Prezent dla 60-latki – jak wybrać?

Autor: Karolina

Prezent dla 60-latki czasem wymaga dobrego pomysłu, więc podzielimy się naszymi sugestiami na udany podarunek. Wiemy, jak trudno jest znaleźć właściwą inspirację, dlatego postaramy się wspomóc czytelników specjalnie przygotowanym poradnikiem. Ostatecznie najważniejsze jest to, żeby zobaczyć uśmiech na twarzy obdarowywanej osoby, która będzie nie tylko zaskoczona, ale i uradowana.

Zobacz także: Karta podarunkowa

Prezent dla 60-latki – Propozycja nr 1 – Szczotka do prostowania włosów

Co na prezent dla 60-latki? Wiele kobiet dąży do tego, żeby mieć lśniące, proste i gładkie włosy. W związku z tym pozbywanie się niepożądanych loków może być uznane za priorytet. Z pomocą przychodzą między innymi takie urządzenia, jak chociażby szczotka do prostowania włosów. Taki prezent dla 60-latki będzie niezwykle przydatny, ponieważ pomoże zaoszczędzić sporo czasu. Warto podkreślić, że szczotka do prostowania włosów jest po prostu alternatywą dla standardowych prostownic. Jeżeli nie jesteśmy szczególnie obeznani z tematem i pragniemy szybko rozpoznać szczotkę do prostowania włosów, najszybciej wskaże nam ją dołączony kabel.

Prezent dla 60-latki w postaci prostownicy do włosów ma sporo zalet. Jedną z nich jest to, że nie osłabia ona włosów tak jak tradycyjne narzędzia do prostowania. Włosy poddane działaniu takiej szczotki nie są narażone na wysokie temperatury. Dodatkowo użytkownik nie poparzy się szczotką tak łatwo, jak miałoby to miejsce w przypadku standardowej prostownicy. Szukając odpowiedniego prezentu dla 60-latki, powinniśmy brać pod uwagę tego typu urządzenia, ponieważ są one cenione przez wiele kobiet. Jako dobry przykład takiego sprzętu posłuży nam model o nazwie Philips StyleCare Essential BHH880/00.

 • 99 zł
 • 109 zł
 • 199 zł
 • 249 zł
 • 189,99 zł

Zapoznaj się z naszymi pomysłami na:


Prezent dla 60-latki – Propozycja nr 2 – Odkurzacz pionowy

Co jeszcze warto wybrać na prezent dla 60-latki? Odkurzacz pionowy może być udanym podarunkiem, bo taki sprzęt niesie za sobą szereg zalet. Przede wszystkim urządzenia tego typu są z reguły bardzo ciche. Dla sporej grupy osób będzie to duży plus. Prezent dla 60-latki w postaci odkurzacza pionowego jest sposobem na zapewnienie wysokiej wydajności przy zachowaniu niemal bezgłośnej pracy. Ponadto takie sprzęty z zasady mają nowoczesny design i po prostu wyglądają ładnie. Wielu ludzi zwraca na to uwagę, więc taki prezent dla 60-latki może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Jaki odkurzacz pionowy na prezent dla 60-latki wybrać? Za przykład posłuży nam model o nazwie Electrolux Pure Q9 PQ91-ALLERGY. Ten sprzęt został zaprojektowany z myślą o zminimalizowaniu hałasu, co umożliwia między innymi wyciszony wydech. Ponadto użytkownik może cieszyć się maksymalną wydajnością przez okres 55 minut, co w zupełności wystarczy do zajęcia się całym mieszkaniem. Ten prezent dla 60-latki ma także automatyczne czyszczenie BrushRollClean. Dzięki temu użytkownik nie musi podejmować się nieprzyjemnego usuwania sierści oraz włosów ze szczotki odkurzacza. Zamiast tego należy jedynie wcisnąć specjalny przycisk, który wykonuje ten proces w sposób zautomatyzowany. Odkurzacz pionowy ma szansę być znakomitym prezentem dla 60-latki. Może on bowiem ułatwić życie obdarowanej osobie, co przemawia za tym, że to trafny wybór.

