Prostownica 3 w 1 – dlaczego warto ją wybrać? Na co zwrócić uwagę?

Autor: Marcin

Prostownica 3 w 1 to rozwiązanie dla wszystkich tych kobiet, które uwielbiają się ciągle zmieniać, a jednym ze sposobów tej zmiany są różnorodne fryzury. Prostownica 3 w 1 to urządzenie, które nie tylko czyni włosy idealnie prostymi, lecz także pomaga stworzyć lekkie fale lub uzyskać efekt karbownicy.

Kobieta z kręconymi włosami poprawia włosy lokówką

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. jak działa prostownica 3 w 1
  2. kto powinien kupić takie urządzenie
  3. co wziąć pod uwagę przy zakupie prostownicy

Prostownica 3 w 1 – na czym polega sekret tego rozwiązania?

Kobieta na różowym tle z żółtej bluzie i prostownicy z ręku zastanawia się jaką fryzurę wykonać

Prostownica 3 w 1 nie jest szczególnie skomplikowanym urządzeniem. Od zwykłej prostownicy różni ją najczęściej liczba nakładek stylizacyjnych, które pozwalają osiągnąć różny efekt: od bardzo drobnych loczków do dużych fal. Na rynku spotkać można również urządzenia, które określa się mianem prostownic z funkcją lokówki. Taka prostownica ma najczęściej specjalne skręcane lub zaokrąglone (np. Saint Algue SA-1802) płytki pokryte powłoką ceramiczną lub turmalinową. To ich wyjątkowy kształt pozwala na szybkie i efektowne prostowanie włosów, a także wykonanie pięknych fal niczym z salonu fryzjerskiego. Taka prostownico-lokówka (np. Remington S6606 Curl & Straight Confidence) zapewnia piękny, naturalny efekt oraz maksymalnie ułatwia kręcenie i prostowanie włosów. Najczęściej jednak spotykamy tzw. urządzenia do stylizacji włosów, popularnie nazywane prostownicą 3 w 1. Mają one kilka różnych nakładek: do prostowania i karbowania. Pozwala to uzyskać efekt idealnie gładkich włosów lub rozplecionych warkoczyków. Z kolei wymienne końcówki czynią z urządzenia tradycyjną lokówkę. Choć warto zauważyć, że w takich urządzeniach do stylizacji końcówek do fal też może być kilka (np. w Babyliss 2020CElub Beurer HT 60). Dzięki temu da się uzyskać większe lub mniejsze loki.

Kiedy warto wybrać prostownicę 3 w 1?

Prostownica to urządzenie, z którego korzysta wiele kobiet, ponieważ niewiele z nich cieszyć się może na co dzień idealnie prostymi włosami. Spora grupa pań lubi jednak eksperymentować z różnymi fryzurami i przechodzić od idealnie płaskich włosów do efektu rozplecionych warkoczyków lub tzw. beach look. Niemniej na oficjalne wyjścia sięgają one po lokówkę, aby zrobić na głowie piękne loki. Prostownica 3 w 1 to rozwiązanie, które pozwala uzyskać bardzo różnorodny efekt z pomocą jednego urządzenia. Ułatwia to codzienne przygotowanie do wyjścia, ograniczając ilość miejsca w łazience potrzebnego na akcesoria do stylizacji włosów. W końcu liczy się także cena: za jeden sprzęt trzeba zapłacić zdecydowanie mniej niż za trzy osobno.

Jeśli jednak przede wszystkim prostujesz włosy, a tylko przy wyjątkowych okazjach próbujesz innych stylizacji, lepiej zainwestuj w wysokiej klasy prostownicę. Zapewni ona Twoim włosom odpowiedni poziom ochrony przed negatywnymi skutkami stylizacji z wykorzystaniem wysokiej temperatury (np. Philips ProCare Keratin HP8361/00).

  • 39,99 zł
  • 99,99 zł
  • 239 zł
  • 319 zł
  • 99,99 zł

Co wziąć pod uwagę (nie tylko) przy wyborze prostownicy 3 w 1?

Kobieta w szlafroku lokuje włosy

Prostownica 3 w 1, a także ta, która służy jedynie do prostowania włosów, powinna im przede wszystkim zapewnić właściwy poziom ochrony. Chodzi głównie o wybór odpowiednich płytek. Polecane są zwłaszcza te tytanowe, turmalinowe oraz ceramiczno-turmalinowe, które chronią włosy przed negatywnymi skutkami stylizacji z wykorzystaniem wysokiej temperatury. Nagrzewają się one bowiem równomiernie, przez co nie niszczą włosów. Cennym udoskonaleniem jest też stosowanie gorącej pary. Dzięki tej funkcji włosy są należycie nawilżone w trakcie stylizacji, co przeciwdziała ich uszkodzeniu. Jonizacja z kolei sprawia, że włosy są gładsze i się nie elektryzują.

Kluczowe jest jednak dobranie stosownej temperatury pracy urządzenia do typu włosów. Im więcej poziomów regulacji temperatury, tym lepiej. Wyższa maksymalna temperatura, do której rozgrzewa się prostownica, będzie korzystniejsza zwłaszcza dla włosów grubych i kręconych. 150 czy 160 stopni Celsjusza (a tylko do takich temperatur niestety rozgrzewają się niektóre urządzenia) to zdecydowanie za mało dla włosów opornych na stylizację. Najlepszą opcją są jednak urządzenia, które automatycznie rozpoznają strukturę włosów i dopasowują do niej temperaturę. Takie rozwiązanie gwarantuje, że włosy w żaden sposób nie zostaną zniszczone podczas prostowania czy kręcenia. Wartościową propozycją są również ruchome płytki, które uginają się, jeśli nacisk na włosy jest zbyt duży.

Wybierając prostownicę 3 w 1, a także jakąkolwiek inną, warto zwrócić uwagę na funkcję Turbo Boost, umożliwiającą ekspresowe nagrzanie się urządzenia do pożądanej temperatury. Z reguły zajmuje to kilkanaście sekund. To świetna opcja dla tych kobiet, którym zawsze się śpieszy.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów