Praktyczny prezent do 200 zł – ciekawe pomysły na każdą okazję

Autor: Ola

Nie ma osoby, która nie ucieszy się z praktycznego prezentu, który faktycznie będzie używany. Takie podarunki nie muszą wiązać się z dużymi kosztami. Poniżej przedstawiamy ciekawe pomysły na prezent do 200 zł dla dziewczyny, chłopaka oraz rodziców.

Dwie osoby obdarowywują się prezentem ozdobionym czerwoną kokardą

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. jaki prezent do 200 zł dla dziewczyny sprawdzi się najlepiej
 2. jaki można kupić prezent do 200 zł dla chłopaka
 3. jakie są pomysły na prezent do 200 zł dla rodziców

Prezent do 200 zł dla dziewczyny

Praktyczny prezent do 200 zł dla dziewczyny to smartwatch – urządzenie, które łączy w sobie funkcjonalność trzech urządzeń: zegarka, opaski sportowej i smartfona. Polecanym modelem jest Forever ForeVigo SW-300. Do jego podstawowych funkcji należą:

 • licznik kroków,
 • pomiar tętna,
 • licznik kalorii,
 • monitoring snu,
 • informacja o pogodzie,
 • łączność Bluetooth ze smartfonem (sterowanie muzyki, odbieranie wiadomości, samowyzwalacz aparatu),
 • analizowanie danych dotyczących treningu.

Do tego urządzenie jest wodoodporne i ma kobiecy wygląd, dlatego można nosić go na co dzień – nie tylko na trening.

Pomysł na prezent do 200 zł dla dziewczyny to blender z bidonem, w którym można przygotować owocowe lub warzywne koktajle i smoothie oraz zabrać je ze sobą do pracy albo na uczelnię. To zdrowa alternatywa dla słonych przekąsek. W blenderze RAVEN ENB001 2w1 przygotowanie posiłku trwa zaledwie kilka minut. Urządzenie ma dwa rodzaje ostrzy, które doskonale radzą sobie nawet z twardymi kawałkami. W zestawie znajdują się dwa bidony o pojemności 0,4 l i 1 l.

Trafionym prezentem do 200 zł dla dziewczyny może być także depilator. Polecanym urządzeniem jest Braun Silk-epil 3 3-420, który usuwa włosy metodą pęsetową od samych cebulek (20 pęset i technologia MicroGrip). Dodatkowo jest wyposażony w rolki masujące, które zmniejszają dyskomfort podczas depilacji. Depilator Braun ma możliwość regulowania prędkości (2 stopnie) oraz lampkę Smartlight, dzięki której żaden włosek nie zostanie pominięty. Warto dodać, że w zestawie znajduje się również trymer do okolic bikini i szczoteczka do czyszczenia.

 • 259 zł
 • 469 zł
 • 319 zł
 • 249 zł
 • 999 zł

Prezent do 200 zł dla chłopaka

Praktyczny prezent do 200 zł dla chłopaka to szczoteczka elektryczna do zębów. Jednym z polecanych modeli jest Braun Oral-B Pro 750. Urządzenie zapewnia dokładne codzienne czyszczenie dzięki ruchom oscylacyjno-pulsacyjnym (obroty w lewo i prawo, także od i do zębów). Do dodatkowych funkcji należy timer, który pomaga przestrzegać zalecanego przez dentystów czasu szczotkowania. Producent zapewnia także szeroki wybór szczoteczek wymiennych, dzięki czemu można jeszcze bardziej dostosować urządzenie do swoich potrzeb.

Ciekawy pomysł na prezent do 200 zł dla chłopaka to także maska antysmogowa, np. Training Mask 2.0 Black Out S. Sprawdzi się ona szczególnie dla miłośnika sportu na świeżym powietrzu. Jest ona dobrze dopasowana do kształtu głowy i wykonana z neoprenu, który nie powoduje otarć naskórka ani reakcji alergicznych. Maska nie tylko chroni przed zanieczyszczeniami powietrza, ale może być także wykorzystywana do poprawy jakości treningu, wydolności organizmu i pracy płuc. Wszystko dzięki specjalnym zaworom, generującym opór wdychanego powietrza.

Prezent do 200 zł dla chłopaka to także smartwatch. Polecanym modelem w tej cenie jest Garett G10. Łączy się on nie tylko ze smartfonem, ale także tabletem lub komputerem, który ma wbudowany moduł Bluetooth. Urządzenie umożliwia odbieranie połączeń, wiadomości tekstowych i logowanie na serwisy społecznościowe, a do tego liczy kroki i kalorie, ma wbudowany barometr i jest wodoodporny. Smartwatch na prezent sprawdzi się szczególnie dla osoby aktywnej.

Jaki prezent do 200 zł dla rodziców będzie dobrym pomysłem

Kobieta prasuje koszulę przy pomocy parownicy

Pomysł na praktyczny prezent do 200 zł dla rodziców to parownica do ubrań. Jest to urządzenie, które ułatwi wykonywanie jednej z najbardziej nielubianych czynności, czyli prasowania. Działa ono na zasadzie wyrzutu gorącej pary, która rozprostowuje zagniecenia bez ryzyka przypalenia tkaniny. Ponadto dzięki parownicy efekt zostaje uzyskany szybciej niż w przypadku żelazka. Polecanym modelem na prezent do 200 zł jest Russell Hobbs Steam Genie 25600-56. Moc urządzenia wynosi 1650 W. Nagrzewa się ono w zaledwie 45 sekund.

Inny, ciekawy prezent do 200 zł dla rodziców to nawilżacz powietrza. Zapewnia on odpowiednią wilgotność w pomieszczeniu, a tym samym ułatwia oddychanie, zapobiega częstym bólom głowy oraz wpływa pozytywnie na sen. Urządzenie jest polecane nie tylko alergikom i osobom z chorobami układu oddechowego, ale wszystkim – zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Jednym z polecanych nawilżaczy powietrza jest Alecto BC-24. Jest on bardzo cichy i łatwy w użytkowaniu.

60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link