Prezent dla babci na święta – jak wybrać?

Autor: Kasia

Święta to czas, w którym ze szczególną radością obdarowujemy bliskich prezentami. Wybór odpowiedniego upominku to jednak nie lada wyzwanie. Jeśli nie wiesz, na co warto się zdecydować, wybierając prezent dla babci na święta, przeczytaj nasz poradnik. Znajdziesz w nim kilka ciekawych propozycji, które idealnie sprawdzą się na tę wyjątkową okazję.

Zobacz także: Karta podarunkowa

Prezent dla babci na święta – Propozycja nr 1 – Telefon dla seniora

Pierwszą propozycją, którą warto wziąć pod uwagę, wybierając prezent dla babci na święta, jest telefon dla seniora. Są to specjalnie zaprojektowane urządzenia, przeznaczone do użytku przez osoby starsze. Często zdarza się tak, że nowoczesne technologie i innowacyjne smartfony okazują się zbyt wymagające dla osób, które nie są z nimi dobrze zaznajomione. Jeśli Twoja babcia również woli proste, sprawdzone rozwiązania, podaruj jej telefon pozbawiony funkcji, które wcale nie byłyby jej potrzebne. Wielu seniorów preferuje bowiem korzystanie z tradycyjnych urządzeń, których obsługa jest niezwykle prosta. Jednym z nich może być model myPhone Halo Easy. Jego największym atutem są duże, wyraźne przyciski oraz czytelny wyświetlacz o przekątnej 1,77 cala i rozdzielczości 160 x 120 pikseli. Dzięki temu wybranie odpowiedniego numeru czy odebranie połączenia będzie wygodne, nawet bez zakładania okularów. Do tego dochodzi dość spora pojemność baterii (1000 mAh), dzięki czemu babcia nie będzie musiała martwić się ciągłą koniecznością ładowania telefonu. Poza tym urządzenie jest wyposażone w prosty aparat tylny, umożliwiający upamiętnienie wyjątkowych chwil spędzanych z bliskimi poprzez robienie zdjęć, a także nagrywanie filmów. Należy też wspomnieć o wyposażeniu telefonu w funkcję radia oraz odtwarzacza MP3. Kalendarz, kalkulator i latarka znacznie ułatwią codzienne życie seniora, natomiast duży przycisk alarmowy SOS ma ogromne znaczenie ze względów bezpieczeństwa. Ponadto telefon oferuje tryb głośnomówiący. Jak zatem widać, telefon dla seniora stanowi idealny prezent dla babci na święta.

 • 99,99 zł
 • 109,99 zł
 • 179,99 zł
 • 99,99 zł

Zapoznaj się z naszymi pomysłami na:


Prezent dla babci na święta – Propozycja nr 2 – Masażer

Drugą z kolei propozycją, którą warto rozważyć, wybierając prezent dla babci na święta, jest masażer. Może być on doskonałym rozwiązaniem dla starszej osoby, której mięśnie często potrzebują odpoczynku i zasłużonego relaksu. Wieczorna sesja z tego typu sprzętem może okazać się prawdziwym ukojeniem po ciężkim dniu, spędzonym na zabawie z wnukami. Na rynku mamy różne rodzaje masażerów: przeznaczone do stóp, do punktowego masażu, a także maty masujące całe ciało. Wybór konkretnego modelu powinien zależeć od indywidualnych preferencji i potrzeb osoby, dla której będzie przeznaczony. Dobrą opcją może okazać się m.in. nakładka masująca na fotel Beurer MG 320. Oferuje ona dwa rodzaje masażu: shiatsu i uciskowy. Można więc mieć pewność, że jeden z nich z pewnością spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagającej seniorki. Gwarantowana moc 35 W sprawia, że nawet podczas bardzo intensywnego masażu (do wyboru są aż trzy tryby) urządzenie będzie niezawodne. Dodatkowym atutem maty masującej jest wyposażenie jej w aż 4 głowice masujące, dzięki czemu masaż jest jeszcze bardziej efektywny i idealnie dopasowany do aktualnych potrzeb. Funkcje automatycznego wyłączenia i timera dają możliwość ustawienia działania masażera na określony czas. To z kolei przekłada się na gwarancję, że podczas ewentualnej drzemki urządzenie samo się wyłączy i nie doprowadzi do zbyt długiego masowania. Funkcja podgrzewania dodatkowo wzmacnia doznania i korzystnie wpływa na stopień zrelaksowania organizmu. Z kolei opcja sterowania pilotem sprawia, że obsługa całości urządzenia staje się wyjątkowo prosta i bardzo intuicyjna, co jest wyjątkowo ważne dla osób starszych. Kolejne udogodnienie stanowi długa, bo aż 3-letnia, gwarancja sprzętu. Wszystkie te aspekty przemawiają za tym, że masażer to znakomity wybór na prezent dla babci na święta.

Polecane masażery
 • 229 zł
 • 249 zł
 • 219 zł
 • 179,99 zł

Polecamy lekturę naszych poradników, z których dowiesz się jak wybrać:


Prezent dla babci na święta – Propozycja nr 3 – Nawilżacz powietrza

Kolejną propozycją, którą warto wziąć pod uwagę, wybierając prezent dla babci na święta, jest nawilżacz powietrza. Powietrze, jakim oddychamy, ma bowiem ogromny wpływ na ogólną kondycję organizmu oraz samopoczucie. O obydwa aspekty powinni szczególnie dbać seniorzy, którzy znacznie bardziej narażeni są na działanie wszelkich drobnoustrojów znajdujących się w naszym otoczeniu. Suche i zanieczyszczone powietrze może prowadzić do podrażnienia delikatnej śluzówki, infekcji układu oddechowego, rozwoju alergii, bólu głowy, a także problemów ze snem. Doskonałym rozwiązaniem na prezent dla babci na święta może więc być nawilżacz powietrza, dodatkowo wyposażony w funkcję jego oczyszczania. Model Philips AC2729/50 Combi 2w1 usuwa ponad 90% zanieczyszczeń, w tym nawet najdrobniejsze cząsteczki (o wielkości 0,003 mikrona). Oczyszcza powietrze z PM2,5 (szkodliwe cząsteczki zawieszone m.in. w smogu) i PM10, a ponadto z bakterii, wirusów oraz roztoczy. Dodatkowym udogodnieniem jest możliwość wyboru poziomu wilgotności (40%, 50%, 60% lub tryb automatyczny). Dzięki temu możesz mieć pewność, że działanie urządzenia będzie idealnie dopasowane do aktualnych warunków atmosferycznych, a powietrze nigdy nie będzie ani zbyt suche, ani przesadnie wilgotne. Poza tym nawilżacz nie podgrzewa wody, dzięki czemu nie istnieje ryzyko poparzenia się gorącą wodą lub parą, co znacznie wpływa na bezpieczeństwo podczas jego używania. Wygodny zbiornik na wodę i 3 tryby pracy automatycznej (ogólny, antyalergenowy i nocny) wzmacniają jeszcze bardziej jego funkcjonalność. Warto wspomnieć również o czterech trybach prędkości pracy wentylatora i wygodnym programowaniu czasu pracy. Wszystkie wymienione wyżej funkcje sprawiają, że sprzęt ten znakomicie sprawdzi się jako prezent dla babci na święta.

 • 349 zł
 • 2 499 zł
 • 1 197 zł
 • 1 770 zł
 • 599 zł

Sprawdż także inne nasze propozycje na:


Prezent dla babci na święta – Propozycja nr 4 – Ciśnieniomierz

Kolejną propozycją wartą rozważenia, jeśli chodzi o prezent dla babci na święta, jest ciśnieniomierz. Każdy z nas wie, jak ważne jest stałe kontrolowanie ciśnienia krwi, szczególnie po 60. roku życia, kiedy ryzyko powikłań i ewentualnych nieprawidłowości drastycznie wzrasta. Właśnie dlatego polecamy podarować babci upominek, który pozwoli jej na bieżąco sprawdzać ten parametr w domowym zaciszu. Dobrym rozwiązaniem będzie wybór ciśnieniomierza automatycznego, który nie wymaga dodatkowej ingerencji żadnego domownika ani zaawansowanej znajomości obsługi tego rodzaju sprzętu. Model Omron M2 Basic HEM-7120-E gwarantuje łatwą, szybką i intuicyjną obsługę. Oprócz tego wyposażono go w funkcję zapamiętywania pomiarów, a także daty i godziny, w których były dokonywane. Znacznie ułatwia to analizowanie i porównywanie ze sobą bieżących wyników i sprawniejsze wykrywanie ewentualnych zależności lub nieprawidłowości. Poza tym ma on funkcję pomiaru pulsu oraz opcję wykrywania arytmii. Czytelny wyświetlacz LCD sprawia, że odczytanie wyniku nie sprawia problemów nawet bez założonych okularów. Urządzenie oferuje szeroki zakres dokonywanych pomiarów ciśnienia (0 – 299 mmHg) oraz standardowy zakres pomiarów pulsu (40 – 180 uderzeń na minutę). Możesz mieć pewność, że model ten jest bardzo dokładny, a otrzymane wyniki z pewnością nie będą przekłamane (dopuszczalna pomyłka w dokładności pomiaru wynosi zaledwie 5%). Dodatkowym atutem jest zasilanie na 4 baterie AA, przez co ich wymiana nie będzie stanowić żadnego problemu.

Polecane ciśnieniomierze
 • 99,99 zł
 • 129,99 zł
 • 159,99 zł
 • 129,99 zł
 • 139,99 zł

Zobacz również inne nasze poradniki prezentowe:


Prezent dla babci na święta – Propozycja nr 5 – Robot planetarny

Kolejną propozycją, którą warto wziąć pod uwagę, wybierając prezent dla babci na święta, jest robot planetarny. Z biegiem lat niektóre czynności wykonywane w kuchni mogą okazać się zbyt męczące i wyczerpujące dla starszej osoby. Dobrym pomysłem będzie więc podarowanie babci urządzenia, które ułatwi wykonywanie najmniej lubianych i najcięższych pod względem fizycznym kuchennych czynności. Z pewnością umożliwi to zaawansowany robot planetarny, zwany również wieloczynnościowym. Model Bosch MUM58364 z powodzeniem poradzi sobie m.in. z wyrabianiem ciężkich, drożdżowych ciast oraz ubijaniem śmietany. Wyposażony jest w trzy przydatne końcówki: do zagniatania wymagających ciast, do mieszania lekkich kremów oraz do ubijania, np. białek. Rozdrabniacz do warzyw i owoców zwolni babcię z konieczności krojenia dużej ilości składników. Możliwe jest krojenie ich na grube i cienkie plasterki, w kostkę, a także drobne starcie. Oprócz tego dostępne są funkcje: mielenia mięsa, tarcia ziemniaków, blendowania koktajli oraz wyciskania cytrusów. Wszystkie zostały zamknięte w jednej, wygodnej obudowie. Nie ulega zatem wątpliwości, że robot planetarny to idealny prezent dla babci na święta, zwłaszcza tej lubiącej spędzać czas w kuchni.

Prezent dla babci na święta – Propozycja nr 6 – Generator pary

Ostatnią już propozycją prezentu dla babci na święta jest generator pary. Wraz z upływem lat nawet proste czynności domowe mogą sprawiać o wiele większą trudność. Jeśli więc nie mamy możliwości samodzielnie pomóc babci w ich wykonywaniu, warto podarować jej urządzenie, które znacznie jej to ułatwi. Jednym z nich będzie generator pary, który z powodzeniem zastąpi tradycyjne, wymagające dużych nakładów siły, żelazko. Model Tefal Ixeo Power QT2020 umożliwia prasowanie ubrań za pomocą pary w trzech pozycjach ustawienia deski: pod kątem 30 stopni, w pionie i w poziomie. Dzięki temu tryb działania można dostosować do indywidualnych i aktualnych potrzeb użytkownika. Prasowanie parą wodną o wyrzucie 90 g/min pod ciśnieniem 5,8 bara nie tylko zwiększa skuteczność prasowania, ale również wymaga o wiele mniejszych nakładów siły niż przy użyciu tradycyjnego żelazka. Należy też wspomnieć o tym, że z tym urządzeniem prasowanie firan i zasłon może odbywać się po zawieszeniu ich na karniszu. Nie trzeba specjalnie przekonywać, że jest to rozwiązanie znacznie bardziej ergonomiczne i o wiele wygodniejsze. Dodatkowa funkcja odświeżenia umożliwia delikatne przeczyszczenie kanapy czy fotela. Jak widać, generator pary to wielofunkcyjne urządzenie, które świetnie sprawdzi się jako prezent dla babci na święta. Z pewnością znacznie ułatwi jej wykonywanie wielu domowych obowiązków.

Wybór prezentu dla babci to nie lada wyzwanie. Mamy jednak nadzieję, że nasz poradnik ułatwił Ci je i już wiesz, na co szczególnie warto zwrócić uwagę podczas świątecznych zakupów.

Polecane generatory pary
 • 1 699 zł
 • 1 199 zł
 • 749 zł
 • 1 799 zł
 • 899 zł
Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link