Polecane odkurzacze pionowe
 • 899 zł
 • 2 549 zł
 • 2 199 zł
 • 849 zł
 • 1 349 zł

Polecamy lekturę naszych poradników, z których dowiesz się jak wybrać:


Prezent dla 60-latki – Propozycja nr 3 – Smartfon

Kolejną naszą propozycją na udany prezent dla 60-latki jest smartfon. Jest on tak powszechnym urządzeniem, że trudno byłoby go uznać za nietrafioną decyzję podarunkową. Większość z nas korzysta z jednego, jeśli nie z dwóch telefonów komórkowych. Wiąże się to oczywiście z faktem, że są to wyjątkowo przydatne urządzenia, mające dużo zalet, które trudno byłoby wymienić w jednym miejscu. Jaki smartfon będzie świetny na prezent dla 60-latki? Dobry telefon może być cennym narzędziem w rękach prawie każdej osoby. Zastanówmy się więc nad plusami takiego upominku oraz na co warto zwracać uwagę przy jego zakupie.

Prezent dla 60-latki w postaci smartfona jest ciekawym pomysłem. Trzeba jednak pamiętać o kilku rzeczach. Zwracajmy uwagę na ekran, gdyż jest to jeden z ważniejszych elementów telefonu komórkowego. Liczy się odpowiednia wielkość, bo zbyt mały sprzęt może być niewygodny w obsłudze. Rozdzielczość również powinna być na stosownym poziomie, więc zapoznajmy się z tym parametrem jeszcze przed podjęciem decyzji, że dany model to idealny prezent dla 60-latki. Następnie pamiętajmy o tym, że wykorzystane podzespoły, jak na przykład procesor, przełożą się na komfort związany z użytkowaniem sprzętu. Na prezent dla 60-latki warto wybrać smartfon z szybkim procesorem, ponieważ tylko wtedy działanie urządzenia będzie przebiegało bez najmniejszych zarzutów. Tym samym unikniemy ewentualnej irytacji, która może wynikać właśnie ze zbyt wolnego funkcjonowania smartfona. Co dokładnie rozumiemy przez działanie bez jakichkolwiek zarzutów? Szybką, płynna pracę, która nie wiąże się z niespodziewanymi spowolnieniami.

Smartfon to doskonały pomysł na prezent dla 60-latki, ale trzeba wybrać dobry model. Za przykład posłuży nam Apple iPhone 11. Taki sprzęt ma aparat 12 Mpix, system operacyjny iOS 13, wyświetlacz Liquid Retina HD 6,1" o rozdzielczości 1792 x 828 pikseli, a także szybki procesor Apple A14 Bionic. Taka konfiguracja sprawia, że smartfon ten będzie znakomitym kandydatem na udany prezent dla 60-latki. Wisienkę na torcie stanowi klasa ochrony IP68, czyli obudowa odporna na działanie wody i pyłu. Możliwe jest poza tym zanurzenie telefonu na 30 minut do głębokości dwóch metrów. Krótko mówiąc, taki prezent dla 60-latki jest prawie niezniszczalny.

 • 799 zł
 • 1 399 zł
 • 1 299 zł
 • 5 249 zł
 • 199 zł

Sprawdż także inne nasze propozycje na:


Prezent dla 60-latki – Propozycja nr 4 – Czytniki e-booków

Szukając odpowiedniego prezentu dla 60-latki, warto zastanowić się nad czytnikiem e-booków. Osoby lubiące dużo czytać czasem napotykają na przeszkodę w postaci zbyt dużych gabarytów książek. Innymi słowy, trudno jest zabrać w podróż dziesięć tomów w tradycyjnym, papierowym wydaniu. Jednak prezent dla 60-latki w postaci czytnika e-booków sprawi, że nawet tysiąc tytułów nie będzie kłopotem, bo wszystko zostanie przeniesione do formy elektronicznej. Właśnie dlatego myśląc o udanym prezencie dla 60-latki, powinniśmy wziąć pod uwagę takie urządzenie.

