Prezent dla biegacza – co najbardziej ucieszy aktywną osobę?

Autor: Joanna

W pierwszej chwili prezent dla biegacza może przysporzyć sporo problemów. Zwłaszcza gdy chcemy obdarować kogoś, kto samodzielnie wyposażył się z niezbędny sprzęt. Prawda jest jednak taka, że możliwości jest wiele – prezent dla biegacza to nie tylko gadżety. Zobacz, co jeszcze można kupić aktywnej osobie.

Kobieta i mężczyzna w sportowych ubraniach, które są prezentem dla biegacza

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. jaki prezent dla biegacza będzie najbardziej praktyczny
 2. jakie są pomysły na oryginalny prezent dla biegacza
 3. czego lepiej nie kupować na prezent dla biegacza

Praktyczny prezent dla biegacza

Maraton lub zawody to dobry prezent urodzinowy dla biegacza

Prezent dla biegacza, który jest związany z jego pasją, powinien być przede wszystkim praktyczny. Dzięki temu, że będzie mógł być używany codziennie, sprawi naprawdę dużą radość osobie obdarowanej. Urodzinowy prezent dla biegacza lub podarunek z innej okazji to:

Smartwatch

Smartwatch sportowy to zegarek z wbudowanymi funkcjami smartfona. Jest to jedno z najnowocześniejszych urządzeń, które pozwala monitorować i koordynować treningi, zapisywać ważne parametry (przebyty dystans, kroki, tętno, spalone kalorie). Smartwatch jest kompatybilny z aplikacjami zainstalowanymi na telefonie, ponieważ współpracuje z każdym systemem operacyjnym (np. model Samsung Galaxy Watch 42mm Midnight Black).

Do dodatkowych opcji smartwatcha, które przydadzą się biegaczom, należą:

Zegarek dla biegacza powinien być także wodoszczelny (model Samsung GearS3 Frontier).

Opaska monitorująca

Opaska monitorująca to urządzenie, które zakłada się na nadgarstek. Dzięki niemu biegacz może mierzyć przebyty dystans, tętno, ciśnienie krwi oraz ilość spalonych kalorii. Niektóre modele mają także funkcję analizy składu ciała (tkanki tłuszczowej i tkanki mięśniowej). Opaska monitorująca pozwala kontrolować zachowanie ciała w trakcie treningu.

 • 179 zł
 • 199 zł
 • 199 zł
 • 499 zł
 • 149 zł

Dodatki do odzieży

Biegacz ze smartwatchem na ręce, który był oryginalnym prezentem

Na prezent dobrze sprawdzą się dodatki do odzieży:

 • czapka do biegania,
 • rękawiczki,
 • dobrej jakości skarpety do biegania,
 • opaska na uszy.

Popularne są także opaski kompresyjne, które poprawiają krążenie żylne w kończynach dolnych.

Słuchawki

Część biegaczy czuje się lepiej podczas treningu, gdy słucha muzyki lub audiobooka. Z tego powodu warto podarować słuchawki, które dobrze trzymają się na uszach. Słuchawki mogą być bezprzewodowe lub mieć przewód – wówczas należy upewnić się, czy końcówka będzie pasowała do każdego telefonu lub odtwarzacza.

Opaska na telefon

Dobrym i niedrogim prezentem dla biegacza może okazać się opaska na telefon, szczególnie dla osób, które mają na nim zainstalowane aplikacje do pomiaru dystansu lub wykorzystują go jako odtwarzacz muzyki. Uchwyt na telefon, który zakłada się na ramię, nie przeszkadza w trakcie treningu.

Ciężarki do biegania

Część biegaczy biega z obciążeniem, dzięki czemu może zwiększyć efektywność swoich treningów. Jeżeli osoba przez nas obdarowywana również ma taki zamiar, dobrym prezentem będą specjalne ciężarki do biegania. Na początek najlepiej kupić najniższe możliwe obciążenie.

Książka o bieganiu

Propozycją prezentu dla biegacza do 50 zł jest książka o tematyce związanej z bieganiem. Może ona zawierać wskazówki dotyczące treningu lub być biografią jednego ze znanych sportowców. Taki upominek przyda się na dni przeznaczone na odpoczynek.

Latarka czołowa

Latarka czołowa to bardzo praktyczny i niedrogi prezent dla biegacza, który lubi trenować wieczorami. Dzięki temu zwiększy się jego poziom bezpieczeństwa.

Plecak do biegania

Plecak do biegania to prezent dla biegacza, który lubi pokonywać długie dystanse. Dzięki temu będzie mógł zabrać ze sobą zapas wody i inne niezbędne rzeczy.

Oryginalny prezent dla biegacza

Niektóre osoby pragną podarować swoim bliskim nieoczywiste upominki, co może być dużym wyzwaniem. Oryginalny prezent dla biegacza to kilka możliwości:

Start w maratonie

Wiele osób, które trenuje bieganie od dłuższego czasu, marzy o starcie w maratonie. Nie wszyscy jednak są na tyle odważni, aby zdecydować się na to samodzielnie. Dlatego karnet na start w maratonie (lub innych zawodach) może być bardzo motywujący.

Indywidualny plan treningowy

Dobrym pomysłem na oryginalny prezent dla biegacza jest voucher na indywidualną konsultację z trenerem personalnym lub dietetykiem. Dzięki temu sportowiec będzie mógł lepiej dostosować trening do potrzeb organizmu oraz dowiedzieć się, nad którymi elementami powinien bardziej popracować. Współpraca ze specjalistą może być jednorazowa lub miesięczna.

Ubezpieczenie dla sportowca

Dobry prezent dla biegacza, który jest także wyrazem troski to dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne przeznaczone dla osób uprawiających sport. Dzięki niemu w razie nieszczęśliwego wypadku osoba poszkodowana otrzyma kompleksową pomoc i rehabilitację.

Karnet na masaż

Karnet na masaż to sprezentowanie biegaczowi chwili relaksu i odpoczynku zmęczonym mięśniom. Dzięki niemu nie tylko rozluźni się ciało, ale także szybciej zregeneruje się tkanka mięśniowa po intensywnym treningu.

Czego nie kupować na prezent dla biegacza?

Zalecane jest, aby na prezent dla biegacza nie kupować ubrań ani butów. Przede wszystkim można nie trafić z dokładnym rozmiarem lub ulubioną marką osoby obdarowywanej. Zamiast tego lepiej zdecydować się na kartę upominkową do sklepu z odzieżą, aby biegacz mógł sam wybrać to, co najbardziej mu odpowiada.

Na prezent dla biegacza nie należy także wybierać żadnych suplementów diety. Zapotrzebowanie organizmu na konkretne substancje odżywcze jest bardzo indywidualne, wiele zależy też od jadłospisu sportowca oraz etapu treningu (inaczej suplementacja wygląda podczas przygotowywania się do maratonu, a inaczej na redukcji).

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów