Prezent dla szwagierki – jak wybrać?

Autor: Agata

Upominki dla kobiet w rodzinie to często twardy orzech do zgryzienia. Obdarowuje się oczywiście żonę, mamę czy siostrę, ale jedną z osób, o których nie powinniśmy zapominać, jest też szwagierka. Jakie prezenty dla szwagierki mogą być mile widziane? Warto zapoznać się z naszym poradnikiem i rozważyć, który z proponowanych przez nas upominków będzie najbardziej odpowiedni.

Zobacz także: Bon podarunkowy

Prezent dla szwagierki - Propozycja nr 1 – Robot kuchenny

Tak jak zostało wcześniej wspomniane, urządzenia ułatwiające pracę w kuchni bez wątpienia powinny być odpowiednie jako prezent dla szwagierki. Nasza pierwsza propozycja, którą warto rozważyć, to robot kuchenny. Wybór na rynku, jeśli chodzi o ten segment, jest naprawdę szeroki. Można znaleźć urządzenia za kilkaset złotych, za tysiąc, a nawet za kilka tysięcy (sprawdzone modele to np. RAVEN ERW002 czy MPM MMR-12 z dwiema misami). Wiele zależy od poziomu zaawansowania robota oraz wielości jego funkcji. Pod uwagę należy brać kilka parametrów, zanim podejmie się ostateczną decyzję zakupową. Nie zawsze bowiem najdroższe roboty będą najlepszym rozwiązaniem dla konkretnych osób, ponieważ bywa, że wykorzystywanie ich potencjału nie będzie możliwe. Wracając jednak do parametrów – bardzo istotna jest pojemność misy roboczej. Im większa, tym więcej produktów będzie się mogło tam zmieścić. Trzeba zatem zwracać szczególną uwagę, czy ten prezent dla szwagierki zostanie w pełni wykorzystany, to znaczy – dla ilu osób zazwyczaj przygotowuje ona posiłki. Nie jest konieczne kupowanie robota kuchennego z siedmiolitrową misą, która będzie wypełniona do połowy. Niektóre roboty oprócz misy mają również kielich – jego zawartość łączy się z zawartością misy i ułatwia on miksowanie. Warto sprawdzić ponadto, jaki jest poziom obrotów oraz ich szybkość. Najistotniejsze są jednak rzecz jasna funkcje. Miksowanie, mieszanie, ubijanie piany, zagniatanie ciasta, wyciskanie soku, rozdrabnianie czy krojenie na plastry lub frytki to tylko kilka z funkcjonalności dostępnych w różnych modelach robotów kuchennych. Trzeba wybrać takie urządzenie, które będzie możliwie wszechstronne i przede wszystkim ułatwi wykonywanie najczęstszych czynności kuchennych. Należy zwrócić też uwagę, czy dany model daje możliwość umycia go w zmywarce. To znacznie ułatwi utrzymywanie go w czystości, a jednocześnie pozwoli na sporą oszczędność czasu i szwagierka będzie mogła się zająć innymi sprawami.

Polecane roboty kuchenne
 • 799 zł
 • 679 zł
 • 599 zł
 • 1 389 zł
 • 500 zł

Zapoznaj się z naszymi pomysłami na:


Prezent dla szwagierki - Propozycja nr 2 – Blender

Bardziej poręcznym urządzeniem kuchennym, które może być świetne jako prezent dla szwagierki, jest blender. Nie będzie on co prawda wykonać tylu zaawansowanych czynności co robot, ale bez wątpienia w wielu sytuacjach może z powodzeniem zastąpić duży tradycyjny mikser. Głównym zadaniem blendera (np. modelu Tefal Quickchef HB656838) jest bowiem miksowanie i przecieranie oraz mieszanie produktów spożywczych, dlatego może się okazać on przydatny. Samodzielne przyrządzanie przecierów, kremów czy nawet koktajli owocowych podczas letnich dni nie będzie dzięki blenderowi żadnym wyzwaniem. Oczywiście wiele zależy od tego, w jakie końcówki jest on wyposażony. Najbardziej podstawowe to takie, które służą do miksowania i ubijania, ale można także znaleźć końcówki do rozdrabniania, ucierania, a nawet ugniatania ciasta. Niektóre blendery są wyposażone w kielichy, a do innych dołączone są tarcze do krojenia, szatkowania i frytek czy też noże do kruszenia lodu. Niewątpliwie blender jako prezent dla szwagierki może znacznie ułatwić jej wiele działań w kuchni, szczególnie tych nieco mniej wymagających. Jeżeli nadal używa ona tradycyjnego miksera, to taka zmiana pozwoli jej na znaczne zaoszczędzenie miejsca. Blender ma bowiem naprawdę niewielkie rozmiary, szczególnie gdy porównamy go z tradycyjnym sprzętem do miksowania.

