Najlepsza prostownica do 50 zł – przegląd modeli

Autor: Joanna

Prostownica to jeden z najczęściej używanych sprzętów do stylizacji. Za jej pomocą zarówno wyprostujesz, jak i nakręcisz włosy. Dobrej jakości prostownica powinna być dopasowana do rodzaju kosmyków. Warto sięgać po modele oferujące funkcje chroniące włosy przed zniszczeniem. Jak wybrać dobrej jakości prostownicę do 50 zł?

Zbliżenie na prostownicę i włosy

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. czy można kupić dobrą prostownicę do 50 zł
  2. co wziąć pod uwagę przy wyborze sprzętu
  3. jak właściwie pielęgnować prostownicę

Jak wybrać dobrą prostownicę do włosów?

Kobieta przed lustrem prostuje włosy

Wybór dobrej prostownicy nie jest trudny. Szeroka oferta sprzętów różnej jakości pozwala na idealny dobór według własnych potrzeb i oczekiwań. Najważniejszym kryterium jest rodzaj wykorzystanej w niej płytki prostującej. W ofercie producentów znajdują się modele z płytą teflonową, tytanową, ceramiczną, diamentową czy lustrzaną. Rodzaj oraz ilość powłoki mają ogromne znaczenie w jakości pracy, efekcie, który chcemy uzyskać, a także w pielęgnacji włosów. Dobrej jakości prostownica nie powinna przypalać i nadmiernie wysuszać kosmyków. Poza tym powłoka musi być trwała i odporna na drobne uszkodzenia mechaniczne, które mogą skrócić jej żywotność. Co ważne, rodzaj materiału, z którego wykonano płytkę prostującą, ma również wpływ na stopień i równomierność nagrzewania. Najlepiej w tym przypadku sprawdzają się prostownice ceramiczne, które minimalizują ryzyko przypalenia i uszkodzenia włosów. Najbardziej odporne na uszkodzenia i zarysowania będą modele z płytką tytanową lub diamentową. Przy wyborze prostownicy należy wziąć pod uwagę też parametry regulacji temperatury. Najmocniejsze modele mają zakres od 70 do 230 ℃. W wielu prostownicach użytkownik ma możliwość samodzielnej regulacji i ustawienia pożądanej temperatury. Kolejną istotną kwestią jest zabezpieczenie przed przegrzaniem za pomocą tzw. przycisku bezpieczeństwa. Niektóre modele mogą mieć automatyczny wyłącznik, uaktywniający się po upływie określonego czasu, w którym nie korzystamy z urządzenia. Wybierając dobrej jakości prostownicę, nie wolno pominąć jakości obudowy. To bardzo ważny element urządzenia, nie tylko spełniający walory estetyczne, ale i funkcjonalne. Prostownica powinna mieć ergonomiczny kształt i niską wagę. Obrotowe mocowanie kabla dodatkowo ułatwia pracę i swobodne wykonanie stylizacji, bez konieczności zmiany pozycji czy przełączania urządzenia. Co ważne, obudowa prostownicy nie powinna się nagrzewać. Termoizolacja to coś, na co warto zwrócić szczególną uwagę przy wyborze urządzenia. Przydatną dodatkową funkcją, jaką możemy znaleźć w wielu modelach prostownic, jest jonizacja. To opcja, która skutecznie chroni włosy przed zniszczeniem i wysuszeniem, zapobiegając ich elektryzowaniu. Jonizacja ponadto nadaje kosmykom zdrowy połysk i blask. Funkcja ta polega na uwalnianiu jonów z nagrzanej płytki i wnikaniu ich w głąb włosów.

  • 2 088 zł
  • 249 zł
  • 299 zł
  • 99 zł
  • 329 zł

Prostownica do 50 zł – kompaktowe modele w podróż i na co dzień

Kobieta z kręconymi włosami prostuje włosy prostownicą

Dobrej jakości prostownica nie musi być droga. Godny uwagi sprzęt z powodzeniem kupimy w przedziale cenowym do 50 zł. Tego rodzaju modele, ze względu na niewielkie gabaryty, doskonale sprawdzą się zarówno do użytku codziennego, jak i na wyjazdy, kiedy to zależy nam na zaoszczędzeniu jak największej ilości miejsca w bagażu. Modele firmy Vesta (VTHS01RN i VTHS01R) to prostownice z doskonałej jakości płytką ceramiczną, gwarantującą najwyższy stopień bezpieczeństwa włosów. Optymalna maksymalna temperatura pracy (160 ℃) pozwala na idealne wygładzenie lub nakręcenie kosmyków. Zaletą urządzeń jest natychmiastowa gotowość do pracy. Ergonomiczny kształt sprawia, że prostownica doskonale leży w dłoni, a niewielkie rozmiary pozwalają ją schować nawet do damskiej torebki.

Pielęgnacja włosów a używanie prostownicy

Używanie prostownicy nie musi oznaczać uszkodzenia włosów, pod warunkiem, że odpowiednio zadbamy o ich właściwą pielęgnację podczas stylizacji. Nigdy nie powinno się prostować mokrych lub wilgotnych włosów. Przed użyciem prostownicy kosmyki należy dobrze wysuszyć. Do tego warto zabezpieczyć je specjalnym kosmetykiem do stylizacji włosów na gorąco. Tego typu odżywki ochronne mają w składzie substancje chroniące włosy przed wysuszeniem i nadmierną utratą wody. Przede wszystkim zaś tworzą na włosach ochronną powłokę odporną na działanie wysokich temperatur. Zaleca się prostowanie włosów średnią temperaturą. Urządzenie trzeba przesuwać po pasmach zdecydowanym ruchem. Paniom, które sięgają po prostownicę codziennie, zaleca się wybór modeli z funkcją jonizacji. W tego typu urządzeniach płytka prostująca naładowana jest ujemnymi jonami, które neutralizują dodatnie ładunki elektryczne. W efekcie włosy nie puszą się, nie łamią i nie niszczą. Wyprostowane kosmyki są za to idealnie gładkie. Warto też pamiętać, by temperaturę pracy urządzenia zawsze dobierać do rodzaju i kondycji włosów. Właścicielki cienkich i bardzo delikatnych kosmyków powinny korzystać z prostownicy sporadycznie, ustawiając ją na najniższą temperaturę. Na jakość działania prostownicy, tak samo jak i na ochronę włosów, ma również wpływ właściwa pielęgnacja urządzenia. Raz na jakiś czas zimną płytkę prostującą należy przecierać zwilżoną, miękką szmatką, chroniąc ją przed zadrapaniem i uszkodzeniem. Wszelkie zarysowania osłabiają działanie warstwy ochronnej i tym samym mogą być przyczyną przypalania i uszkodzeń włosów.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link