Prezent dla szefowej – jak wybrać?

Autor: Klaudia

Dobór odpowiedniego prezentu na różne okoliczności może być w niektórych sytuacjach niełatwy. Nieco inne są bowiem nasze relacje z najbliższymi osobami, a trochę odmienny charakter przybiera zależność służbowa. Szef lub szefowa to na gruncie zawodowym bez wątpienia osoba bardzo istotna. Jako ktoś, kto zarządza w naszym miejscu pracy, zyskuje szczególną pozycję i niemal automatyczne poważanie ze strony podwładnych.

Zobacz także: Bon podarunkowy

Prezent dla szefowej - Propozycja nr 1 - Myjka do okien

Każda kobieta, która osiąga znaczące sukcesy zawodowe, narzeka na brak czasu. A przecież większość z nich to także żony i matki, a już na pewno – gospodynie. Dom albo mieszkanie jest przestrzenią, w której nawet gdy nie spędza się zbyt dużo czasu, to i tak będą się tam gromadzić kurz i inne zanieczyszczenia. O ile to, co mamy wewnątrz, można jeszcze jakoś ukryć przed innymi, o tyle nie najlepszego stanu okien już w żaden sposób nie da się zamaskować. Prezent dla szefowej, który może się okazać niezwykle pożyteczny i potrzebny, to bez wątpienia myjka do okien. Każda kobieta doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak czasochłonne jest samodzielne umycie kilku okien. Jeśli dodamy do tego niesprzyjające warunki atmosferyczne, np. niską temperaturę na zewnątrz i mocno świecące słońce, to ta czynność może się okazać prawdziwą katorgą. Rozwiązaniem tego problemu jest myjka do okien. Okna i szklane powierzchnie można dzięki niej wyczyścić naprawdę szybko. Co jest najistotniejsze przy wyborze takiego urządzenia?

Warto zwracać uwagę na kilka parametrów. Pierwszy to wydajność, wyrażana w metrach kwadratowych. Im większa wartość jest podana, tym więcej okien będzie można umyć podczas nieprzerwanej pracy myjki. Skoro o nieprzerwanej pracy mowa – taki sprzęt wymaga ładowania i po pełnym zasileniu pracuje przez określony czas. Najlepiej jest oczywiście, jeśli myjka będzie miała możliwie krótki czas ładowania, a jednocześnie jak najdłuższy czas pracy. Istotna jest również szerokość ssawki, czyli podstawowego akcesorium, dzięki któremu będzie można efektywnie umyć szyby i powierzchnie szklane. Na prezent dla szefowej najlepiej nada się myjka do okien z płynem czyszczącym w zestawie np. Karcher WV 52 Plus 1.633-139.0. Dzięki temu bowiem nie będzie ona musiała – przynajmniej przez jakiś czas – dokupować żadnych dodatkowych rzeczy na własną rękę. Jako osoba, która chce oszczędzać swój cenny czas, szefowa na pewno doceni nasz podarunek.

Polecane myjki do okien
 • 229 zł
 • 279 zł
 • 268,50 zł
 • 199 zł
 • 349 zł

Zapoznaj się z naszymi pomysłami na:


Prezent dla szefowej - Propozycja nr 2 - Mop parowy

Można powiedzieć, że w hierarchii pracowników szefowa jest tam, gdzie znajduje się sufit, czyli na samym szczycie. Jednak ona również stąpa po podłodze, szczególnie w swoich własnych czterech kątach. A podłoga, jak wiadomo, jest równie podatna na kurz i brud jak okna, a może nawet bardziej. I bez dwóch zdań trzeba ją pielęgnować o wiele częściej niż zabierać się do mycia okien. Prezent dla szefowej, który także może wydatnie pomóc jej w domowych porządkach i przynieść dużą oszczędność czasu, to mop parowy. Skąd taki pomysł na upominek? Wiele kobiet pozbywa się kurzu i zanieczyszczeń z podłogi na dwa najbardziej popularne sposoby. Pierwszy to rzecz jasna użycie odkurzacza. Jest to bez wątpienia bardzo dobra metoda, ale raczej do czyszczenia dywanu, a niekoniecznie podłogi. Jeśli powierzchnia jest delikatna, to można łatwo ją zarysować, więc z estetycznego punktu widzenia takie działanie może nie przynieść pozytywnych efektów końcowych. Sposób drugi jest jeszcze bardziej oczywisty – to użycie mopa parowego np. modelu Ariete 4169 MULTI STEAM SYSTEM+. Dla stanu podłogi i jej bezpieczeństwa to rozwiązanie o wiele lepsze, jednak i ono ma swoje wady. Jest to przede wszystkim czasochłonne i wymaga wykonania kilku różnych działań. Samo zmienianie nakładki to czynność, którą trzeba kilkukrotnie powtarzać. Mop parowy jako prezent dla szefowej to sprzęt, który automatycznie podgrzewa wodę i w błyskawicznym tempie jest gotowy do działania. To urządzenie o dużej mocy ma też zazwyczaj dodatkowe elementy zestawu – nakładki, rękawice, a nawet końcówkę do szyb, dzięki której będzie można umyć nie tylko podłogę, ale i okna. Taki podarunek to kolejny pożyteczny prezent do domu, z którego szefowa powinna być bardzo zadowolona.