Polecane blendery
 • 299 zł
 • 699 zł
 • 119,99 zł
 • 519 zł
 • 79,99 zł

Polecamy lekturę naszych poradników, z których dowiesz się jak wybrać:


Prezent dla szwagierki - Propozycja nr 3 – Ekspres do kawy

Kto z nas nie lubi kawy? Jej ożywcze działanie jest na tyle intensywne, że niektórzy nie są w stanie jej się oprzeć i mogą ją zaparzać nawet kilka razy dziennie dla pobudzenia swojego organizmu. Nie naszą rolą jest to oceniać – chcemy tylko przedstawić narzędzie do przygotowywania pysznej kawy oraz innych napojów, które jako prezent dla szwagierki sprawdzi się znakomicie. Najczęściej spotykane są ekspresy kapsułkowe oraz automatyczne. Warto poszukać takiego ekspresu, który będzie odpowiadał potrzebom użytkowniczki i jej otoczenia. Co to oznacza? Przede wszystkim istotne jest to, czy ekspres do kawy będzie używany często, czy też okazjonalnie, np. podczas spotkań z rodziną i znajomymi. Kupowanie bardzo drogiego ekspresu do kawy, który będzie sporadycznie uruchamiany, zupełnie mija się z celem. Jednak jeśli kawa będzie przygotowywana często, to prezent dla szwagierki może już być bardziej zaawansowanym urządzeniem. Na czym to zaawansowanie miałoby polegać? Ekspresy automatyczne mają kilka niezwykle ważnych parametrów. Moc i ciśnienie przekładają się na szybkość sporządzania napojów. Dla miłośników kawy z mlekiem, która nie tylko wzbogaca smak kawy, ale również imponująco wygląda, doskonałym rozwiązaniem będzie ekspres automatyczny z systemem spieniania mleka lub z dyszą spieniającą. Jednak najbardziej istotna funkcja ekspresu sprowadza się do tego, jakie napoje jest on w stanie zaparzyć. Espresso, cappuccino czy też kawa z mlekiem to zazwyczaj podstawa w przyzwoitym ekspresie. Bardziej zaawansowane urządzenia, które są oczywiście droższe, mają już tych napojów więcej i mogą parzyć chociażby: latte, espresso lungo, ristretto, americano, doppio czy caffe crema i mnóstwo innych, których wymienienie zajęłoby sporo czasu. Droższe ekspresy są ponadto wyposażone w młynek, który pozwala na przyrządzanie kawy mielonej. Można spotkać młynki ceramiczne i stalowe, ale niezależnie od tego, jaki zostanie wybrany, nie będzie to miało wpływu na smak zaparzonej kawy. Jeśli szukasz budżetowych i sprawdzonych modeli, to postaw na DeLonghi ICM15210.1 lub Philips HD7767/00. Bez wątpienia taki prezent dla szwagierki posłuży jej przez dłuższy czas.

 • 3 990 zł
 • 799 zł
 • 10 999 zł
 • 7 490 zł
 • 3 349 zł

Sprawdż także inne nasze propozycje na:


Prezent dla szwagierki - Propozycja nr 4 – Lokówka

Każdy opisywany dotychczas prezent dla szwagierki był w mniejszym lub większym stopniu związany z kuchnią. A przecież szwagierka, jak każda kobieta, bardzo dużą wagę przywiązuje do swojej urody. Jest wiele pomocnych sprzętów, które pozwalają na poprawienie wyglądu. Suszarki i prostownice lub lokówki to absolutna konieczność dla każdej kobiety z długimi włosami. Pielęgnacja włosów odgrywa niezwykle ważną rolę – pozwala na podkreślenie kobiecości, a zwłaszcza daje ogromną swobodę, jeśli chodzi o układanie fryzury. Metamorfoza to często drugie imię kobiety. Lokówka pozwala proste dotychczas włosy ułożyć w fantazyjne loki. Można wyróżnić kilka głównych rodzajów lokówek. Pierwsza z nich to klasyczna lokówka, którą w tradycyjny sposób, czyli całkowicie samodzielnie, kręci się loki. Druga to lokówka automatyczna. Jeśli kobieta nie jest w stanie zbyt dobrze posługiwać się zwykłą lokówką, to poleca się właśnie tego rodzaju urządzenie. Wymaga ono bowiem minimalnej ingerencji użytkowniczki. Trzeci typ to lokówko-suszarka, czyli, jak sama nazwa podpowiada, połączenie lokówki oraz suszarki. Takie rozwiązanie jest naprawdę wygodne i pozwala na wykonanie dwóch czynności niemal jednocześnie. Można dzięki niemu również zaoszczędzić nieco miejsca, ponieważ nie ma potrzeby trzymania osobnej lokówki i suszarki, jeśli jedno urządzenie jest w stanie pełnić funkcję obydwu. Warto wspomnieć, że nowoczesne urządzenia do kręcenia loków mają kilka ciekawych udogodnień. Należą do nich chociażby: jonizacja, zimny nawiew oraz obrotowa szczotka. Jony emitowane przez sprzęt sprawiają, że włosy nie ulegają naelektryzowaniu, są miękkie i mniej podatne na przesuszenie. Zimne podmuchy to z kolei rozwiązanie, dzięki któremu włosy i skóra głowy mniej się pocą, a fryzura dużo szybciej zyskuje stabilny kształt. Szczotka obrotowa może zaś ułatwić kręcenie loków i sporządzanie różnych ich kształtów. Dla kobiet mniej biegłych w tej niewątpliwie skomplikowanej sztuce może to być ogromne ułatwienie. Lokówka np. model Remington Volume & Curl AS7051 jako prezent dla szwagierki to kolejna praktyczna i rozsądna propozycja podarunku.

Polecane lokówki
 • 79,99 zł
 • 399 zł
 • 69 zł
 • 349 zł
 • 199 zł

Zobacz również inne nasze poradniki prezentowe:


Prezent dla szwagierki - Propozycja nr 5 – Etui do telefonu

Praktycznie wszyscy w dzisiejszych czasach korzystają z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Przykładem może być każda z przedstawionych do tej pory propozycji na prezent dla szwagierki. Jednak są również takie sprzęty, które pełnią nie tylko funkcję użytkową, lecz także niejako reprezentacyjną. Takim urządzeniem jest bez wątpienia telefon, a raczej smartfon, bo to nim obecnie dysponuje niemal każdy z nas. Jest to sprzęt niewielkich rozmiarów i dość delikatny, a co za tym idzie – wymagający szczególnej uwagi i ochrony. Wszelkie ryski na ekranie czy zabrudzenia są zdecydowanie niepożądane przez właściciela czy właścicielkę. Etui do telefonu jako prezent dla szwagierki może być podarunkiem na pierwszy rzut oka dość mało imponującym, ale powinna ona go docenić. Etui jest bowiem z jednej strony elementem czysto użytkowym, z drugiej zaś – dodaje telefonowi ciekawszego wyglądu i stylu. Można zatem połączyć estetykę z funkcjonalnością – zabezpieczyć swój smartfon przed uszkodzeniem, a jednocześnie nosić go w nietuzinkowo wyglądającym etui. Trzeba oczywiście upewnić się, jaki model smartfona ma szwagierka, aby nasz prezent idealnie dopasował się do sprzętu, który ma zabezpieczać. Niewątpliwie tego rodzaju podarunek jest niesztampowy, a jednocześnie może być używany codziennie, co świadczy o jego przydatności. To kolejna propozycja prezentu, który będzie miał typowo praktyczne zastosowanie.

Polecane etui do telefonów
 • 129,99 zł
 • 99,99 zł
 • 139,99 zł
 • 109,99 zł
 • 98,99 zł

Najlepsze prezenty dla szwagierki będą stanowić użyteczne drobiazgi, o których zakupie ona sama często zapomina lub akcesoria do domu. Warto wcześniej porozmawiać z bliskimi i zebrać pomysły - jeśli nie masz takiej możliwości, nasz poradnik z pewnością to ułatwi!

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link