Jaki przedłużacz do słuchawek kupić?

Autor: Mariusz

Przedłużacz do słuchawek 3 m, przedłużacz do słuchawek 10 m i tak dalej – mniej więcej tego typu hasła są wyszukiwane przez wielu miłośników muzyki. Przyczyną jest oczywiście odwieczny problem, czyli zbyt krótki kabel. Temat ten jest często niemożliwy do zignorowania, ponieważ dyskomfort spowodowany niedostateczną długością kabla potrafi zepsuć przyjemność ze słuchania muzyki albo wręcz uniemożliwić korzystanie ze słuchawek podczas grania w ulubione gry. Rozwiązaniem jest zakup przedłużacza do słuchawek, czyli kabla z odpowiednim wtykiem oraz gniazdem.

Kabel do słuchawek

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. jak wybierać przedłużacz do słuchawek
  2. na co zwracać uwagę w przedłużaczach do słuchawek

Wybór odpowiedniego przedłużacza do słuchawek

Kabel do słuchawek

Przedłużacz do słuchawek nie jest czymś, o czym myślimy na co dzień, lecz kiedy już natkniemy się na problem niewystarczającej długości, to okazuje się, że bardzo potrzebujemy przedłużki do słuchawek. Każdy ma inne potrzeby i korzysta ze swojego sprzętu w inny sposób oraz w trochę innej konfiguracji. Ktoś może siedzieć przy biurku i znajdować się niedaleko od komputera, natomiast inna osoba może być bardzo daleko od maszyny do grania, bo na przykład korzysta z kanapy i telewizora. Właśnie dlatego zakupy związane z przedłużaczem do słuchawek w przypadku wielu osób będą się różnić. Rzecz w tym, że czasem zakup kabla o długości 10 m będzie czymś zbędnym. Nie ma sensu przesadzać i skazywać się na plątaninę, która jest wynikiem długości kabla nietrafionej do naszych potrzeb. Jeżeli 3 m lub 5 m w naszym przypadku w zupełności wystarczy, to darujmy sobie przedłużkę o długości 10 m.

Jak już było wspomniane powyżej, każdy scenariusz jest inny, znajdą się więc też osoby wymagające długiego przedłużacza do słuchawek, jak na przykład wspomniane 10 m. To świetny wstęp do tematu, którym jest zastanowienie się nad naszymi konkretnymi potrzebami. Czasem chcemy mieć dobrą jakość, ponieważ z natury mamy takie preferencje (wszystko w najlepszym wydaniu). Mimo tego sugerowanie się wyłącznie ceną i poszukiwanie możliwie najdroższych kabli niekoniecznie będzie optymalne. To tak jak z długością przedłużacza, który nie zawsze musi mieć 10 m lub więcej, aby dobrze spełniać swoją funkcję. Gdzie będziemy używać przedłużacza? Do czego służą nam słuchawki i czy jakość dźwięku ma bardzo duże znaczenie? Kompromisy wszelkiej maści mogą być istotnym elementem naszych zakupów i warto wiedzieć, czego potrzebujemy, a co schodzi na drugi plan.

Polecane kable audio-wideo
  • 69,99 zł
  • 149,99 zł
  • 79,99 zł
  • 49,99 zł
  • 69,99 zł

Przedłużacz do słuchawek – na co zwracać uwagę?

Słuchawki z kablem

Ważne jest zachowanie swego rodzaju równowagi. Przedłużacz do słuchawek to po prostu kabel, więc nie ma sensu wdawać się w przytłaczająco dużą ilość szczegółów na temat takiego produktu. Jednak równie ważne jest unikanie przesadnego spłycania tematu. Jest wiele czynników, na które można zwrócić uwagę, żeby upewnić się co do sprawności produktu mającego nam służyć przez długi czas. Wspominaliśmy już o długości i jest to faktycznie jedna z pierwszych rzeczy, o których pomyślimy podczas zakupu. Warto podkreślić, że naprawdę nie ma sensu kupować bardzo długiego kabla, żeby na przykład było na zapas. Ostatecznie może to wpłynąć na jakość sygnału (zdecydowanie zbyt długi kabel) i nie polecamy iść w tym kierunku.

Na co jeszcze należy patrzeć przy zakupie przedłużacza do słuchawek? Ogólna jakość wykonania przełoży się na pozytywne doświadczenia płynące z wykorzystywania nowej przedłużki. W związku z tym można zainteresować się na przykład tym, czy gniazdo i wtyk są pozłacane. Oczywiście nie chodzi tu o bardziej ekskluzywny wygląd, lecz o sygnał wyższej jakości (złoto jest dobrym przewodnikiem). Warto nadmienić, że niektóre osoby są bardziej wrażliwe na tego typu subtelne różnice, natomiast inne mogą tego nie odczuć. Warstwa ekranująca także ma wpływ na przekaz sygnału, więc pojęcie to zasługuje na naszą uwagę. Ekran to nic innego jak osłona chroniąca izolowane przewody. Zadaniem tej osłony jest zapobieganie powstawaniu zakłóceń elektrycznych. Dlaczego powinno nas to w ogóle interesować? Ma to wpływ na przesyłanie sygnały, czyli ostatecznie dźwięk docierający do naszych uszu.

Oplot kabla stanowi ochronę przed potencjalnymi uszkodzeniami mechanicznymi, więc też można kierować się uproszczoną zasadą, że oplot o większej gęstości da efekt w postaci lepszej jakości kupowanego kabla. Bardzo prostym i dobrym sposobem zapewnienia sobie większych szans na produkt wysokiej jakości może być zwykłe kierowanie się nazwą producenta. Znana marka, która jest ceniona przez klientów na całym świecie, to konkretna gwarancja jakości. Więcej ryzykujemy decydując się na zakup nikomu nieznanych firm, które od niedawna produkują tanie kable. Najlepsze jest to, że na rynku wcale nie brakuje przedłużaczy do słuchawek i naprawdę jest w czym wybierać.

100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link