 • 299 zł
 • 149 zł
 • 299 zł
 • 429 zł
 • 1 349 zł

Polecamy lekturę naszych poradników, z których dowiesz się jak wybrać:


Prezent dla szefowej - Propozycja nr 3 - Młynek do kawy

Jaki jeszcze prezent dla szefowej może ją ucieszyć i być przydatny w codziennym życiu? Naszym zdaniem będzie to młynek do kawy. Dlaczego właśnie taka sugestia? Na rynku królują obecnie ekspresy do kawy, dzięki którym można zaparzyć wiele różnych napojów o bardzo ożywczej i pobudzającej mocy. Wiele z nich jest wyposażonych w młynek. Są to jednak urządzenia niezwykle kosztowne. A jeśli szefowa jest zwolenniczką picia klasycznej kawy mielonej, to taki ekspres z zaawansowanymi funkcjami będzie jej raczej zbędny. O wiele lepszym zakupem w takiej sytuacji powinien okazać się młynek do kawy. Oczywiście pierwsze skojarzenie może być bardzo mylące, ponieważ obecnie dostępne na rynku młynki w żaden sposób nie przypominają tych sprzętów, których używali nasi rodzice czy dziadkowie. Są to urządzenia o dużej mocy i pojemności. Skoro już o tych parametrach mowa, to przy parzeniu kawy dla większego grona osób zdecydowanie najlepszym wyborem będzie młynek o sporej mocy i pojemności. Dzięki temu zmieli on dużo kawy za jednym razem. Warto zwracać poza tym uwagę na zabezpieczenia. Nóżki antypoślizgowe oraz ochrona przed pracą młynka bez pokrywy to cechy, dzięki którym użytkowanie sprzętu będzie bezpieczniejsze. Młynek DeLonghi KG89 będzie świetnym prezentem dla szefowej, która uwielbia kawę mieloną, a jeszcze lepszym dla takiej, w której otoczeniu znajduje się więcej jej degustatorów.

Polecane młynki do kawy
 • 1 399 zł
 • 249 zł
 • 79,99 zł
 • 79,99 zł
 • 149,99 zł

Sprawdż także inne nasze propozycje na:


Prezent dla szefowej - Propozycja nr 4 - Smartwatch

Elegancki prezent dla szefowej to zazwyczaj biżuteria czy też zegarek. Dziś ten ostatni nadal będzie bardzo dobrym podarunkiem, ale warto iść z duchem czasu i zdecydować się na sprzęt, który wykorzystuje najnowsze zdobycze technologii. O jakim urządzeniu mowa? Oczywiście o smartwatchu, czyli zegarku, którego praca jest powiązana z działaniem smartfona. Taki inteligentny zegarek nie tylko stylowo wygląda, ale przede wszystkim oferuje możliwości, których klasyczny zegarek na rękę w żaden sposób nie jest w stanie zapewnić. Będzie to niezwykle pożyteczny prezent dla szefowej, która w wolnym czasie nie stroni od aktywności fizycznej. Smartwatche są bowiem swego rodzaju wielofunkcyjnymi urządzeniami pomiarowymi. Zwykły zegarek zmierzy tylko czas, a smartwatch oprócz tego dokładnie powie użytkownikowi, a w tym przypadku użytkowniczce, jakie ma tętno, poinformuje o dystansie, który został przez nią przebiegnięty, przejechany, a czasem nawet przepłynięty. Skoro o pływaniu mowa, to większość nowoczesnych inteligentnych zegarków jest wodoszczelna. To niezwykle istotne zabezpieczenie, ponieważ w przypadku opadów deszczu albo niefortunnych wydarzeń, w wyniku których smartwatch wpadnie do wody, nie będzie żadnego ryzyka jego uszkodzenia. Szefowa, która lubi nowinki technologiczne, a jednocześnie znajduje czas na aktywność sportową, będzie bez wątpienia zachwycona takim zegarkiem. Forever ForeVive SB-320 to gustowny i efektowny gadżet, który może bardzo wspomóc monitorowanie własnych osiągnięć treningowych.