Na co zwracać uwagę, gdy staramy się wybrać dobry czytnik e-booków na prezent dla 60-latki? Za przykład posłuży nam model o nazwie Pocketbook InkPad 3. Takie urządzenie ma ekran 7,8" o rozdzielczości 1872 x 1404 pikseli. Sprawia to, że czytanie książek w wirtualnym wydaniu jest czystą przyjemnością. Kolejna ważna cecha to podświetlenie ekranu. Bez tego użytkownik odczuwałby dyskomfort w miejscach, w których panuje słabe oświetlenie. Nie wolno zapominać także o czymś takim, jak łączność bezprzewodowa WiFi, ponieważ ułatwia to eksploatację urządzenia. Na koniec jeszcze wzmianka o pamięci wbudowanej. Im więcej miejsca na e-booki, tym lepiej. 8 GB to jak najbardziej zadowalająca ilość, która pozwoli na przechowywanie wielu pozycji. Podsumowując, Pocketbook InkPad 3 oraz inne sprzęty tego typu to bardzo ciekawa opcja na prezent dla 60-latki.

Polecane czytniki e-booków
 • 729 zł
 • 719 zł
 • 499 zł
 • 529 zł
 • 599 zł

Zobacz również inne nasze poradniki prezentowe:


Prezent dla 60-latki – Propozycja nr 5 – Smartwatch

Dobry prezent dla 60-latki? Proponujemy smartwatch. Czym właściwie jest inteligentny zegarek? Takie urządzenie zalicza się do grupy wearables, czyli technologii ubieralnych. Oczywiście chodzi o to, że zegarek da się nosić na nadgarstku, a więc jest to rodzaj sprzętu, który możemy zawsze mieć przy sobie. Warto podkreślić fakt, że smartwatche cieszą się coraz większą popularnością. Właśnie dlatego polecamy inteligentny zegarek jako prezent dla 60-latki.

Zastanówmy się, jakie cechy sprawią, że inteligentny zegarek okaże się udanym podarunkiem. Na pewno należy zwrócić uwagę na pojemność baterii, a także oszczędność energii przewidzianą w projekcie zegarka. Za przykład posłuży nam model o nazwie Huawei WATCH GT Sport. W tym sprzęcie znajduje się specjalny układ dwóch procesorów, który w połączeniu z pojemną baterią oraz energooszczędnym wyświetlaczem, daje wyjątkowo dobry efekt. Chodzi oczywiście o fakt, że ten smartwatch wytrzyma nawet 30 dni, jeżeli wyłączymy monitorowanie tętna. Można też spojrzeć na to w taki sposób, że możliwy jest nieustanny monitoring ćwiczeń przez całe dwadzieścia dwie godziny, ale GPS i pomiar tętna muszą być wyłączone. Jako niezwykle istotną kwestię wyróżniliśmy baterię, ale tego typu prezent dla 60-latki powinien mieć również wodoodporną obudowę. Nosząc coś na swoim nadgarstku, prędzej czy później narazimy to na kontakt z wodą, na przykład w chwili, gdy zacznie padać deszcz. W związku z tym wiele inteligentnych zegarków ma wodoodporne obudowy i musimy przyznać, że ma to spore znaczenie w tego typu sprzęcie. Wymieniony przez nasz przykładowy model, czyli Huawei WATCH GT Sport, charakteryzuje się opcją wodoodporności na poziomie 5 ATM, więc można zabierać go nawet na basen.

Na koniec jeszcze kilka cennych wskazówek. Kupując smartwatch na prezent dla 60-latki, sprawdźmy, czy jest w nim trener personalny. Taki dodatek to nic innego, jak garść nowoczesnych czujników, które pozwalają użytkownikowi na uzyskanie dodatkowej motywacji. Smartwatch wykorzystuje między innymi czujnik tętna, akcelerometr, krokomierz i inne tego typu dodatki. Następnie monitoruje nasze ćwiczenia, żeby udostępnić nam wiele stosownych danych, jak również zasugerować wskazówki związane z doskonaleniem dotychczasowych ćwiczeń. Równie ważny jest asystent powiadomień, gdyż smartfon podłączony do zegarka będzie mógł wyświetlać na przykład wiadomości SMS za pośrednictwem ekranu smartwatcha. Pozornie wydaje się to drobnostką, lecz takie funkcjonalności bardzo ułatwiają życie i pozwalają przekonać więcej osób do korzystania z inteligentnych zegarków. Dlatego też na prezent dla 60-latki zdecydowanie proponujemy brać pod uwagę smartwatche.

 • 739 zł
 • 599 zł
 • 429 zł
 • 159 zł
 • 799 zł
Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link