Prostownica 2 w 1 – jakie urządzenie wybrać? Czy warto ją kupić?

Autor: Joanna

Prostownica 2 w 1 to doskonałe rozwiązanie dla kobiet, które cenią sobie różnorodność zarówno w życiu, jak i stylizacji. Za pomocą jednego sprzętu mogą one idealnie wyprostować włosy, a także skręcić przepiękne loki. Umożliwiają to albo wymienne końcówki, albo skręcone płytki urządzenia.

Kobieta z kręconymi włosami poprawia włosy lokówką

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. jak działa prostownica 2 w 1
 2. dla kogo takie urządzenie to dobry wybór
 3. na co należy zwrócić uwagę przy zakupie prostownicy 2 w 1

Prostownica 2 w 1 – jak działa połączenie prostownicy i lokówki?

Kobieta na różowym tle z żółtej bluzie i prostownicy z ręku zastanawia się jaką fryzurę wykonać

Prostownica 2 w 1 to urządzenie, które cieszy się sporą popularnością. Wiele kobiet ceni sobie minimalizm i wielofunkcyjność rozwiązań, które pozwalają ograniczyć miejsce, jakie w łazience zajmują sprzęty do stylizacji włosów. Prostownica 2 w 1 łączy w sobie funkcje tradycyjnego urządzenia do prostowania włosów oraz lokówki. Efekt ten może być osiągany na kilka sposobów.

 • Urządzenie wyposażone jest w specjalnie skręcone płytki, dzięki którym bez żadnego przestawiania lub wymiany elementów można zarówno prostować włosy, jak i skręcać je w loki lub fale. Wszystko zależy jedynie od wykonanego podczas stylizacji ułożenia włosów na urządzeniu. Takie rozwiązanie ma np. Remington S6606 Curl & Straight Confidence.
 • Sprzęt może być od wewnątrz wyposażony w płytki do prostowania włosów, zaś od zewnętrznej strony mieć końcówki umożliwiające kręcenie loków. Wewnątrz urządzenia włosy można w ten sposób prostować, a używając zewnętrznej strony, da się tworzyć imponujące fale. Takie rozwiązanie – które zapewnia piękny, naturalny efekt oraz maksymalnie ułatwia kręcenie i prostowanie włosów – znajdziemy np. w Evita HS03 czy w Saint Algue SA-1802.
 • Ostatnia opcja to wymienne końcówki: osobna do prostowania i osobna do lokowania (np. w Babyliss Straight & Curl Brilliance ST482E). Natomiast w takim przypadku najczęściej tych końcówek jest więcej – pojawiają się chociażby rozwiązania do karbowania włosów, np. w Beurer HT 60.
 • 59,99 zł
 • 169,99 zł
 • 2 088 zł
 • 39,99 zł
 • 219 zł

Kiedy warto kupić prostownicę 2 w 1?

Kobieta w szlafroku lokuje włosy

Prostownica i lokówka 2 w 1 to rozwiązanie, które docenią kobiety nieograniczające się do jednej fryzury, ceniące sobie zmienność, lubiące eksperymentować w zakresie stylizacji włosów lub po prostu chcące mieć czasem kręcone, a czasem idealnie proste włosy. Propozycje takie jak prostownico-lokówka 2 w 1 powstały także z myślą o oszczędności miejsca w łazience, ograniczeniu liczby sprzętów wykorzystywanych do stylizacji włosów. Wiele kobiet ma włosy, które nie są ani idealnie proste, ani kręcone. Każde wyjście wiąże się więc z koniecznością ich stylizacji. Wiele pań na co dzień decyduje się na wyprostowanie włosów, zaś na większe, bardziej oficjalne imprezy chętnie kręcą je w delikatne loki lub fale. Prostownica 2 w 1 to dla nich doskonałe rozwiązanie, które pozwala uzyskać bardzo różne i ciekawe efekty za pomocą jednego urządzenia. Cena takiego sprzętu jest oczywiście nieco wyższa niż w przypadku zwykłej prostownicy. Natomiast jeśli porównać, ile kosztuje osobno prostownica i lokówka, to rozwiązanie 2 w 1 jest zdecydowanie bardziej atrakcyjne finansowo.

Co wziąć pod uwagę (nie tylko) przy wyborze prostownicy 2 w 1?

Prostownicę 2 w 1 wybierać należy przede wszystkim z uwzględnieniem tego, który z trzech wskazanych wyżej typów urządzenia wydaje nam się wygodniejszy, łatwiejszy w obsłudze. To kwestia indywidualnych preferencji. Niektóre panie z pewnością będą wolały urządzenia, w których nie trzeba nic wymieniać, przepinać itp. Spora część jednak z pewnością zdecyduje się na sprzęt z dwoma różnymi końcówkami. Wybierając prostownicę 2 w 1, warto dużą wagę przywiązywać do formy zabezpieczenia włosów przed uszkodzeniem wynikającym ze stylizacji wysoką temperaturą. Powinno się zatem wybierać płytki:

 • tytanowe,
 • turmalinowe,
 • ceramiczno-turmalinowe.

Równo się one nagrzewają, nie ma więc ryzyka, że któraś ich część przypali włosy. Bardzo często pokryte są one dodatkowymi zabezpieczeniami (np. specjalnymi olejkami), przez co lepiej chronią włosy przed negatywnymi skutkami stylizacji z wykorzystaniem wysokiej temperatury. Ciekawym rozwiązaniem są prostownice-lokówki, które wykorzystują funkcję gorącej pary podczas stylizacji. Dzięki temu włosy w trakcie prostowania lub kręcenia są cały czas nawilżane, co chroni je przed uszkodzeniem i wysuszeniem. Wybierając sprzęt, koniecznie trzeba zwrócić uwagę, czy można nim stylizować tylko suche, czy także wilgotne włosy. Cennym udoskonaleniem jest jonizacja, która sprawia, że włosy są gładsze i się nie elektryzują.

Niezwykle istotne jest też wybranie urządzenia, które gwarantuje kilka poziomów temperatury, dzięki czemu da się ją dostosowywać do potrzeb włosów. Najlepiej zaś, jeśli prostownica ma tzw. automatyczną diagnostykę włosa i dobiera do ich kondycji odpowiednią temperaturę. Można zwrócić także uwagę na ruchome płytki, które uginają się, jeśli nacisk na włosy jest zbyt duży.

20% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
20% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link