie tego typu zabiegami), to powinna mieć moc nie mniejszą niż 100, a nawet 200 W. Dla mniejszych salonów wystarczające będzie urządzenie o mocy 50 W.

 • 9,99 zł
 • 89,99 zł
 • 89,99 zł
 • 89,99 zł
 • 249 zł

Na co zwrócić uwagę przy wyborze frezarki do paznokci?

Frezarka na tle wzornika lakierów do paznokci

Ranking frezarek do paznokci powstaje przede wszystkim w oparciu o kilka podstawowych parametrów, którymi różnić się mogą te urządzenia. W ocenie urządzeń do manicure/pedicure na uwagę zasługują zwłaszcza:

 • liczba obrotów,
 • typ głowicy,
 • sposób wymiany frezów,
 • skręt prawo/lewo,
 • płynna regulacja ruchu głowicy,
 • moment obrotowy pióra frezarki,
 • dopasowanie uchwytu do dłoni,
 • frezy i ich rodzaj.

Frezarka do paznokci powinna przede wszystkim być łatwa w obsłudze. Chodzi głównie o to, aby ruchy nią wykonywane były intuicyjne, ale jednocześnie bezpieczne dla skóry Twojej lub klientki. Bardzo ważny jest więc chwyt. Urządzenie musi się trzymać bez problemów, pewnie. Absolutnie nie może się ono wyślizgiwać. Istotny jest także odpowiednio długi kabel. Na płynność pracy ogromny wpływ mają skręt prawo/lewo oraz płynność jego zmiany (np. w Beurer MP 64). Najlepszym sposobem wymiany frezów jest z kolei twist-lock. Rozwiązanie to pozwala na podmianę frezów jednym ruchem. Jeśli z pomocą frezarki chciałabyś usunąć resztki lakieru hybrydowego, koniecznie postaw na urządzenie, które wykonuje nie mniej niż 3000 obrotów na minutę. Do zabiegów podologicznych potrzebne są już bardzo profesjonalne urządzenia, wykonujące ponad 30000 obrotów na minutę.
Dużo zależy również od rodzaju stosowanych przez Ciebie końcówek. Działa tutaj zasada odwrotności. Im mniejsze frezy, tym większe obroty. Im większe zaś frezy, tym mniej obrotów powinno wykonywać urządzenie.

Równie ważne są odpowiednie i różnorodne końcówki do frezarki. Bez podstawowej gamy frezów nie obejdzie się żadne urządzenie. Końcówki dobiera się do odpowiednich zabiegów. Do kupienia są frezy z różnych materiałów. Do wyboru są zarówno te wielorazowe (poddawane sterylizacji), jak i jednorazowe. Dostępne są frezy diamentowe, ze stali szlachetnej, z dodatkiem silikonu. Różnią się one także grubo- lub drobnoziarnistością. Ich wybór w dużej mierze zależy też od tego, co chce się wykonywać frezarką.

 • Jeśli ma ona pomóc w pozbyciu się skórek wokół paznokci, to najlepiej sprawdzi się frez diamentowy.
 • Jeśli frezarka wykorzystywana jest do manicure żelowego lub akrylowego i usuwania resztek produktu z płytki, to najlepszym wyborem będą frezy gruboziarniste z dodatkiem silikonu.
 • Wały paznokciowe najlepiej obrabia się drobnoziarnistym frezem. Najlepiej postawić na wyjątkowo cienki model.
 • Frez kamienny świetnie matowi płytkę.
 • Frezami diamentowymi możesz usunąć zrogowaciałą skórę na podeszwach stóp. Do tego zadania sprawdzi się także specjalny kapturek ścierny.

Do salonu warto dodatkowo zakupić pochłaniacz pyłu, który znacznie poprawia komfort pracy.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link