 • 1 899 zł
 • 2 349 zł
 • 1 679 zł
 • 589 zł
 • 399 zł

Zobacz również inne nasze poradniki prezentowe:


Prezent dla szefowej - Propozycja nr 5 - Słuchawki True Wireless

Skoro już jesteśmy przy gadżetach, to kolejny prezent dla szefowej, który sugerujemy, również śmiało można do nich zaliczyć. Słuchawki True Wireless to także urządzenie niezwykle nowoczesne, a jednocześnie bardzo funkcjonalne. W pełni bezprzewodowa łączność takich słuchawek sprawia, że nie trzeba już martwić się o rozplątywanie kabelków. Czynność ta bowiem bywa dość czasochłonna i irytująca. Może nawet zajmować tyle samo czasu (albo i więcej) co samo słuchanie muzyki, gdy już uda nam się tę całą plątaninę poskromić. Słuchawki bezprzewodowe True Wireless korzystają z dwóch wiodących sposobów łączności, czyli Bluetooth oraz Wi-Fi. Dzięki temu można połączyć je ze smartfonem lub innym urządzeniem i cieszyć się muzyką. Jakie jeszcze zalety niesie za sobą tego rodzaju rozwiązanie? Wiadomo, że klasyczne słuchawki wyposażone w kabelki mają mocno ograniczony zasięg – da się ich używać tam, gdzie sięga przewód. W przypadku słuchawek bezprzewodowych zasięg wynosi aż 10 metrów albo i więcej. Dodatkowym atutem jest to, że niektóre słuchawki bezprzewodowe dają możliwość rozdzielenia. Oznacza to w praktyce, że dwie osoby od siebie oddalone mogą słuchać tego samego utworu jednocześnie – każda z jedną słuchawką w uchu. Co jeszcze należy zaliczyć do zalet słuchawek bezprzewodowych True Wireless? Na pewno to, że wiele z nich jest wyposażonych w mikrofon. To sprawia, że podczas rozmów telefon może leżeć w kieszeni, rozmówcę słyszymy w słuchawkach, a my sami mówimy do mikrofonu. To niezwykle pożyteczne wtedy, gdy mamy zajęte ręce – mimo tego nadal możemy komfortowo prowadzić rozmowę telefoniczną. Warto patrzeć na takie parametry, jak czas pracy bez konieczności ładowania (to zazwyczaj co najmniej kilka godzin), a także dodatkowe funkcje, choćby aktywną redukcję szumów czy regulację głośności. Słuchawki bezprzewodowe True Wireless mogą być świetnym prezentem dla szefowej i zwiększyć jej komfort podczas rozmów oraz słuchania muzyki. Ciekawą propozycją są słuchawki Xiaomi Mi True Wireless Earphones 2 Basic.

Polecane słuchawki
 • 279 zł
 • 799 zł
 • 349 zł
 • 169,99 zł
 • 198,99 zł

Można powiedzieć, że prezent dla szefowej będzie często nie tylko wydatkiem, lecz także zyskiem. Skąd taki wniosek? Jeśli pamiętamy o jej imieninach czy urodzinach, to będzie dla niej jasny sygnał, że darzymy ją szacunkiem, a nasza relacja z nią wykracza nieco poza sztywne ramy podległości i zwierzchności. Przecież każdy jest przede wszystkim człowiekiem, a dopiero później dochodzą do tego miana wszelkie tytuły i godności. Nie inaczej jest i w tym przypadku. A szefowa, jak na człowieka z krwi i kości przystało, ma poza pracą również życie prywatne, w którym potrzebuje oczywiście wielu rzeczy niezbędnych do gotowania, sprzątania czy pielęgnacji. Mamy kilka propozycji na to, jaki upominek dla szefowej może się okazać dobrym pomysłem. Warto wziąć je pod uwagę, gdy rozważamy, co będzie dla niej najlepszym prezentem.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link